Úver a skrátený úväzok

simonka1161
10. jún 2022

Dobrý deň.... chcem sa spýtať som na skrátený úväzok výplata mi chodí na ruku kde mi dajú úver? 4 mesiace pracujem 🤔

alenah31
10. jún 2022

@simonka1161 máš otvorený účet v banke? Prečo dostávaš výplatu na ruku? Ak za teba zamestnávateľ odvádza riadne odvody - banka vidí, že máš príjem. Tiež ide o to akú sumu chceš, či ti PP trvá na neurčito či je na dobu určitú, aké máš výdavky, aké máš iné príjmy, či už niečo splácaš .... tu je toľko premenných, že či ti niekde dajú úver - tu ti teraz nepovie nikto.

petamich
10. jún 2022

zalezi od prijmu, vysky uveru, inych vydavkov a povinnych platieb ale velmi pravdepodobne nikde - po odpocitani zivotneho minima na teba a dieta (domnievam sa, ze skrateny uvazok = nizsi prijem) a zaroven bez platobnej historie (ked ani ucet nemas), ti to zial nevyjde ale mozem sa mylit

gertys
10. jún 2022

Rovno ti vravim ze nikde. Jedine sukromny uzernik za 30% urok

kitycat
10. jún 2022

By ma zaujimalo na co to chces tie peniaze a preco si to davas vyplacat na ruku?
Vyplatnu pasku mas?

sissy27
10. jún 2022

@simonka1161 ak pracuješ na zmluvu, peniaze máš oficiálne priznané a zdanené a z polovičného úväzku máš taký plat, že v pohode dokáže pokryť tvoje životné náklady aj splátku, nemáš negatívny záznam v úverovom registri, tak by nemal byť problém s pôžičkou normálne v banke. Len to bude viac papierovačiek ako keď ti chodí výplata na účet.

simonka1161
autor
10. jún 2022

Lebo ra firma dava iba na ruku .... a vyplatený lístok tam píše u a 86e

panelacikova
10. jún 2022

@simonka1161 nikde.... robíš si srandu? 🙂

bukajka_mata
10. jún 2022

Za týchto podmienok si myslím, že nikde. Na úver potrebuješ zmluvu na dobu neurčitú a musí t proste výplata chodiť na účet. Toto si myslím, že nijako neobídeš

loginexistuje
10. jún 2022

@simonka1161 neni sanca

veronikaszabova
10. jún 2022

@simonka1161 uz si to tu tusim raz riesila, nie?
Uz vtedu sme ti napisali, ze ti na milion percent neda ziadna banka uver

aduskatt
10. jún 2022

@bukajka_mata nemusí chodiť výplata na účet, v tom prípade preukazuje mzdu minimálne tromi výplatnými páskami, ktoré musí dostať a výška príjmu sa potvrdzuje dopytom do sociálnej poisťovne

alenah31
10. jún 2022

@simonka1161 tak potom firma odrbáva a teraz doplácaš aj takýmto spôsobom na to, že si s tým súhlasila. Keby išlo všetko cez pásku - hoci ti mzdu vyplatí na roku - to by bolo niečo iné. Zamestnanec si môže nechať mzdu vyplácať v hotovosti - ale na páske by malo byť všetko.

amonet
10. jún 2022

nemusi chodit vyplata na ucet, avsak odvody do socialnej poistovne musia zodpovedat vyske vyplaty. ak mas na vyplatnom listku 86€ znamena ze za teba idu adekvatne k tomu odvody. pozor aj na dochodok,pn,ocr sa z toho vypocitava

veronikaszabova
10. jún 2022

@bukajka_mata vyplata na ucet chodit nemusi.

alenah31
10. jún 2022

@bukajka_mata prečo by musela chodiť na účet? Ja mám zamestnancov, ktorým sa mzda vypláca v hotovosti celá - ALE všetko ide legálne cez pásku a odvody sú platené tak ako má byť. Zákon umožňuje vyplácanie mzdy v hotovosti ak si to dohodneš v PZ a suma nepresiahne 5.000€.

petamich
10. jún 2022

zial s priznanym prijmom 86€ nedostanes uver nikde 🤷‍♀️

arianeaurora
10. jún 2022

@simonka1161 To nemyslis vazne? Predstav si, robis v banke a pride ti clovek s vyp. paskou 86€ mesacne a chce uver… Neuvazovala by si, ci si z teba nerobi srandu?
Nikto -nikdy -nikde ti uver neposkytne.