Sporiaci účet

martin_2002
9. dec 2022

Ahojte, chcel som sa spýtať... Je v poriadku mať peniaze v "pod účte"?
Základný účet mám - tam mám číslo karty atď
A potom je niečo pod tým, tiež s mojím menom...
To je ten sporiaci účet? A môžem tam dávať peniaze? Ďakujem..

kristiii
9. dec 2022

@martin_2002 jasné, že je to v poriadku. Ja si naň napríklad posielam, resp. mám trvalý príkaz na malú čiastku, ktorá mi tam odchádza z bežného účtu a týchto peňazí sa nechytám. Je to jednoduchšie, keďže ho nemá človek tak na očiach a nemá k nemu kartu 😁. Ale je tam v podstate nulový úrok

gab1sol
9. dec 2022

@martin_2002 máš hlavný účet, ku ktorému je sporiaci účet (podúčet). Tam si môžeš presunúť časť peňazí podľa vlastného usúdenia. Je to také “odkladanie do prasiatka” - máš ich neustále k dispozícii (v prípade potreby je možné ich hneď previesť späť na hlavný účet), ale máš ich odložené. Za mňa celkom fajn vec, ale nie na vysoký obnos financií práve kvôli minimálnemu úroku.

mogaa
9. dec 2022

@martin_2002 v prvom rade sa informuj či ten pod účet je na tvoje meno a aké sú tam podmienky výberu....lebo tieto sporiace účty majú v bankách rozdielne podmienky, niekde si môžeš vybrať peniaze hneď , inde len v určitý dátum, niekde si musíš dať výpovednú lehotu 7dní.....ak ide o tvoj účet, slúži na sporenie, čiže aby si neminul celú výplatu, ale čosi odložil....

mogaa
9. dec 2022

@martin_2002 ak tam ale nechceš odkladať, tak je ti na nič....

martin_2002
autor
9. dec 2022

@gab1sol aha a čo znamená minimálny úrok? Sorry za takú sprostu otázku ale v týchto veciach sa moc nevyznám

martin_2002
autor
9. dec 2022

No jasne ja mám ale tatra banku

98
9. dec 2022

@martin_2002 ja mam tatra banku tiez... pod ucet vyuzivam aj ja aj muz... vzdy po vyplate popreposielam peniaze na tie ucty a na beznom mam len 20-30€, ked treba preposielame si, okamzite to je na ucte s kartou... uz sa mi to 2x oplatilo... stratila som kartu a prisla som len o par eur...

gab1sol
10. dec 2022

@martin_2002 super, TBSK chválim 😁 (dlhoročný klient a zamestnanec 😁). Úrok je tam momentálne nulový. Preto by som vyšší obnos financií investovala inde. Ale to sa bavíme už o sumách v tisícoch, nie desiatkach/stovkách. Ja napríklad sporiaci účet využívam na to, že si tam pravidelne odkladám a na konci roka si to vytiahnem a mám rezervu na darčeky.

martin_2002
autor
10. dec 2022

@gab1sol no ja tam mám vyšší obnos financií 😃😃 hovorím o tisícoch, tak myslíš, že to mám vybrať a "schovať" si to inde? Ďakujem za rady 😁