Uplatnenie daňového bonusu - manžel pracuje v Čechách

katuska24
26. jan 2015

Mám prosbu vie mi niekto poradiť - manžel je zamestnaný v roku 2014 celý rok v CZ ja som na RP celý rok 2014, akým sposobom si máme uplatniť DB? Može si ho uplatniť manžel v CZ alebo V SR, alebo si ho možem uplatniť ja na Slovensku. Ďakujem za INFO.

evita68
26. jan 2015

@katuska24 aj v CZ aj na SVK.. ale ten český na SVK zdaní

katuska24
autor
26. jan 2015

@evita68 no manzelovi povedala učtovníčka v CZ nakolko ja s detmi nemám prechodný pobyt v CZ tak ze si ho nemoze uplatniť v CZ . Možem ta poprosiť o konkrétnejšie vysvetlenie . Dakujem 🙂 Mozeš aj do IP

evita68
26. jan 2015

@katuska24 o podmienke prechodného pobytu nič neviem.. žeby tam mali niečo nové??

katuska24
autor
26. jan 2015

@evita68 neviem ci je to nieco nove alebo ho chcela iba odbitaby s nim nemama vela roboty ako manzelovi budu prvy krat robit DP v cz minuly rok si robil na Slovensku lebo mal zivnost apotom presiel na TPP v CZ mozem mi poradit aky je postup Mam nieco zaslat uctovnicke do manzelovej firmy ze poberam iba RP a ze neuplatnujem danovy bonus cna deti ....

evita68
26. jan 2015

@katuska24 prepáč, ale zákony a ich podmienky v ČR nepoznám ☹ ale zaslaním nič nepokazíš.. a viem, že tie zľavy a bonusy si tam uplatňujú, tak si treba preveriť.. možno ti tu ešte niekto poradí, kto má skúsenosť..

kiko2008
29. nov 2015

@evita68 Dobrý večer, viete mi poradit, manžel pracuje v Nemecku, ja som s detmi na Slovensku, a začala som pracovať, predtyým som bola nezamestnaná, prídavky poberame z Nemecka, mam narok na danovy bonus,kedže nepoberam na SVK prídavky? dakujem

adriko
19. jan 2016

Dobrý den. Prosím o radu, a akom prípade sa dá uplatnit danový bonus v oboch krajinách. Myslím tým v ČR aj na SK ? Jsme Slováci, manžel pracuje v ČR , ja som v čr na rodičovském príspevku, máme dve deti. trvalý pobyt máme na SK. Daně odvádzame v ČR a tam aj podávame danové přiznanie. Díky za rady