Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

V ktorej banke majú NAJLEPŠÍ SPORIACI ÚČET?

22abigail22
27. aug 2020

Zdravím,
Chcela by som si založiť sporiaci účet avšak neviem v ktorej banke.
Mám založený bežný účet v Raiffeisen Bank. S mojou bankou som spokojná, ale ich sporiaci účet (tzv. kasička) nie je dobré. Ponúka iba 0,20%. Navyše, už ho používam na iné účely.

Na nete som vyhľadávala a zapáčil sa mi tých 5% čo ponúka Prima Banka. Avšak, nemôžem si tam odkladať viac ako 50€ mesačne. Toto je pre mňa primalá suma (mesačne si chcem odkladať min 100€).

Kde máte založené vy sporiaci účet? Ste spokojný?

mogaa
27. aug 2020

@22abigail22 pozor v Prime si vieš otvoriť sporiaci účet len ak tam máš bežný účet a z neho ti mesačne v určitý dátum sťahujú peniaze, ak ich tam v daný termín nemáš - prídeš o úrok, bez bežného účtu ti sporiaci neotvoria....a momentálne sa sporiaci účet neoplatí nikde, všade sú nijaké úroky😉n tvojom mieste zvážim buď stavebko(to máš ale terminované) alebo fondy(tam ideš do rizika že ak vyberieš v nevhodnom čase tak budeš v mínuse😉)

mtoth
27. aug 2020

@22abigail22 za mňa je najlepsie sporenie do fondov. Neviem, ci to ponuka kazda banka, ale viem ze slsp, vub a csob urcite ano. Uz je na tebe, do ktorého fondu si budes sporit a po kolko € mesacne. Sporko do fondov je take, ze nevyberat aspon 3 -5r podla typu fondu aby tam bolo zhodnotenie. Kedze pracujem v banke - niektori klienti si vedeli za rok prilepsit aj o 200€.

22abigail22
autor
27. aug 2020

@mtoth
Tak na dlhodobé sporenie by taká možnosť bola celkom fajn.
Preferujem však niečo aj na krátkodobé. Napr. vhodné šetrenie si na letnú dovolenku, ktoré by sa nasledovné o rok vybralo.
Radšej túto informácie dopíšem dole ako komentár.

22abigail22
autor
27. aug 2020

Ešte chcem doplniť, že mám záujem o krátkodobé sporenie (napr. 12mesiace)

sante81
27. aug 2020

@22abigail22 určite investovať dlhodobo do fondov.

zalka
27. aug 2020

@22abigail22 skús lišiaka v PSS .. je tam úrok 0,3% .. peniaze kedykoľvek k dispozícii
a ešte tuším 365 bank majú sporenie 0,365% a nejaké syslenie s 3,65% úrokom https://365.bank/cennik/
osobne o iných bankách s nejakým výhodným sporením neviem, kto vie naj dá info.

neera_jm
27. aug 2020

Teraz su take nizke uroky na"sporiacich uctoch", ze sa ti ho neoplati zakladat v inej banke, kde nemas bezny ucet. Viac by si stratila napoplatkoch. Kratkodobe sporenie do 1 roka by som nijak extra neriesila. Bud rada za tych 0,2%, v Tatre to zmenili na 0% 😀

deti95060810
27. aug 2020

pozri privat banka ....

zaba21
27. aug 2020

@22abigail22

V Primabanke môžeš mať 3 sporiace účty - čiže si vieš sporiť 150 EUR (3x50) Ale musíš tam mať osobný účet.

siberio
31. aug 2020

na 12 mesiacov nerob nic, nechaj ich na beznom ucte