V ktorej poisťovni uzavrieť cestovné poistenie?

tomaskuna
7. júl 2014

Pekný deň, chystáme sa s rodinkou (žena a 3 ročný syn) na dovolenku do Talianska. Viete mi poradiť, v ktorej poisťovni je najlepšie uzavrieť cestovné poistenie? Ďakujem

kattka36
7. júl 2014

ja chodim vzdy len cez Union a som spokojna

katkaking
7. júl 2014

Udajne cez alianz je neobmedzene krytie

martina_uk
7. júl 2014

Len nie kooperativa...mala som ho... potrebovali sme ho pouzit a linky bud hluche alebo nik nedvihal.. skusali sme sa tam dovolat na striedacku dva dni...ziadna odozva..ci bola noc ci den... ked sme sa vratili na slovensko im to bolo jedno. Nas poblem ze sme sa nedovolali...ako keby tam pri tych telefonoch aj niekto sedel. Alianz ma celkom dobre sluzby, o zakaznika za aj zaujimaju a poistne udalosti riesia.

habibi78
7. júl 2014

poradit neviem ale zaujal ma nadpis, citala som ze : v ktorej posilovni uzavriet cestovne poistenie??? ufff az som sa zamyslela 😀 😀

luslus
7. júl 2014

@tomaskuna union

sandri
7. júl 2014

Ahoj, ja som v minulosti robila delegatku (hoci uz je to takmer 10 rokov, takze casy sa asi zmenili) a cestovna kancelaria spolupracovala s poistovnou UNION. Riesila som rozne urazy a zdravotne komplikacie a vzdy prebehlo vsetko bez problemov. Obrovska vyhoda bola, ze UNION spolupracuje s asistencnou sluzbou zvanou Eurocross, kam sa da z hocijakej krajiny zavolat a poradia ti co a ako. Dokonca ked som im zavolala a nadiktovala svoje tel. c., z asistencnej sluzby mi volali spat, aby som nemusela platit za telefon. Prave preto vzdy cestujem vsade len s poistenim od UNIONU. (ako to tak citam po sebe, tak to vyzera ako reklama na union 😀 😀 😀 ).

masinka
7. júl 2014

@tomaskuna
my mame Union, celorocne, rodinne - t.j. platim len ja a manzel a vsetky tri deti mam tam poistene zadarmo (platime cca 70 eur, je v tom aj poistenie batoziny, storna a kopa dalsich veci, je tam aj lacnejsia verzia, iba na tie "zdravotne" zalezitosti).
Tiez chodime do Talianska. Minuly rok som mala na dovolenke problemy so zubami, u zubara som nechala 100 Eur + 13 za ATB v lekarni. Doma mi to poistovna do 2 tyzdnov cele preplatila. Este pred osetrenim som volala na infolinku do CR, hned mi to zdvihla mila a ochotna slecna, dokonca kedze na nejaku drobnost zabudla, volala mi potom naspat - presne mi nadiktovala, co musi zubar do spravy napisat 😀

kiki68
7. júl 2014

Cestovne klasicke mam cez kartu myslim allianz a k tomu este DAN na potapanie,ak idem na dovolenku.

lubomirspetko
7. júl 2014

Ak cestujete viac ako 1x do roka, je lacnejšie spraviť si celoročné CP. Dobrú ponuku má aj Európska Cestovná poisťovňa.

V cestovnom poistení sú najhlavnejšie liečebné náklady. Všetko ostatné nie je nutné.
Dajte si pozor aj na to či krytie začína až po príchode do destinácia alebo hneť ako nasadnete do auta. Ak by sa vám niečo stalo v Maďarsku pri ceste do Chorvátska bol by problém...

homola
8. júl 2014

V tomto prípade je podľa mňa najvýhodnejšie je ročné rodinné poistenie, ja mám síce len ročné pre seba, brat má ale pre 4 osoby a Unionu platia okolo 80 eur ročne. Synovca raz na dovolenke museli ošetrovať, platili pár eur a potom nemali žiadny problém s preplácaním. Takže spokojnosť.

nadka1706
9. júl 2014

Pri cestovnom poistení treba myslieť na to na ako dlho chcete cestovať, alebo koľko krát do roka chcete vycestovať a kam chcete vycestovať. Ponúkam bližšie info. o cestovnom poistení v Generali poisťovni. Píšte správu.

mirka
9. júl 2014

Kamaratka minuly rok bola u lekara v bulharsku, poistena v allianz, u lekara neplatila nic za injekciu, lekar si odpisal c. Poistky a jej udaje a kec prisla na svk prisieljej z poistovne papier kolko uhradzali na jej liecbu, to bolo vsetko a ano, maju neobmedzene krytie, akurat na zuby, kompenzacne a dioptrickepomocky, ostatne sa vam nestane ze priďe doplatok za liecbu ci pobyt v nemocnici, ja osobne by som sa bala davat si nejake lacne od bohviekoho 😒

alena258
21. júl 2015
Používateľ alena258 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alena258.

Určite závisí aj od toho, čo chceš všetko poistiť. My väčšinou dávame iba liečebné náklady vrámci cestovného poistenia, oplatilo sa nám to v Unione, ale tento rok rozmýšľam, či tam nezahrnieme aj niečo ďalšie. V jednom článku to je prehľadne rozpísané http://www.nextfuture.sk/poistovne/clanky/poistenie-cez-leto-dolezitejsie-ako-opalovaci-krem-pri-mori
Najmä rozmýšľam o tých veciach ohľadom auta, keďže máme iba PZP a nie havarijnú poistku. Čo si o tom myslíte? Čo všetko si dávate poisťovať pred dovolenkou?

tomaskuna
autor
1. okt 2015

Neviem či to tu žije, ale skúsim 🙂 Máte skúsenosti s Groupamou? Chystám sa na jednu dlhšiu cestu a vyšli mi u nich celkom dobré ceny, tak by ma zaujímali skúsenosti, vďaka 🙂

libka1
1. okt 2015

Dobru skusenost mam s allianzom a axou.