Stiahli mi z účtu peniaze! Nejaký účet z Kanady. Máte s tým skúsenosti?

michaltat
31. máj 2019

Sthli mi z uctu 3242 USD neaky ucet z kanady okamzite som blokovala kartu.Stalo sa Vam to niekedy?

borihh
31. máj 2019

Neobjednavali ste z Aliexpress, Wish alebo niečo také ?

janinka007
31. máj 2019

pred dvomi týždňami z fio, niekde z usa

mogaa
31. máj 2019

@michaltat reklamácia v banke

michaltat
autor
31. máj 2019

@borihh objednavala ale pred pol rokom

michaltat
autor
31. máj 2019

@mogaa Reklamacia je uz spisana mam cakat 15 dni ci ju uznaju

ankaevka
31. máj 2019

skoro 3000eur ti len tak stiahlo alebo ste niečo za takú sumu objednávali???

tiimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
candii
31. máj 2019

😲😲😲😲😲😲 sorry za výraz ale je*blo by ma

1975renca
31. máj 2019

Odhlasili ste sa zo stranky ked ste nakupovali a platili kartou? Vraj vtedy sa to stava, ze to niekto zneužije, kokso to je v keli, držím palcedufam ze to banka poriesi k Vašej spokojnosti 🙄

rojko
31. máj 2019

V banke ma upozornili, že nemám nakupovať cez takéto stránky

doly7
31. máj 2019

Stalo sa aj mne.Objednaval som z e-shop fiktivny vraj v anglicku.Moja chyba mali reklamu na fb.Tovar samozrejme neprisiel len nejake nezmyselne tricko a asi po pol roku.Niekto chcel v Honkongu zaplatit obdobnu sumu z uctu.Sporitelna to registrovala ako podozrivu platbu a telefonovali mi.Podal som reklamaciu a maju na vyriesenie az 180 dni.Nastastie prisla odpoved,ze platba nestihla prebehnut.Ponukli mi poistenie uctu v sume 10,90 eur rocne ak si dobre pamatam.Zahrna stratu osobnych dokladov ,alebo ich kradez plus taketo problemy so stahovanim z uctu.V pripade,ze sa to udeje a preukazem,ze platba bola neopodstatnena beru riziko na seba a riesia to oni ako banka nie ja.

dopolbokaodrata
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lumiro
31. máj 2019

@michaltat ano stalo sa tak asi pred 2 mesiacmi. Stiahli mi 10 usd len, volala som do banky. Hned mi zablokovali kartu a peniaze mi aj vratili.

laska201
31. máj 2019

Prave pretoto nikdy nepouzivam ani len internet banking aj tam sa pekne vedia naburat.sms si presmeruju na svoj cize ani sms nepride a ucet ma pekne volny.toto je ta dnesna hnusna doba.

dopolbokaodrata
31. máj 2019

@laska201 ale prosím ťa, hnusná dnešná doba, tieto prirovnania sú dosť odveci. Radšej by si chcela žiť napríklad v komunizme, kedy by si mohla mat svoj názor, ale len taký ktorý by nebol v rozpore s režimom, alebo v stredoveku aby ťa zabil mor, alebo sa dostaneš do nevôle panovníka a vyvraždi ti celú rodinu? Určite boli vždy zlaté časy a len teraz je to všetko také zlé..
Keď nezadávaš svoje údaje, číslo karty alebo PayPal na kadejaké pochybné stránky tak sa nič nestane.

candii
31. máj 2019

@dopolbokaodrata + chodí na internet banking len cez svoju zabezpečenú sieť a nie cez wifi

dopolbokaodrata
31. máj 2019

@candii áno, presne tak 😉

queen_mary
31. máj 2019

@dopolbokaodrata
@candii presne. Ale najlahsie je vyhovorit sa na hnusnu dobu.

0silvia0
31. máj 2019

@laska201 a ty pekne iba klasický sekmi platíš alebo chodíš s každou platbou do banky osobne?

laska201
31. máj 2019

@0silvia0 trvale prikazy.a ano prejdem sa pekne na postu.mam ju kusok a aj tak chodim x krat denne okolo.ked nieco kupujem cez net radsej si priplatim a platim na dobierku ziadne dopredu.

evittam
31. máj 2019

@laska201 Hnusna doba?! Treba aj vediet používat IB a iné. Pomaly 20rokov inak neplatím len cez IB, aj kartou. Nikdy mi žiadne peniaze nezmizli.

tiumen
31. máj 2019

@laska201 ono úplne stačí mať účet v normálnej banke.. Mám Tatru, na internetové platby si vygeneruje jednorázové údaje a s nimi to zaplatím.. Takže moje údaje z karty nikde nepíšem 😁

evittam
31. máj 2019

@queen_mary Asi tak
@dopolbokaodrata
@candii
Ked je niekto sprosty a plati kade-tade tak nech sa potom nedivi.

evittam
31. máj 2019

@laska201 Niekto si priplati navyse a niekto nemusi lebo dokaze bezpečne používať výdobytky 21.storocia.😉

bobulko
31. máj 2019

ja preto teraz vyuzivam mobil pay, kde mi vygeneruje virtualnu kartu a tak je moja bezpecna.
inac, aby ste si vedeli, to iste sa mi stalo este v UK. na pumpe som platila kreditnou kartou, ani som ju z oci a ruk nespustila a nasledujuci den boli peniaze fuc. esteze som mala dalsiu s peniazmi, lebo by sme hotel nezaplatili. kedze sa jednalo o sk kartu, tak som riesila po prichode na sk, boli tam platby, ze 1 dolar a dokonca aj eset nakup. vsetko vratili. odvtedy dlha doba presla a aj nakupy cez zahranicne stranky robim a nic sa nastastie nestalo. treba hlavne zachovat chladnu hlavu a rychlo konat ;)

michaltat
autor
31. máj 2019

@bobulk
@ankaevka nic som neobjednavala nechapem to ..Davam si pozor nenakupujem na pofidernych strankach

vroni
31. máj 2019

@michaltat, to kde mas ucet? Neautorizovana platba kartou, stahujem platbu spät, vyriesene za par minut.

fokuska
31. máj 2019

@laska201 Radsej platis na poste za kazdy jeden sek? :D

michaltat
autor
1. jún 2019

@vroni vub mam notifikaciu sms kou z jednorazovym kodom co mi odosle lenze ta sms mi neprisla ziadna .Uvezpecovali mav banke ze je to bezpecne s tou sms

evittam
1. jún 2019

@michaltat Mam tiež VUB. Nikdy sa nic podobné nestalo ako som už napísala....