Tretí pilier

klaudi555
21. okt 2023

Ahojte zienky,

prosim Vas zmenila som od oktobra pracu a v kolektivnej zmluve je uvedene ze zamestnavatel nam bude prispievat 3% do tretieho piliera. Avsak vobec neviem ako to funguje. Neviem do akej DDSsky zamestnavatel prispieva. Ja som si do tretieho piliera neprispievala,mam iba druhy. Za personalistkou chcem ist buduci tyzden, ale vedeli by ste mi to v rychlosti vysvetlit?

marci77
21. okt 2023

treba si uzatvorit zmluvu s DDS - ale po dohode so zamestnavatelom, lebo my nevieme, ako je to u vas vo firme nastavene ( u nas napr. mal zamestnavatel podmienky, ze ak chceme 3.pilier, tak iba DDS tatrabanky a tam sme podpisali zmluvu)

klaudi555
autor
21. okt 2023

@marci77 aha jasne uz chapem, cize najprv by som si mala zistit od zamestnavatela aku dds preferuje, uzatvorit a zamestnavatel bude teda tam prispievat...dakujem

marci77
21. okt 2023

@klaudi555
u nas to dokonca fungovalo tak, ze zastupca DDS prisiel aj k nam do firmy a vsetci, co sme k tomu datumu nastupovali a mali zaujem, tak sme to podpisali ....a uz z 1.vyplaty tam isli percenta do 3.piliera

inak je tam dost male zhodnotenie, vysoke poplatky za spravu, naozaj sa to oplati uzatvarat iba vtedy, ak prispieva zamestnavatel

vn16
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarka_black
21. okt 2023

@marci77 Potom to môžete preniesť inam, kde sa dá dosiahnuť vyššie zhodnotenie. Ak pasívne, tak najlepší 3.pilier má NN. Kto sa tomu venuje aktívne, tak Uniqa - tento 3.pilier ľudia používajú na investície.

norkok
Odpoveď bola odstránená
Zobraz