Váš názor na druhý pilier

lenulienka_m
16. sep 2015

Ste v druhom pilieri? Vstupit ci nevstupit? Aky je Vás nazor?

wladka
15. feb 2017

@richardhudec dala som nove prispevky 100%, a uspory 40 solid, 60 pre index ;) .. myslim, ze takto bduem najspokojnejsia.. nie som extremista, ani riskater.. takto mi to vyhovuje,., :D

septenpunctata
17. okt 2017

@michalmakovnik Dobrý večer, chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o radu..mám 39 rokov a od roku2005 mám založený 2 pilier...v AXA spoločnosti a sporenie mám 100% negarantovanom akciovom fonde. Ale známa je finančná poradkyňa, a stále má trápi, že mám si to zmeniť do inej spoločnosti a to do Allianzu, že ten je výhodnejší a bude mi zarábať...viete mi prosím poradiť, či je to naozaj lepšie? Ďakujem krásne za odpoved

michalmakovnik
19. okt 2017

@septenpunctata Dobry den. Na webe www.druhypilier.sme.sk, konkretne pre vas akciove fondy http://druhypilier.sme.sk/typ_fondov?typ=4 najdete porovnanie vykonnosti. Ked to pozeram, tak ano, Allianz ma od roku 2005 vykon 3,59% p.a. a Axa len 2,56% p.a. Cize ma pravdu. Na vasom mieste by som to ale v Axa nechal a zmenil si to na 100% indexovy fond, tam je od roku 2012 kedy fond zalozili vykon 11,07% p.a. Tento 100% indexovy od AXA mam aj ja, mam 37 rokov. Allianz zial indexovy fond nema, to je jeho velke minus. Financna poradkyna by vas nemala trapit, mala by vas opacne tesit spolupraca s nou. Cize ak vas trapi, tak ju treba vymenit.

bety2222
10. mar 2023

@wladka jednoznačne index pre mladých