Stratila sa mi platobná karta

12. dec 2022

dobry večer mám otazku stratila som platobnu kartu (nevedela som o tom bolo mi tam zaslane 22€ a zrazu mi začali pípať správy niekto ňou platil v obchode… už je oboznámená polícia ale čo stoho …keď som nestihla účet zablokovať nechal tam 1€ a chcem sa opýtať ..vratia sa mi ešte tie peniaze? zajtra mám isť na ob.oddelenie

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
enemi55
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ankare
12. dec 2022

Och, to ma mrzí.

autor
12. dec 2022

@enemi55 21€

liz_lemon
12. dec 2022

chod do banky, nahlas stratu karty a vsetky platby, ktore boli bezkontaktne bez PIN ti banka musi vratit

bublinka1426
12. dec 2022

uprimne 21 eur nebude nik riesit. pochybujem.

liz_lemon
12. dec 2022

@bublinka1426 banka ti vrati aj 0,01 EUR v takychto pripadoch

autor
12. dec 2022

@bublinka1426 tak ale chápete tiež je to nejaký peniaz a na vyše mne ide o ten princíp pre boha živého veď ak niečo nájdem tak to u niekoho nechám napríklad u policajtov a nepojdem stým platiť

bublinka1426
12. dec 2022

toto je zas vymyslena tema?

AUTOR

Dnes o 22:16
@bublinka1426 tak ale chápete tiež je to nejaký peniaz a na vyše mne ide o ten princíp pre boha živého veď ak niečo nájdem tak to u niekoho nechám napríklad u policajtov a nepojdem stým platiť

to vazne????
existuju aj ludia ktori kartu napr mozu aj zneuzit. ..

petulda333
12. dec 2022

@bublinka1426 comu nerozumies?

autor
12. dec 2022

@bublinka1426 no veď pani hovorila že nikto nebude riešiť 21€ a akože 21€ neboli peniaze? ja som kolko krát našla peňaženku ale nikdy som si ju neosvojila

bublinka1426
12. dec 2022

@petulda333 comu? robila som v banke a karty sa zneuzivaju jedna radost. preto sa udivujem ze ej autorka prekvapena ze jej karta bola zneuzita.

petulda333
12. dec 2022

@bublinka1426 ale jej niekto kartu ukradol,resp mozno ju stratila. Niekto nasiel a nevratil,ale radsej siel platit nakup.

autor
12. dec 2022

@bublinka1426 no áno divím sa lebo mne by to napríklad nenapadlo niekomu vztiať kartu a ísť sňou nakupovať do teska🤦‍♀️

bublinka1426
12. dec 2022

@ anonym ano je to pekne a bezne to tak ma byt ze ked sa nieco najde, ma sa to ohlasit. ale zial dochadza vo vacsine pripadov k zneuzitiu, to je cele. karta musi byt vzdy cim skor zablokovana. bud volas na infolinku alebo cez ibanking ci ides na pobocku. 21 eur je peniaz, ano a chapem ze ta mrzi strata, ale napisala som ti, ako postupovat pri strate karty.

autor
12. dec 2022

@petulda333 áno stratila som a niekto našiel a platil nákup

bublinka1426
12. dec 2022

@petulda333 ja viem :D ved o tom stale pisem. baby dnes sedite na kabli?

ja som tak reagovala lebo sa anonym cuduje ze jej karta bola zneuzita ( ja som neni vobec prekvapena lebo sa to deje veeeeeelmi casto, ludia su proste svine...

a poslednu dobu su na MK same zvlastne konverzacie tak som napisala ze ci to je vymyslena tema, to je cele. ..

autor
12. dec 2022

@bublinka1426 áno už som to spravila ďakujem

petulda333
12. dec 2022

@bublinka1426 a ano,karty sa zneuzivaju. Nedavno kamosku niekto okradol tiez,50e jej odislo bez pin. No ale najst kartu a urobit si nakup,je podla mna menej pravdepodobne

bublinka1426
12. dec 2022

@petulda333 no hej lebo ako sucast contactless je moznost platby 50 eur bez zadania pinu, ale kazzdy si to vie v banke zmenit. a ano su ludia bez chrbtovej kosti, ktorym zjavne nevadi kartu v obchode zneuzit obzvlast ked obchod moze disponovat aj kamerami....

autor
12. dec 2022

🤦‍♀️

petulda333
12. dec 2022

@bublinka1426 kamoske ale stiahlo z uctu,predtym platila v eshope a hned nato este -50 .

petulda333
12. dec 2022

@bublinka1426 a ano,ja som tvoj komdnt pochopila inak. Ze narazas nato online zneuzivanie a nie tak,akk sa to jej stalo. 😊

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
12. dec 2022

@zoro9836 platby kartou prebiehaju instantne a nedaju sa stopnut 🙂 ako by k tomu ten obchodnik prisiel, ked by si napr. zaplatil v Tescu a o 20 min. poziadal banku o zastavenie platby kartou

petamich
12. dec 2022

treba kartu zablokovat a poziadat banku o presetrenie neopravnene zrealizovanych transakcii ALE kedze ty si zistila, ze kartu si stratila a nezablokovala si ju hned po prvej transakcii, je diskutabilne, ci ti banka nieco vrati, niektora ano prave preto, ze je to relativne nizka suma, ina nemusi alebo iba ciastocne, drzim paste!

zoro9836
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
masinka
12. dec 2022

Mojej 13 rocnej dcere takto nedavno ukradli kartu po tom, co platila v knihkupectve v nakupaku, zistila to o par minut ked prisla na zastavku (mala otvoreny batoh). Hned mi volala, ja som volala do banky aby kartu zablokovali. Uz tam boli spravene 2 platby, presne takto v nejakej trafike, dokopy nejakych tusim 16 E, este sa svinar pokusal o tretiu, ale ta mu uz nepresla. Skonstatovala som ze ma za 16 E poucenie ako bezpecne nosit doklady, ale pani z banky povedala, ze kedze ta karta je detska, tak ze poda reklamaciu a peniaze jej vratili.

petamich
12. dec 2022

@zoro9836 fiha, tak to si ma zaskocil, mi to neda a musim veru zistit ako to funguje, v zmysle zakona o platobnych sluzbach je totiz banka povinna transakciu zuctovat ak bola opravnene autorizovana a ak si obchodnik posle podklady na zuctovanie (aj ked Fio banka je pobocka zahranicnej banky, cize legislativne to mozu mat inak) - kazdopadne urcite este popatram, nech nemam diery 🥴😅 a dakujem ti!

liljana
12. dec 2022

Prepoj si kartu s mobilom s nfc cez google pay a plat mobilom. Nemusis potom nosit kartu so sebou. Bez odtlacka prstu zlodej nezaplati, aj keby ukradol mobil. Karta ti moze vypadnut na zem, mobil tak rychlo nestratis. Tych 21 eur zial asi nikto nebude riesit, ale skus sa spytat v banke.