Úver, keď robím na skrátený úväzok

simonka1161
17. máj 2022

Dobrý deň.... chcem sa informovať ohľadne úveru som na skrátený úväzok 5 mesiace a výplatu mi dávajú na ruku výplatných lístok tam mi píše iba 31€ tak nejako už som volala 2 bankách že neprejde mi lebo odvody či čo nedoruzumiem sa do toho 😏 poraďte prosím 😚

veronikaszabova
17. máj 2022

@simonka1161 no s takou bonitou urcite nedostanes nic z banky.
Kde maju zaruku, zeby si uver splacala?

kitycat
17. máj 2022

Ked tomu nerozumies, tak do toho nechod. Boze 🤦‍♀️

lindusss2016
17. máj 2022

@simonka1161 co chces poradit? S takym prijmom nrmas u banky sancu 🤷

anjelicek26
17. máj 2022

A pockaj, ked ti dojde jedneho dna dochodok, ze vyplata na ruku a odvody ziadne...trosku by to chcelo rozmyslat dopredu... ten uver je len jedna s veci, ktora takouto pracou na cierno trpi...

diewcatqoo
17. máj 2022

To vazne si mala odvahu zavolat do nejakej institucie a pytat sa, ci ti v takej situacii daju pozicku? Aspon sa zabavili ;)

zlomika
17. máj 2022

Heh ako cudujem, sa preprac, ze si si aj myslela, ze by si s tymto nejaky te uver dostala. V praxi proste plati, cim viac mas na paske a ide ti na ucet, tym je vyssia pravdepodobnost, ze ti nieco schvalia

melanta
17. máj 2022

Banku zaujíma oficiálny príjem, príjem na ruku pre banku neexistuje.

zuzliq
17. máj 2022

@simonka1161 banka poskytuje úvery ľuďom, u ktorých majú istotu, že budú vedieť úver splácať. Preto kontrolujú výšku ich mzdy. U zamestnancov si kontrolu robia v Sociálnej poisťovni - presne vedia, koľko poistného za teba zamestnávateľ odvádza, z toho vedia, aká je tvoja výplata. Ak ti zamestnávateľ dáva nejaké peniaze na ruku na čierno, neodvádza z toho poistenie. Jedná sa o peniaze, ktoré dostávaš mimo zmluvu, teda tento mesiac ich máš a budúci ti ich nemusí dať. Nemáš na ne zákonný nárok.
Je nezodpovedé žiadať pôžičku v situácii, keď vôbec nerozumieš mechanizmu. Vo vlastnom záujme si niečo o tom zisti, alebo si niekým nechaj vysvetliť. Aby si sa nedostala do problémov (nepodpísala nevýhodnú zmluvu). Kľudne napíš aj sem, načo peniaze potrebuješ. Nemôžeš si nájsť lepšie platenú prácu?

ivicka0502
17. máj 2022

Zájdi si na právne poradenstvo - v mestách ho majú aj zadarmo. objasni si základné ekonomické a právne veci. Nemyslím to v zlom, ale neznalosť neospravedlňuje

h2o2
17. máj 2022

@simonka1161 Keď chceš úver musíš dokázať že máš na jeho splatenie.

zuzanaete
17. máj 2022

Banke musis najprv dokazat oficialnym prijmom, ze na ten uver mas. Banka poziciava iba tym, u ktorych je velky predpoklad, ze uver budu splacat. S prijmom 31€ mozes ist na lepsi obed, ale nie splacat uver. Peniaze na ruku banku nezaujimaju.

h2
17. máj 2022

@simonka1161 Problémom nie je skrátený úväzok. Ale to, že oficiálne nezarobíš doslova nič. Toto by si si mala čím skôr poriešiť so zamestnávateľom. A určite nie len kvôli úveru.

pukina
17. máj 2022

Fakt nerozumiem ludom, co robia u takychto podvodnikov, co si nechaju platit mzdu na ruku, dokonca bez minimalky na papieri a potom placu na diskusiach 🤦🏻‍♀️

melanta
17. máj 2022

@pukina ja im rozumiem, sú hlúpi, vyrástli v hlúpom prostredí, kde sa nenaučili žiadnej finančnej a spoločenskej gramotnosti. Tak ako autorka. Ani nevie, čo znamená, že odvody. A žiaľ, s najväčšou pravdepodobnosťou vychová rovnako hlúpe deti.

anjelicek26
17. máj 2022

Zas jej baby nenakladajte. Aby ti banka dala uver, potrebujes stabilny prijem na svojom ucte a platit odvody. Ziaden prijem na ruku pre banku neexistuje. Uver ti nedaju, lebo zarobis 31e mesacne. S toho sa neda ziaden uver splacat a tym to pre banku skonci... neviem, kolko zarobis realne, ale proste pocita sa len to, co mas na papieri. Nenechaj sa odrbkavat takym zamestnavatelom, si mlada, mozes robit cokolvek a s normalnou zmluvou tak ako ma byt. Jeidny, kto takouto pracou na cierno nieco ziska - je zamestnavatel...

lopka1313
17. máj 2022

@anjelicek26 ani nemusi cakat na dochodok. Staci materska, pn, podpora a podobne blizsie srandicky (dochodok niektori beru, ze ten je velmi daleko, tak sa ani nezamyslaju nad niecim takym).

julinka65
17. máj 2022

to nie je zas si myslim o nakladani si myslim, ale proste je to tak. s takymto prijimom na paske toho neziska vela vo viacerych smeroch a nie len co sa uveru tyka

xena0
17. máj 2022

Tak ťažko dostaneš úver z banky pri takom plate čo máš na výplatnej

lenkit
17. máj 2022

@simonka1161 a kto za Teba platí odvody? Si evidovaná na UP? Prihlásil Ťa zamestnávateľ do socialnej a zdravotnej poisťovne?