Svokrovcov namotala pracovníčka banky na investovanie

26. máj 2022

Ahojte tie ktoré sa vyznáte ako to je svokrovcov namotala pracovníčka v banke na investovanie majú tam našetrenú nie malú sumu a súhlasili lebo im povedala ze sa nemusia báť ze by o tie peniaze prišli ze je škoda ze ich tam len tak majú a nič sa s nimi nerobí spravili dobre ci to bola hlúposť ďakujem banku majú Slovensku sporiteľňu

dominidi
26. máj 2022

Tak zalezi do akeho produktu zainvestovali

blaazi
26. máj 2022

Z dlhodobého hľadiska je investovanie určite výhodné, najmä pri väčších sumách. Samozrejme vždy je riziko poklesu, aktuálne sú napr. akciové fondy v strate, teraz keby boli finančné prostriedky vybraté, pravdepodobne by boli stratoví, preto určite teraz nevyberať. Aj ja mám v SLSP, verím, že príde lepšie obdobie.. a postupne sa cena akcií zdvihne.

diamond007
26. máj 2022

Investovanie je oveľa rozumnejšie ako keď peniaze stoja na účte. Podľa toho ale aké a kam... Radšej do 10 malých veci ako všetky peniaze do 1velkej (ktorá môže ale nemusí vyjsť).

anjelicek26
26. máj 2022

Pri momentalnej inflacii... su peniaze na ucte drzane vyhadzovanie von oknom...to ma pravdu... zalezi, do coho investovali... my ideme dat spravit zimnu zahradu a solarne panely na strechu, investujeme sami do seba 😂 Blbost peniaze na ucte drzat (mimo zeleznej rezervy) a stracaju hodnotu...

harmona
26. máj 2022

Tazko povedat, kezde nevieme do akeho produktu vlastne investovali a na kolko. Je aj tazko sa k tomu vyjadrit, kedze kazdy ma na takuto vec iny nazor, no ak to uz podpisali, tak by pri zruseni peniaze len stratili, teda cast z nich

miskaska
26. máj 2022

No ja som si nastavila taky produkt v Slovenskej sporitelni a za par mesiacov tam mam -270 € .. 😨 zla doba na investovanie.

blaazi
26. máj 2022

@miskaska možno ani nie, nakupuješ v zľave 😁 už len dúfať že to raz bude aj stúpať hore

autor
26. máj 2022

Peniažky tam len tak šetria on už išiel do dôchodku tak mu tam prišlo aj dlhoročné šetrenie z poistky majú ich radšej na účte aby im ich druhý syn co s nimi žije nevykutral len to mohla byť suma aj 20tisic kde im poradila investovať neviem a podla mňa ani oni nevedia lebo v takých veciach vôbec nevedia chodiť

nelca84
26. máj 2022

@miskaska to sa takto neda vyhodnotit, prid nam napisat za 3-4 roky

77katarina
26. máj 2022

Ja mám zas dievčatá opačný problém 😉 chcela by som investovať nejaké peniaze, lebo ich nechcem držať na bežnom účte, len neviem do čoho. Cca 4-5 tis. Poraďte kde ? Ďakujem

miskaska
26. máj 2022

@nelca84 tak mam vydrzat a nevyberat? Ale znizila som si sumu, co mi tam isla kazdy mesiac.

nelca84
26. máj 2022

@miskaska urcite, o tom je investovanie. Niekedy je horsie obdobie, ale to z dlhodobeho hladiska nie je ziadna katastrofa.

vikusjk
26. máj 2022

@77katarina prave dnes sme mali v praci debatu so zahranicnym financnym poradcom a on radi este tak pol roka pockat s investovanim, lebo trhy su teraz rozhadzane, urokovy sadzby rastu, ma na to vplyv viacero faktorov vratane vojny na UA atd. Odporucal, ak mame volne fin.prostriedky, v prvom rade posplacat uvery, lebo uroky idu hore, doba nulovych ci 0-1% urokov skoncila a ocakava sa ich rast o 3-5%. Ak nie je co splacat, tak s investovanim pockat, ze aj oni zatial drzia peniaze klientov na ucte a cakaju, kym sa trh trochu upokoji a tak sa rozhodnu strategicky, do coho investovat.
Vyjadril sa aj k investovaniu do zlata, ze to je take aj z dlhodobeho hladiska stabilne, ale nie priamym nakupom zlata, lebo to je dost drahe, ale cez nejaku US spolocnost, ktora spravuje investicie v zlate.

panelacikova
26. máj 2022

@miskaska áno, určite nevyberaj. ja tam mám aj s dcérou tiež nemalú sumu a tiež som znížila vklady. ale nevyberám, čakám.... však raz musí toho chlapa poraziť a potom sa začne investovať a fondy vyletia hore.... 🙂

panelacikova
26. máj 2022

autorka, jediná rozumná forma šetrenia je už niekoľko rokov (vďaka inflácii) jedine investovanie v rôznych fondoch. čiže ich nenamotala, ona im poradila. ak šli len teraz do dôchodku, tak zas nie sú až takí starí, aby nepochopili, čo im pracovníčka banky hovorila o investovaní. samozrejme, musia vydržať aspoň 2-4 roky, aby to malo nejaký efekt. ja som mala vo fondoch v minulosti celkom slušný výnos a to som tam mala peniaze uložené dva roky.

petah82
26. máj 2022

@77katarina zlato, striebro. Nie šperky, ale “tehličky”/“mince”

77katarina
26. máj 2022

@petah82 ďakujem, o tomto viem, ale nechcem 😉

zuzkaa1991
26. máj 2022

Najlepšie je mat dobreho finacneho poradcu ;) a ten vam vie všetko zistit ake du výhody atd

oli18
26. máj 2022

Aj mne moja banka ponúka rôzne formy investovania a zároveň dodáva, že mi nedáva záruku na návratnosť vkladu. Teda môžem pekne zarobiť, ale aj nie a dokonca prísť o časť vkladu. To je ten risk, z ktorého môže, ale nemusí byť zisk. Ja nerada riskujem, preto mám peniaze na terminovanom vklade za 1,5 % úrok. To je moja istota 😉

katulienkax
26. máj 2022

@panelacikova tak nie vydrzat 4 roky, su to dochodcovia preboha, maju si peniazky uzit a dochodky su nizke nie dat na fondy na 10 rokov a ani sa nedoziju vyplaty, to tak akurad podedia deti a rozflakaju. Perboha dochodci su na sklonku zivota, pokial im zdravie sluzi, maju pocestovat, kupit si chatku ak mozu a nie dat do fondov, to je take onicom

nelca84
26. máj 2022

@oli18 aj to je moznost. Len pripominam, ze inflacia je aktualne okolo 10 %, cize si v strate asi 8,5 %. To uz nie je velky rozdiel s tym, drzat peniaze len tak na ucte.

katulienkax
26. máj 2022

@nelca84 ale oni su na dochodku, mozu pozit 10 rokov alebo aj len rok, nasetrili si peniazky, maju si ich teraz uzit alebo si kupit vysnivanu chatku, pokial im zdravie sluzit, co maju z penazi ktore sa zhodnotia za 10 rokov a oni uz budu horo v nebicku? Nebodaj sa im pohorsi zdravie a o 2 roky budu rekonstruovat bezbarierovu kupelku za 10000 a budu musiet vygrat z fondu so stratou 30%?

nelca84
26. máj 2022

@katulienkax ja som reagovala na investovanie ako take. Co sa tyka investovania v dochodku, tam zalezi aj od toho, ci maju aj ine peniaze a na aky cas tie peniaze ulozia. Zas cerstvy dochodca este nie je na odpis. To nemozes takto zovseobecnit. Ale je to urcite na zvazenie a treba sa zariadit podla konkretnej situacie.

77katarina
26. máj 2022

@zuzkaa1991 však toto ....len kde ho nájsť

katulienkax
26. máj 2022

@nelca84 ja som ich neodpisala, ja som odporucala peniazky si uzit hlavne, do hrobu si investiciu nevezmu, ale deti podedia, pobiju sa o ne a rozflakaju. Moji su na dochodku - davaju si robit nove zuby, investuju do chaty a uziju si konecne dovolenku na ktoru nemali cas pocas pracujuceho obdobia

oli18
26. máj 2022

@nelca84 Mne netreba investovat. To su peniaze na sprijemnenie dochodku 😉

autor
26. máj 2022

Ďakujem pekne za odpovede tak hadam to bol dobrý krok a budú len v pluse

panelacikova
26. máj 2022

@katulienkax ale veď autorka píše, že ide o 20 000.

slimacikzv
29. máj 2022

Myslím, ze by ste mali zistit do coho peniaze investovali, ci odporucany horizont je vhodny pre ich vekovu kategoriu a ci v takom horizonte nebudu nepotrebovat k financiam pristup.
Investovanie nikdy nie je bez rizika, takže povedat, ze sa nemusia bat, ze by o nich prisli, pri investovaní je dobre klamstvo. Nepaci sa mi, ze takto v banke zavadzaju ludi.. S investiciou do fondov je spojene riziko a údaje o minulej vykonnosti nie su spolahlivym ukazovatelom pre budúcej vykonnosti.
Faktom vsak je, ze investície su dlhodobejsie vyhodnehsie na zhodnotenie, kedze je napríklad aktualne vysoka miera inflacie..

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz