Úver 5000 eur pre invalidného dôchodcu

kompi111
30. máj 2015

Zdravím,

Davnejšie som zakladal tému o vyrovnaní kontokorentu na účte teda o refinančnej pôžičke.
Podarilo sa mi ho vyrovnať a účet zrušiť no potreboval by som teraz klasicky úver 5000e splatnosť asi 9-10 rokov max splatka 77e
Príjem je teda 317e. nemám už žiadny iný uver ani negatívny záznam v registry.
Viete mi poradiť?

anatalia77
30. máj 2015

@kompi111 neviem poradit,snad prekutraj internet.
Zhodou okolnosti rekonstruujem byt,som sama zena,takze nezvladam a nestiham. Mam moznost uveru 3200 eur,splatka tusim 70 eur.
A vies co? Neberiem to. A to pracujem,dokazem potiahnut nadcasy,ci brigadu. Prijem cca 500 eur.
Ak sa na to das,obdivujem ta.

sissy27
30. máj 2015

@kompi111 no neviem, či je väčší adrenalín brať si s celkovým príjmom 317€ úver so splátkou 77€ (240€ na mesiac na život? si kúzelník? 😅 ) alebo požičať niekomu s takým príjmom takú sumu...
každá banka má iné podmienky, ale čo viem, tak požadujú príjem taký, aby po zaplatení splátky ostalo dotyčnému 280€ na mesiac...

drobcek526
31. máj 2015

radšej si požičať od známeho...

drobcek526
31. máj 2015

@sissy27 je to maximálne vyhrotené, určite by som to neriskoval ...

sissy27
31. máj 2015

@drobcek526 požičať od známeho? a ty by si požičal komukoľvek takú sumu s tým, že ti ju bude splácať po 50€ mesačne najbližších cca 8 rokov? alebo by si ju chcel vrátiť napr. do roka a max na tri splátky? bez urážky, ale so zakladateľom témy ste príbuzný alebo len náhodne máte podobne divné zmýšľanie? 😅

titkovamiriam
1. jún 2015

@kompi111 s uverom neporadím.Ale sice neviem načo tie peniaze potrebuješ ale ak by to bolo napriklad na upravu bytu možeš žiadať kompenzaciu od UP,teda zaleží od diagnozy aku máš ako ID.
My sme tak prerabali dom po mamininej poražke na bezbarierový-byt, kupelku,dvor...

dai
1. jún 2015

@kompi111 neviem preco si invalidny dochodca - urcite skus zvysit svoj prijem - takto tazko nieco dostanes☹ najlepsie je taketo male sumy si poziciat od znamych ktori by ti vedeli dat nulovy ci nizsi urok, klasicky je velmi vysoky a velmi ho preplatis...

kompi111
autor
1. jún 2015

ludia ak by som mal možnost si požičat inde ako z banky nezaložil by som fórum. ja mam aj ine však neoficialne príjmy jediný oficialny je inv. dôchodok. Potrebujem proste 5000e na rozbeh jedneho biznisu.

drobcek526
1. jún 2015

@sissy27 pokial máš dobrých priatelo, respektíve poznáš niekoho kto má vela peňazí a je ochotný ti pomôcť tak sú ludia čo dokážu nájsť racionálnu cestu splácania ktorá je prijatelná pre oboch...