Úver na čokoľvek od Slovenskej sporiteľne - skúsenosti

bambina1009
28. jan 2016

Máte skúsenosti s úverom na čokoľvek od slsp až do výšky 6000€ ? Píšu iba dva doklady totožnosti

sisaha
28. jan 2016

@bambina1009 nemam a nebrala by som. Treba si uvedomiť ake uroky su na spotrebaku a či je to naozaj nutne si brať na to čo chceš úver, alebo sa chvíľu uskromniť a našetriť si na to. Lebo v konečnom dôsledku veľa preplatíš

vydrnik
28. jan 2016

@bambina1009 zalezi aky mas prijem,ak nas do 250€,potrebujes este jednu osobu,

lienka05
28. jan 2016

Ak si zoberies tento uver na 10rokov s mesacnou splatkou 100€ zaplatis zan takmer 12000€

wewe28
28. jan 2016

@lienka05 na 10 rokov to už zákon nedovoľuje.......max na 8 rokov 🙂

bambina1009
autor
28. jan 2016

@wewe28
@lienka05 ano, na 8 rokov sa dá, a max.6000€, úrok 12,9%

wewe28
28. jan 2016

@bambina1009 čo jev dnešnej dobe a konkurencii dosť.....

bambina1009
autor
28. jan 2016

@wewe28 ano, je to dosť. lenže slsp ako jedna z mála akceptuje ako príjem opatrovateľský ☹

cervenaruza123
29. jan 2016

@bambina1009 Chod do banky sa informovat alebo s nejakym financnym poradcom, ak poznas a doverujes mu. My mame v slsp uver, poradili nam, ako si zabezpecit co najnizsi urok a splacanie sme natiahli na dlhsie obdobie, aby bola splatka nizsia, ak by nieco vyskocilo. Ale planujeme tie peniaze odkladat a potom ak sa nasetri vacsia cast, vyplatit uver. Teda ak nic nevyskoci, aj tak ten uver splatime ovela skor. A ak sa nieco stane a budeme surne potrebovat peniaze, tak ich budeme mat nasetrene, nebudeme potrebovat brat dalsi uver. Treba si rozmysliet, ci ti uver naozaj treba, kolko si schopna splacat tak, aby ti ostala aj rezerva na necakane vydavky. A s tym ist do banky a poradit sa o najlepsej moznosti

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambina1009
autor
29. jan 2016

@evamarek77 prosím ťa ktoré, lebo mne všetky okrem Raiffeisen zamietli, až teraz som našla slsp, ale mám tam stretko až v utorok, tak neviem či mi schvália

bambina1009
autor
29. jan 2016

@cervenaruza123 naozaj mi súrne treba úver, potrebujem 2000€, so splatnosťot na 4 roky mi vyjde platiť asi 56€, to zvládnem, do väčších splátok by som nešla, možno ešte skúsim nA 5 ROKOV, A Splátky mi to ešte zníži splátky, , AK sa mi podarí splatím skôr

cervenaruza123
29. jan 2016

@bambina1009 My sme si dali rovno na 8 rokov. Aj tak na 90% vyplatime cely uver do konca tohto roka, takze ide len o vysku splatky

lili2015
29. jan 2016

@bambina1009 moze byt ze to bude jedna z mala bank, ktora ti da uver. Ked sme si s priatelom brali hypoteku, poradkyna nam povedala, ze SLSP sa dava ako tzv. zachranna banka. Vacsina ostatnych bank ma ovela prisnejsie podmenky. U SLSP je vyssia miera rizika zohladnena vyssou urokovou mierou. Predpokladam, ze je to rovnako aj pri spotrebnych uveroch. Odporucam si precitat dobre podmienky uveru, ako je to pri predcasnom splateni (kedy a za akych podmienok sa da splatit) a ci je potrebne brat si aj nejake poistenie uveru, ktore moze vyrazne predrazit uver. Urcite sa nedajte dotlacit do poistnia, nam sa tak stalo v Unicredite, poistenie stalo 800 eur na 4 roky a su tam same vynimky, cize su to vyhodene peniaze do vzduchu. Dali nam sice urokovu mieru 7,9 % ale to poistenie to aj tak vyrazne predrazuje. Velmi dobre je, ak ma uver moznost predcasneho splatenia. Ja to mam v mbank, hocikedy si tam mozem poslat 20-30 eur ked mi ostane. Urok je 9,9%. Nemusim si nic ziadat od banky, rovno tam poslem peniazky a automaticky sa mi znizi splatka uveru (a tym aj menej preplatim). Este jedna vec na ktoru nechcem zabudnut - ak si beriete uver, vzdy zohladnite ci vec, ktoru idete sa uver kupovat ma dlhsiu zivotnost a vyuzitie ako dlzka splatnosti uveru.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambina1009
autor
29. jan 2016

@evamarek77 vďaka, pozriem to

bambina1009
autor
31. jan 2016

@evamarek77 tak OTP nie☹

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambina1009
autor
31. jan 2016

@evamarek77 nemám nič iné, len im nestačí opatrovateľský ako príjem ☹

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambina1009
autor
31. jan 2016

@evamarek77 výživné rátajú, ale opatrovateľský nie, rodičovský by rátali, ale takto nie ☹ pritom oba príspevky sú z úpsvar, opatrovateľský je vyšší ako rodičovský

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambina1009
autor
31. jan 2016

@evamarek77 ale nevadí, aj tak ďakujem 🙂 skúsim v utorok tú slsp, mám dohodnuté stretnutie, tak som zvedavá ako pochodím , potom mi zostane už iba nebankovka ako možnosť

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambina1009
autor
31. jan 2016

@evamarek77 ale čo nabehám, keď opatrovateľský neakceptujú ?

silvicka247
1. feb 2016

@bambina1009 robila som v slsp dva roky úrok majú vysoký ale zas ako jedna z mála bánk dajú skoro každému úver naozaj dva doklady totožnosti a úver môžete mať po pol hodine schválený a aj peniaze už na účet je tam výhoda, že kedykoľvek môžte úver vyplatiť skôr bez poplatku alebo robiť individuálne splátky a tým si môžete znížiť roky alebo splátku...

silvicka247
1. feb 2016

@silvicka247 a z tých všetkých bánk z takých známejších čo má lepšie systémy a menšie nároky na klientov majú vysoký úrok robila som aj v unicredite tam máte na spotrebáku okolo 4 percent ale tie doklady čo žiadajú od klientov a kolko trvá schválenie čistý nonsens

bambina1009
autor
1. feb 2016

@silvicka247 ďakujem ti , dala si mi nádej, zajtra tam mám stretnutie, fakt ma to už desí, že aj keď opatrovateľský nie je vysoký príjem, a ja nechcem brutálne vysoký úver, že by som mohla pochodiť. Ďakujem ti

silvicka247
1. feb 2016

@bambina1009 a nebankovky nikdy....to čo robia s ľuďmi aj po zaplatení úveru je otras

silvicka247
1. feb 2016

@bambina1009 napisala som ti spravu 🙂

cervenaruza123
1. feb 2016

@silvicka247 Nam napr. v Unicredit banke ponukli dost vysoky urok, v SLSP nam vysiel vyssi. Hovorila, ze vyhodu maju dlhodoby klienti, ale napriek tomu, ze manzel zakladal ucet nedavno, nam urok vysiel dobry. V Unicredit nam povedali, ze kedze sme este nemali uver, nevedia nam dat dobry urok. Ze to ale nie je tazke, ze mame ist do debetu aspon 200€ a uz to budu inak brat. Tak sme odtial rovno odisli