Ukončenie nájomnej zmluvy. Čo s nedoplatkami?

flamenga
7. jan 2010

neviete ako sa rieši takáto situácia:

boli sme v podnájme. K 15-tému januáru odovzdávame byt, vyúčtovanie za vodu a kúrenie však príde prenajímateľovi až v júni.... Chceli sme sa dohodnúť na zaplatení polky nájomného za január, keďže už 11.1. mu odovzdáme kľúče. Do telefónu nám však povedal, aby sme mu zaplatili aspoň 6000 Sk (nájom za mesiac bol 6500), aby mal zálohu na prípadné nedoplatky v júni.... ako by ste to riešili? Nejakým papierom, že napr. 3200 Sk bol nájom a zvyšok záloha... alebo mu napísať papier, že sa zaväzujeme v júni uhradiť prípadné nedoplatky alebo ako? V nájomnej zmluve máme iba uvedené, že sa zaväzujeme tieto nedoplatky uhradiť... len neviem, ako sa to rieši v takom prípade, ak nájomná zmluva skončí skôr, ako nastane vyúčtovanie....

vojtisek2007
7. jan 2010

flamenga - za január by jste měli zaplatit nájemné ve výši 6500/31*15 (když budete byt užívat do 15.tého) což je asi 3146,- víc bych mu nedávala - ani kvůli zálohám a pokud ve smlouvě máte, že se zavazujete nedoplatky uhradit, tak je prostě musíte uhradit a pronajímateli může být jedno, jestli to bude hned nebo až v júni. My se shodou okolností taky teď stěhovali a vyúčtování za vodu máme taky až v červenci, takže pak až bude vyúčtování budeme doplácet (nebo nám budou vracet) a nikdo s tím žádný problém neměl....ani jsme neplatili nic navíc....a žádný papír navíc bych mu taky nepodepisovala,máte to jasně dané ve smlouvě 😉

flamenga
autor
7. jan 2010

vojtisek dakujem za odpoveď 🙂

takže môžem argumentovať tým, že podľa nájomnej zmluvy som povinná uhradiť mu nedoplatky, takže sa nemusí obávať, že ich neuhradím.... ale až keď vzniknú... čiže v júni....

ale keď sa s ním nebude dať dohodnúť na polke nájmu a bude chcieť silou mocou 6500,-, tak mu neodovzdám kľúče skôr ako 30. januára.... pretože nebudem platiť za niečo, od čoho už nemám ani kľúče

vojtisek2007
7. jan 2010

flam - přesně tak 🙂 na co jemu by bylo, kdyby jste mu teď dali o 3tisíce víc ??? když stejně to vyúčtování i jemu přijde až v júni - to by je měl do tý doby doma v hrnečku nebo pod polštářem ??? Je to nesmysl, stejně jako platit celé nájemné, když byt budete užívat jen část měsíce

tin007
7. jan 2010

flamenga ja by som si potom v juni vypytala to vyuctovanie k nahliadnutiu, nech nsa na vas nahodou nesnazi este zarobit (ze vam da zaplatit dlh aj nieco navyse). a ak bude preplatok, ten vam vrati?

kisska
7. jan 2010

flamenga - a nevie su ujo podla stavu vodomeru a sadzby na tento rok zistit pribliznu sumu, ktoru mate spotrebovanu? Lebo tak moze ist rovnako o nedoplatky ako o preplatky a podla stavu pocitadiel si vie zistit, ci mate nedoplatky alebo nie...

flamenga
autor
7. jan 2010

podľa nájomnej zmluvy sú naše nedoplatky, ale aj preplatky.... a teraz ku konci roka bol nedoplatok za elektrinu a videli sme šek, či vyúčtovanie, či čo to bolo, takže s tým by nemal byť problém, že sa potom v júni stretneme a až keď uvidím čierne na bielom, potom zaplatím... ale určite nie tak, ako on chcel, že zálohu.... a 3000 Sk sa mi vidí veľká záloha na to, že sme za elektrinu mali nedoplatok 600Sk (keďže on mal všetko na minimum) a to bola položka, ktorá by mala byť podľa mňa najvyššia, keďže takmer deň-noc bol zapnutý pc.... za to ostatné nech bude 2000,- nedoplatok ( o čom pochybujem) viac určite nie.... takže záloha 3000,- sa nekoná ani náhodou....