Ukončenie povinného zmluvného poistenia

lulupulu
2. nov 2022

Ahojte, dnes ujovi konci poistka na auto. No chce si urobiť inú poistku v inej spoločnosti. Môže to urobiť tak ze tuto už jednoducho nezaplatí a urobí si novú? Lebo ja som vypísala papier na ukončenie zmluvy k dnešnému dňu a jemu okamžite volala z tej poisťovne ze to musí 6tyzdnov dopredu urobiť nie teraz a ze to musí zaplatiť a po novom roku mu ona urobí inú poistku. Ale podľa mňa to je somarina a ona ho len chce donútiť zostať v tej spoločnosti. Keďže chcel prejsť do inej kde by mal poistku o polovicu lacnejsiu. Nemáte niektorá skúsenosť?

sasa1310
2. nov 2022

@doriiis osobná. Dotyčný platil moje požičanie náhradného vozidla zo svojho nakoniec. A stálo ho to viac ako ročná poistka

lulupulu
autor
2. nov 2022

@doriiis to bude len zas nejaká poistovacka ktorá potrebuje zarobiť 😂

sasa1310
2. nov 2022

@lulupulu nie, človek, ktorý roky šoféruje a vie načo slúži PZP

tetapetra
2. nov 2022

@lulupulu neznalosť zákona neospravedlňuje. Na zmluve je jasne napísané čo a ako.

lulupulu
autor
2. nov 2022

@sasa1310 dobre, nerieš to už prosím, nebudem si dávať na 200€ auto 200€ poistku

doriiis
2. nov 2022

@sasa1310 ...zaujímavé.Myslim,že si len zbytočne múdra a arogantna

lulupulu
autor
2. nov 2022

@tetapetra ôk už som to vyriešila nemusíte sa ďalšie vyjadrovať 😂

sasa1310
2. nov 2022

@doriiis ja len, aby kvôli 50 eurám neskôr nefňukala. A vysvetlujem, že je jedno koľko má auto hodnotu, keď PZP preplácaš škodu ktorú spôsobíš a nie škodu na vlastnom aute. To je celé. Lebo autorka evidentne nevie absolútne o čom je PZP a ako sa ruší.

lulupulu
autor
2. nov 2022

@sasa1310 zalez už prosím 🙏

doriiis
2. nov 2022

@sasa1310 ...predstav si,že existujú pripoistenia k PZP,ktoré ti preplatia totálnu škodu aj na vlastnom aute

sasa1310
2. nov 2022

@doriiis to označuj autorku a nie mňa a jej vysvetľuj

enigmaenie
2. nov 2022

@sasa1310 prosim vas nepiste hluposti o niecom o com evidentne neviete nic . Moj muz poistuje auta 15 rokov . A tento vas vykvet je blud

lulupulu
autor
2. nov 2022

@sasa1310 ved to ty tu splietaš jedno cez druhe

doriiis
2. nov 2022

@sasa1310 ...to si písala ty o 20:14

tetapetra
2. nov 2022

@lulupulu tak si to zmaz.

sasa1310
2. nov 2022

@doriiis píšem, že autorke píš aké ešte pripoistenia existujú. Mne nemusíš. Ja mám o autá postarané

lulupulu
autor
2. nov 2022

@tetapetra 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

doriiis
2. nov 2022

@sasa1310 ...no zjavne musím,pretože trepeš blbosti

doriiis
2. nov 2022

@sasa1310 ...keby si sa tak vyznala,ako nevyznas tak by si vedela,že vo väčšine drahších poistiek,ktoré ty podľa tvojich slov volíš je aj náhradné vozidlo pre teba...a nikto ti to preplácať nemusel.

sasa1310
2. nov 2022

@doriiis také poistky sú havarijné poistky a nie PZP. Také mám. Bavíme sa o PZP

doriiis
2. nov 2022

@sasa1310 ...ďalšia blbosť,ktoru si trepla
Aj ja sa stále bavím o PZP

sasa1310
2. nov 2022

@enigmaenie čiže všetky poisťovne preplácajú náhradné vozidlo poškodenému z poistky toho, kto škodu spôsobil. Aj na dlhšiu dobu ako je 10 dní?

sasa1310
2. nov 2022

@doriiis ty trepeš blbosti

doriiis
2. nov 2022

@sasa1310 ..náhradné vozidlo je bežná súčasť balíčka drahších PZP.

sasa1310
2. nov 2022

@doriiis ja mám náhradné vozidlá pre seba v drahších havarijných poistkách. Bavím sa o náhradnom vozidle tomu, komu spôsobím škodu. Čiže z mojej PZP

enigmaenie
2. nov 2022

@sasa1310 ja som sa nevyjadrovala k nahradnemu vozidlu 🙂 . A ked citam sposob vasej komunikacie tak s vami sa dohadovat ani nebudem lebo vy od podstaty prispevku idete uuuuplne niekde inde . 🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
doriiis
2. nov 2022

@lulupulu ...každopádne.Skuste sa na to PZP ešte tento rok nejak poskladať a nabudúce budete vedieť,že 6 týždňov pred.Poistovne o tom posielajú aj poštou papier,asi sa niekde založil a zabudli ste na to.Nabuduci rok budete vediet

enigmaenie
2. nov 2022

@lulupulu a pre autorku co sa tyka toho co ste sa pytala ze ju nezaplatite a zrusia ju ..... len samozrejme treba ratat s tym ze ked nieje PZP uhradene a sposobite skodu mate problem lebo mat uhradene PZP je povinnost . A mat zatial ine lacnejsie PZP zaroven to nieje mozne lebo vsetko ide cez rdgistre na SPZ vozidla a nikto vam neurobi PZP kym tak je nejake aktivne .

sasa1310
2. nov 2022

@enigmaenie no ja som sa len pýtala, či preplácajú všetky poistovne náhradné vozidlá poškodenému z PZP toho, kto škodu spôsobil (nie havarijné poistenie), keď ste písali, že trepem a manžela máte poistovníka. Lebo ja mám inú skúsenosť. Nič viac