Sporíte si na dôchodok na individuálnom účte v banke?

monikapalo
22. júl 2011

Rozmyslam , ze si zacnem sporit na dochodok 😠 Situacia v nasom state je biedna, ked sa dozijeme dochodku 😒 , bude to pre nas dost tazke po financnej stranke, na deti sa spoliehat uricte nemozem. Mam druhy aj treti pilier. Tak ma napadlo, ze si zacnem sporit niekde na ucet, no neviem aky si mam vybrat a v akej banke. Sporite si takto uz niekto?

svatava74
16. okt 2012

ZATIAL NIE, ALE ISTE SA NA TO DAM.....MANZEL UZ ZACAL.... 🙂

emily_666
16. okt 2012

ani nie, zatiaľ nie je čo odkladať.

rienok
16. okt 2012

ano, sporim ja aj manžel dokonca už niekoľko rokov a aj poistky mame s vyplatenim slusnej sumy pri dovrseni dochodkoveho veku 🙂

momobobo
16. okt 2012

my máme životné šetriace poistky jedna cca 100eur mesačne predpokladaný výnos po 30rokoch cca 30000eur takže to je najideálnejšie riešenie pre nás keby sa niečo udialo a troška aj snáď na staré kolena bude.

mia551
16. okt 2012

no neviem, ci sporit peniaze v banke je nejaka vyhra, najma pri tych urokoch ake banka ponuka, pri stave EURa v akom je a pri inflacii, aku mame... skor by som zvolila investovanie do niecoho - napr. kupit zlato, diamanty, pozemok a tak podobne... 🙂 znie to mozno smiesne, ale dnes sa daju kupit investicne diamanty uz aj za mensie sumy, netreba mat miliony... a je to urcite lepsie zhodnotenie penazi ako sporenie v banke (ktore by som nazvala skor znehodnotenie penazi)...