Stornovanie peňazí v banke

15. feb 2022

Ahojte baby tak v skratke , dňa 1.12.2021 mi odisla platba z úctu 178€ na účet jednej “fitnes trénerky” ktorá mi mala poslať plán do 6tyzdnov no teraz je 15.2.2022 a plán stále nikde , nereaguje na správy , odpisala mi jedine na moju otázku či prijala platbu .. neviete mi poradiť či sa to bude dať v banke stornovať ?..viem že sú tam nejaké poplatky ale tak 178€ je 178€ ..

brembo
15. feb 2022

platba sa dá stornovat,otázne je,že ako sa k tomu banka postaví. Príjemnca totiž musí suhlasit s vrátením platby. Pokial nesuhlasí,je len na banke,ako sa zachová. Niektoré banky platby vrátia z vlastných zdrojov a zvyšok už vybavuju právnou cestou. Klient,ktorý platbu dal stornovat sa dalej už nepodiela na vyriešení sporu.

ivkazba
15. feb 2022

Dá sa požiadať o vrátenie platby, poplatok závisí od banky (cca 10-30 eur). Avšak nie je to automatické vrátenie. Tvoja banka požiada jej banku o vrátenie, jej banka požiada ju. A je na nej, či vráti alebo nie.

luci_ba
15. feb 2022

A ako? Ona to ma už na účte, banka jej nemôže len tak stiahnuť peniaze z účtu... Jedine podať reklamáciu a banka ju vyzve aby vratila peniaze (tak ako pri nedodani tovaru) ale neviem či aj pri fitnes trenerke to ide

ivkazba
15. feb 2022

Pracuje pre nejaké fitnes centrum? Ak áno, napísala by som majiteľovi. Ak má FB či IG profil, napísala by som jej tam verejne, aby mi vrátila peniaze za nedodanú službu.

autor
15. feb 2022

@luci_ba
@ivkazba baby , povyhrazala som sa jej políciou a peniaze som mala za 3 min na úcte 😀🤷🏼‍♀️ Ukázalo mi že prišli odomna na môj účet , asi to vrátila . 🙂