Ukončenie povinného zmluvného poistenia

lulupulu
2. nov 2022

Ahojte, dnes ujovi konci poistka na auto. No chce si urobiť inú poistku v inej spoločnosti. Môže to urobiť tak ze tuto už jednoducho nezaplatí a urobí si novú? Lebo ja som vypísala papier na ukončenie zmluvy k dnešnému dňu a jemu okamžite volala z tej poisťovne ze to musí 6tyzdnov dopredu urobiť nie teraz a ze to musí zaplatiť a po novom roku mu ona urobí inú poistku. Ale podľa mňa to je somarina a ona ho len chce donútiť zostať v tej spoločnosti. Keďže chcel prejsť do inej kde by mal poistku o polovicu lacnejsiu. Nemáte niektorá skúsenosť?

doriiis
2. nov 2022

Teraz už vypovedať nemôžes ...to je pravda

amonet
2. nov 2022

ano mala pravdu. 6tyzdnov pred vyrocim

sasa1310
2. nov 2022

nie je to somarina. Je to 6 týždňov pred. Jedná sa totiž o zákonnú poistku.

janai1
2. nov 2022

@lulupulu veď toto je jednoducho dohladatelna informácia, zbytočne sa rozčuľuješ na svojej nevedomosti

lulupulu
autor
2. nov 2022

@janai1 nie no ved ale tak keď to nezaplatí tak co sa stane? Budú to musieť zrušiť ci chcú alebo nie

amonet
2. nov 2022

@lulupulu nie, budu si ziadat exekucne doplatit

sasa1310
2. nov 2022

@lulupulu nebudú to musieť zrušiť. Auto bude poistené, ale nezaplatené. Čiže bude musieť doplatiť + penále. Neskôr exekútor

lulupulu
autor
2. nov 2022

A keby dá nejaký iný dôvod ukončenia? Neviem niečo okrem prepisu lebo to by musel byť aj foto technickeho

lenkadenisa
2. nov 2022

@lulupulu no ujo má smolu už, jedine že by sa menil majiteľ

amonet
2. nov 2022

@lulupulu jedine prepis/kupa/srotovanie na vsetko treba potvrdenie

lulupulu
autor
2. nov 2022

@lenkadenisa no smolu mame my lebo auto si od uja pred týždňom vzal môj chlap len ho nechce prepisovať keď je to rodina. Čiže to budeme musieť platiť my

sasa1310
2. nov 2022

@lulupulu bože a neviete zaplatiť jednu PZP poistku?

veronikaszabova
2. nov 2022

@lulupulu aku smolu? Tak zaplatis tuto poistku a hotovo. Neviem co riesis, ked ste nevypovedali poistku podla zmluvy

enigmaenie
2. nov 2022

@lulupulu tak potom logicky prepisem auto za 33 eurovy kolok a vyberiem vhodnejsiu lacnejsiu poistku ako novy majitel nie ? Ved ked sa nieco ujovi stane tak ste bez auta nebude vasim majetkom to vozidlo .

lulupulu
autor
2. nov 2022

@sasa1310 bože viem ale vychádza o 50€ viac...

sasa1310
2. nov 2022

@lulupulu za rok? to fakt kvôli 50 eurám na poistke toto riešiš?

sasa1310
2. nov 2022

@lulupulu okrem toho ja nikdy nedávam najlacnejšiu PZP, aby sa ti to raz nevypomstilo.

lulupulu
autor
2. nov 2022

@sasa1310 ak bežné nájdeš 50€na zemi tak to riešiť nebudeš, to chápem

lulupulu
autor
2. nov 2022

@sasa1310 auto co ma hodnotu 200€ a mam mat poistku za 140 je troska chore

sasa1310
2. nov 2022

@lulupulu nie je choré. Ty s autom za 200 eur môžeš spraviť škodu za 500 000 eur. A PZP je práve na takéto škody. Aby ťa ešte niekto nedal na súd, lebo si si vybavila najlacnejšiu poistku, s ktorou ti poisťovna nebude chcieť preplatiť všetky škody tebou spravené. A potom budú pýtať náhradu od teba

lulupulu
autor
2. nov 2022

@enigmaenie mame ďalšie auto toto len ma manžel na pracu

lulupulu
autor
2. nov 2022

Prosím vás každú jednu, neriešte veci okolo ale chcela som vedieť len odpoveď na to co som sa pytala. Nic iné ani vaše názory ma nezaujimaju

lulupulu
autor
2. nov 2022

@sasa1310 prosím ta kľud, nečítaj zas príbehy neviem ake

sasa1310
2. nov 2022

@lulupulu nečítam žiadne príbehy. To je realita.

veronikaszabova
2. nov 2022

@lulupulu odpoved si dostala - poistku zrusis 6t pred vyrocim zalozenia, pripadne prepisom auta na noveho majitela.

lulupulu
autor
2. nov 2022

@sasa1310 každý má právo si vybrať poistku akú chce a na akú má peniaze nie???!!! Keď máš na to platiť 1000€ poistku tak nech sa páči a daj pokoj uz

doriiis
2. nov 2022

@sasa1310 ...väčšiu blbosť si ani trepnut nemohla.Aj najlacnejšia PZP má poistenú škodu na majetku minimálne niekoľko 100 000 eur.Takze kym nezbura prezidentský palác tak neexistuje suma,ktorú by prekonala

lulupulu
autor
2. nov 2022

@veronikaszabova ok ďalej nepotrebujem žiadne primitívne komenty 🙂

sasa1310
2. nov 2022

@doriiis no sú poistovne, ktoré sa vykrúcajú z vyplácania až až. Taká kooperativa alebo groupama, to je lahôdka aj z vyplácania z PZP. Stačí, že poškodený si vezme náhradné vozidlo na náhrady toho, kto spôsobil škodu. A poisťovna to neuzná.

doriiis
2. nov 2022

@sasa1310 ...osobná skúsenosť,či si len počula?