Union poisťovňa - neschválenie žiadosti o preplatenie bonusu na zuby

zuzana2376
6. dec 2022

Pekný večer, chcem sa spýtať, či niekomu z Vás taktiež neschválili žiadosť o preplatenie bonusu na zuby z dôvodu, že syn nemal absolvovanú preventívnu prehliadku u všeobecného lekára. Oplatí sa mi vôbec písať žiadosť o prehodnotenie žiadosti a ísť za tým, lebo mi vraveli na infolinke, že to neprejde ale mám skúsiť.

ludo21
6. dec 2022

@zuzana2376 Treba absolvovat preventivnu prehliadku aj u vseobecneho lekara - pre mojho syna taktiez len vtedy schvalili

aliziana
6. dec 2022

@zuzana2376 a to buď rada, že v Unione máme len všeobecnú povinnú, vo VŠZP aj gynda/resp. urológ...

janai1
7. dec 2022

@zuzana2376 nesplnila si podmienky na vyplatenie bonusu. Môžeš si písať aj tisíc žiadosti a nebudú ti nič platné

eeffka
7. dec 2022

Vszp ma /mala tak ze mi pozastavili a dali mi 90dni na absolvovanie

katuskamala1
7. dec 2022

@zuzana2376 kolko rokov ma syn?

katka1389
7. dec 2022

@zuzana2376 no treba chodit inac nic nepreplatia ....

saxana000
7. dec 2022

Raz je to podmienka a treba ju splnit inak nedostanes ani cent v dovere musi byt aj od gynekologa.Mala by tam byt este dodatocna lehota dokedy tu preventivku treba stihnut spravit.. a ja to uplne schvalujem.obycajny odber krvi vie odhalit vela chorob leukocyty cholesterol zvyseny cukor vysoky tlak a ludia na to pekne zvysoka kaslu.. takto z cistej lakomosti budu donuteni tam ist a mnohi mozno ostanu prekvapeni ze nie su az taki zdravi ako sa citia..aj tu gyndu by som dala povinnu..

zuzana2376
autor
7. dec 2022

@katuskamala1 Syn má 16 rokov a mal ju absolvovať v 15 tich, ale lekárka to odvôvodnila z dôvodu Covidu. Ževraj sa nemám dať a vyvojovať si to.

zuzana2376
autor
7. dec 2022

@katka1389lekárka to odôvodnila z dôvodu Covidu, že preto neabsolvoval.

zuzana2376
autor
7. dec 2022

@saxana000 všetci máme absolvované prehliadky, ja na to nekašlem, ale lekárka to odôvodnila z dôvodu Covidu, tak teraz uvidím čo bude, už ju absolvoval ale neviem či to bude stačiť na odôvodnenie

zuzana2376
autor
7. dec 2022

S deťmi chodím pravidelne k lekárom aj preventívky u zubára 2x ročne

zuzana2376
autor
7. dec 2022

@aliziana to beriem, lebo je to naše zdravie a je iba jedno, ale ja som chybu nespravila, myslím, že tieto veci má mať lekárka pod kontrolou a odovodnila to z dôvodu Covidu

katuskamala1
7. dec 2022

Ak to lekarka takto odovodnila, tak ja osobne by som si tu povinnú preventivku presunula na najbližší mozny termin. Ale to uz len tak pomimo.
Ked ti da lekarka na papier, ze odmietla ona, tak mas argument, musia ti to schválit.

zuzana2376
autor
7. dec 2022

No ja som lekárku kontaktovala a syn už má preventívku absolvovanú, ale papier od nej že odmietla asi ťažko vybavím kašlem už na tých 42 eur, jedine že ešte pošlem žiadosť o prehodnotenie a uvidím

e1i
7. dec 2022

@zuzana2376 v podmienkach je ze najneskor den pred osetrenim u zubara ma byt vykazana pp u obvodneho.niektori to robia aj tak ze vykazu a dorobia neskor

simca06022011
7. dec 2022

@zuzana2376 z dovodu koviu mu lekarka neurobila prevenivku? mozno pocas locdownov, ale odvtedy na to mala kopec casu. Preventivku mu mala urobit.. tento rok mala napr. uplne cely na to (je to teraz uz jedno, len ma tento rpistup lekarov vytaca, nasa detska by online vysetrovala este aj teraz keby sme sa nechali :DDD) ... BOhuzuial je to tak, ze nepochodis, ja som isla k novemu zubarovi a presne ma na toto upozornili, rychlo sme to riesili s praktickym a terminy dali tak aby to vyslo :DDD lebo teda neslo len o prevenciu, planovala som viac veci.. a konecne som raz chcela bonus cerpat :D

zuzana2376
autor
7. dec 2022

áno. ale odkiaľ to má bežný občan vedieť ich vnútorné usmernenia, neprišiel mi žiaden email ani sms správa o tom, že je to potrebné

zuzana2376
autor
7. dec 2022

@simca06022011 veď práve, škoda, že ma nato neupozornila zubná lekárka, čo už

jane1987
7. dec 2022

@zuzana2376 no zubar ta nema preco upozornovat na pp u pediatra. To je povinnost teba ako matky doriesit. Covid je uz davno tahet, takze treba si to riesit s pediatrom a citat podmienky poistovne, zial. 🤷 Chapem, ze to nastve, ale v prvom rade jednanie pediatra nie je v poriadku. Ja robim u zubara a fakticky si neviem predstavit, ze okrem veci, co sa tyka zubov a moznosti preplacat zubne ukony v poistovniach by sme mali este pacientom vysvetlovat, co je povinnost vseobecnych, gynekologov, urologov a poistovni, to by sme fakticky zvladli osetrit mozno 5 pacientov denne 🤷

eeffka
7. dec 2022
mondolina
7. dec 2022

ja som tiež absolvovala v novembri dentálnu hygienu vo výške 52€ v domnení, že mi ju Union preplatí 🤣
hej nemala som preventívnu prehliadku u všeobecného, predtým to podmienka nebola. takže nič.
ale je to moja chyba! a nikoho iného chyba. ani Union, ani všeobecnej, ani zubára, len moja.

petkasaurus
7. dec 2022

@zuzana2376 ano, nepreplatili mi prave z tohto dovodu dentalnu hygienu. Netusim, preco preventivka u vseobecneho je podmienkou dentalnej, este osetrenie kazov pochopim mozno.. Proste obkluky..

janai1
7. dec 2022

@zuzana2376 posielali maily s upozornením 😉

nikaeli
7. dec 2022

@zuzana2376 niekedy v marci/ apríli posielali info do mailu, my sme našli správu náhodou v spame, keď sme hľadali inú.. moja dcéra mala 15 v marci, nedávno bola chorá a dr. nás hneď po kontrole objednala na preventívu. Rovnako tak som bola s januárovým drobcom.