Spotreba vody v domácnosti

viki_lv
1. jún 2020

Ahojte, zamýšľam sa nad spotrebou vody v našej domácnosti. Za minulý rok sme minuli 33 kubíkov teplej vody a 69 kubíkov studenej. Sme 2 dospelí a 2 deti do 5 rokov v byte bez umývačky riadu. Ja a deti sme doma. Zaujímala by ma spotreba u vás, v podobných domácnostiach, či s umývačkou riadu spotrebujete ročne menej vody alebo je to porovnateľné. Ďakujem 🙂

pieksamaki
7. jún 2020

@nikiki29
Ja si uz bez umyvacky neviem predstavit....baby ja tam umyvam cez koronu 2x denne ..je nas doma vela.....a ten cas....uz som leniva aj hrnce umyt...radsej dam tam a ked poriadne neumyje....aspon je predumyty a potom rucne doumyvam.
Verim vsak ze na zivotne prostredie je to zataz.....ved kedysi babka este ked sa jar nepouzivala davala vodu v ktorej umyla riad prasiatkam.

nikiki29
7. jún 2020

@pieksamaki záťaž je aj umývanie ručne, všetka jar skončí v odtoku a neverím že ručne miniem menšie množstvo prostriedku ako je v 1 tablete. Inak keď hovoríš o hrncoch, často ich máš neumyté? Ja teda neznášam umývať hrnce, určite by skončili v umývačke 😁

pieksamaki
7. jún 2020

@nikiki29
Niekedy sa stane....ak je pripadne zaschnuty....ze nedam hned do umyvacky a spustim....alebo zle ulozeny riad v umyvacke

evittam
7. jún 2020

@nikiki29 Málokedy nemam umyty hrniec. Aj plechy davam.

pieksamaki
7. jún 2020

@evittam
Veru aj plechy davam.

ninakajka
7. jún 2020

@viki_lv ahoj, my mame umyvacku a usetrili sme na teplej vode, studena mierne vzrastla. Tiez sme na wc dali to na splachovanie aby sa falo rozlisovat ci mala potreba alebo velka potreba a tiez sme si v byte ru packu co zastavujes vodu v celom byte dali na polovicu, ide rovnako tepla voda avsak pomalsim tempom a kupili sme na sprchu inu hlavicu, tu setriacu a z tej ide zase silnejsi prud. A na vyuctovani to vidno. Len ho nemozem ajst tak nevien presne cisla. Aj ked sme sa pred 1,5 rokom rozrastli o jedneho clena, periem viac, som doma, umyvacka ide castejsie, malemu napusteme vanu tak na vyuctovani mame preplatok. Niekedy ked sa ide maly kupat z nas posledny tak necham napustenu vanu a na druhy den s tym splachujem po sebe, mne to nerobi problem a kedze je vo vani krasna.detska.vona prevonia mi to aj kupelnu aj wc 😀