Úver počas rodičovskej dovolenky

klaudiakaja
14. aug 2022

Ahojte, poradili by ste kde by dali úver aj na rodičovskom príspevku? Priateľ momentálne nemôže, má dlh a potrebovali by sme na rozbeh, chce ísť do zahraničia má dobrú pracovnú ponuku. Ďakujem 🍀

sasa1310
14. aug 2022

@klaudiakaja nikde nedajú úver na rodičovskom príspevku

klaudiakaja
autor
14. aug 2022

Ešte doplním, priateľ by bol ručiteľ ak by to pomohlo

veronikaszabova
14. aug 2022

@klaudiakaja co je to za dlh? Exekucia?

klaudiakaja
autor
14. aug 2022
veronikaszabova
14. aug 2022

@klaudiakaja tak rucit ti nemoze.

sasa1310
14. aug 2022

@klaudiakaja a čím bude ručiť, exekúciou 😀 nie nedajú vám nikde úver

asanti55
14. aug 2022

Banky velmi sprisnili podmienky na uver ja som zivnostnicka a bolo to peklo 2 banky ma zamietli nakoniec vub mi tento rok schvalila ale bolo to s odretymi usami

klaudiakaja
autor
14. aug 2022

@veronikaszabova nechceli by sme veľa 2000e.. spotrebný úver

@sasa1310 no ha ha veľmi vtipné, každý robíme chyby.. exekúciu by si vyplatil keby robí v zahraničí, takto na sk to však možné nie je

sasa1310
14. aug 2022

@klaudiakaja áno je to vtipné. Ale dobre, buďme vážne. Čím bude ručiť ako ručiteľ, keď nepracuje a má exekúcie? Čo by nebolo na Slovensku možné pracovať. To sú len výhovorky a neplatenie dlhov roky

nelca0510
14. aug 2022

@klaudiakaja ľudia robia chyby,ale najprv "splatte túto chybu" a potom niečo riešte.

veronikaszabova
14. aug 2022

@klaudiakaja uver ti nedaju - si na RD. Iba s rucitelom - ale.musi to byt niekto iny, ako tvoj priatel

viestta
14. aug 2022

@klaudiakaja mate exekúcie na krku, tvoj príjem je len rodičak, priateľ ak aj príjem ma, tak po exekúcii mu ostane minimum a vy chcete vyrobiť ďalšie dhy, ktoré nemáte ako splácať.

petamich
14. aug 2022

nie, aktualne vam naozaj ziadna banka uver neposkytne. rodicovsky prispevok je akceptovany ako prijem iba s nejakym dalsim prijmom (napr. spoludlznik, rucitel), tvoj partner ale nie je vhodny a banka to neschvali, kedze je na jeho meno vedena exekucia 🤷‍♀️

elizabet173
14. aug 2022

@klaudiakaja nemáš detí maličké, môžu byť v kolektívnom zariadení a ty môžeš ísť do práce. Keď budete pracovať obaja, skôr sa z toho vymotate. Vidina je to fajn, že by zarobil vonku, ale žiadna banka vám v súčasnej situácii nepoužicia. Rodina by nepomohla?

janka_266
14. aug 2022

@klaudiakaja nechápem ako vám pomôže 2000 € v dnešnej dobe. Najskor si porieste exekúcie a potom berte úver.

klaudiakaja
autor
14. aug 2022

@sasa1310 nikde nepíšem že priateľ nepracuje. Sme normálna slušná mladá rodina s deťmi nie sme žiadny stokári čo len berú peniaze. To si môžeš odpustiť

klaudiakaja
autor
14. aug 2022

@viestta kto tu píše že to platiť nebudeme ? Ďalší dlh ? Ako ozaj ty si tiež môžeš odpustiť blbé poznámky

klaudiakaja
autor
14. aug 2022

Ja ako priateľka ktorá miluje partnera, mu chcem pomôcť z chýb čo spravil z minulosti. Dlh prišiel nedávno, sme spolu dlhšie a bohužiaľ mi zaklamal. Čo už stáva sa. Tu na Sk si to naozaj neviem predstaviť že by nám ostalo 300e na vyžitie. Ja som sa vám tu neprišla spovedať môj a jeho život. Pýtala som sa slušne a kde. Ako typ kde ísť. Ale jasne, tu sa zas museli stretnúť 🐓 z koníka, dajte radšej mužom večer "večeru"....

veronikaszabova
14. aug 2022

@klaudiakaja jedine to riesit s inym spoludlznikom, rucitelom...

sasa1310
14. aug 2022

@klaudiakaja čo si mám odpustiť? Ja som niečo také napísala? Veď to čo si o sebe napísala, si napísala len ty. Sa normálne pýtam, čím chce akože ručiť, keď má exekúcie. Normálna otázka, na ktorú by si si mala odpovedať hlavne ty.

klaudiakaja
autor
14. aug 2022

@janka_266 áno pomôže, za tie peniaze by si nakúpil čo tam potrebuje, aby aj mne ostalo aj jemu na vyžitie pokiaľ bude mať prvú výplatu. A to sa nebavíme o nejakej 1000€ ale o iných peniazoch. Takže na rozbeh stačí, vyplatenie tohto spotrebáku a jeho exekúcie by to bolo super...

kris_tin257
14. aug 2022

Max tak skúsiť Žltý melón ak to ešte funguje ale treba sa pripraviť na vysoký úrok

veronikaszabova
14. aug 2022

@klaudiakaja niekto z rodiny vam nevie pozicat? 2t nie je tak vela.

klaudiakaja
autor
14. aug 2022

@veronikaszabova bohužiaľ nemá 😐 to nás ako prvé napadlo.. preto sa pýtam a hľadám spôsob takto

viestta
14. aug 2022

@klaudiakaja tak úver nie je dlh? Keď máte na krku exekúciu, tak veľa peňazí vám asi neostáva, takže úver by ste splacali v malých splátkach a dlho. A úroky pri spotrebaku vieš aké sú?
Toto nie sú blbe poznámky. To je realita, ktorú nechceš vidieť.

zmrzlinka2021
14. aug 2022

@klaudiakaja a to sa nebojís brať úver pre cudzieho človeka? Ty vezmeš úver, on zdrhne s peniazmi, opustí ťa... Môže sa stať všeličo. Vy nie ste manželia, úver bude iba tvoj. Môžeš skončiť dosť zle

klaudiakaja
autor
14. aug 2022

@viestta teba si všímam čo veľa diskusiách a ku každej téme sa vyjadruješ... Prajem ti do života viacej úsmevu a radosti, prídeš mi ako veľmi neprajná osoba

klaudiakaja
autor
14. aug 2022

@zmrzlinka2021 ešte toto mi tu chýbalo naozaj..

viestta
14. aug 2022

@klaudiakaja mýliš sa, veľmi sa mýliš. Ja by som ti dopriala všetkého viac ako potrebuješ a chceš. Aj peňazí. Žiaľ, vo vašom prípade je realita taka ako ti tu ju opísali aj iné ako ja. Vy nie ste pre banku bonitni klienti. Vám úver nedajú. Ani spolu, ani každému zvlášť. Darmo sa urazas, je to proste fakt.

zmrzlinka2021
14. aug 2022

@klaudiakaja to sa reálne deje. On nebude mať žiadnu povinnosť platiť úver. Ty budeš mať úver, dieťa a všetko bude na tebe. Nebuď hlupák. To sú jeho sračky. Vieš koľko žien takto spláca úvery iných?

sasa1310
14. aug 2022

@klaudiakaja už ťa oklamal kvôli úveru, tak musíš rátať aj s touto alternatívou