Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vraciame sa na Slovensko

lienka1122
22. okt 2015

Ahojte. Neviem ci tato otazka patri prave sem, no som zufala. Odisla som s priatelom pracovat do CR, narodilo aa nam tam dietatko. Vsetko som poberala tam: matersku, rodicak...zo Slovenskej poistovne som sa odhlasila pri odchode. No a nedavno sme sa rozhodli, ze sa vratime zit naspat na Slovensko. Tak som sa snazila vybavit vsetko potrebne v CR, aby som na Slovensku nemala s nicim problem a aby sa nestalo, ze budem musiet cestovat do CR po nieco co som zabudla. No stalo sa hned druhy den po prichode ked som chcela vybqvit zdravotne poistenie pre seba a syna. Pani mi povedala, ze potrebujem potvrdenie doby poistenia v CR. To som nevedela, pritom som sa pytala v ceskej poistovni ci nebudem nieco od nich potrebovat. Tak a nastali problemy. To potvrdenie sa da vyziadat len osobne alebo e mailom. Osobne sa do CR doatat momentalne neviem tak som si o to zaziadala elektronicky. Cakala som asi tyzden odpisali mi, ze moja ziadost bola presunuta na prialusne oddelenie. Cakam uz dva tyzdne a nic sa nedeje. Ale co ma najviac trapi je, ze moj len 7mesacny syncek ochorel, ma teploty, odmieta mi jest aj pit a ja vobec neviem na koho sa obratit. Chystam sa dnes na pohotovost no bojim sa ci ma aj tam neodmietnu. Neviem najst malemu pediatra, bez poistenia mam smolu. Tak je to mozne, ze sa takto necha male dieta bez poistenia? Naozaj som uz zufala aa neviem co robit, ako si mam pomoct? Dakujem za akukolvek radu. Prajem pekny den emoticon

cawes
22. okt 2015

@lienka1122 a cesku karticku mas? Ci tam si sa uz tiez odhlasila?

zvonkohra
22. okt 2015

@lienka1122 osetrit vas osetria ale zrejme za poplatok:(....do tej ceskej by som zavolala nech ta prepoja na to oddelenie a tam ich poprosila za urychlenie a povedat aka vec...

libka1
22. okt 2015

@lienka1122 chod na stranku hociktorej komercnej poistovne a zaplat si na par dni komercnu poistku 😉 axa, allianz, atd. Alebo neostala ti europska karticka poistenca z ceska?

hameeda
22. okt 2015

@lienka1122 :neviem v ktorej poisťovni si žiadala ale ja za seba, ja som po príchode zo zahraničia vybavovala všeobecnú poisťovnu to bolo pred dvomi rokmi a nikto odo mňa nechcel žiadny doklad o poistení za predošlú dobu, ani by som taký nedala keďže som bola tam kde také niečo neexistuje, a inak keď môj muž bol ešte bez poistenia a išli sme k lekárovi tak sme normálne zaplatili za vyšetrenie, stále to bolo od 5 do 10 eur, najviac sme hradili na krčnom 10 eur, na pohotovosti tuším to bolo 7 eur

lienka1122
autor
22. okt 2015

Nemam uz cesku karticku, tam som sa odhlasila. Aj ja vybavujem vseobecnu a odomna to potrebuje a bez toho to nejde. Volala som do CR do poistovne, ale tam mi povedala, ze na vyriesenie ziadosti maju lehotu 30dni. Nikoho to nezaujima, ze male dieta nieje poistene...

hameeda
22. okt 2015

@lienka1122 : chod na poisťovňu a povedz jej že si predtým bola v indií a tam poistenie neexistuje a že sa chceš prihlásiť 😀 , mna hneď prihlásila a aj deti vôbec sa nepýtala na žiadny papier, ani kde som bola ani nič

nenullienka
22. okt 2015

@lienka1122 Ja som robila pred materskou v Union ZP a tam sme nič také nežiadali. A keby aj dá sa to spraviť tak, že ťa poistia alebo dieťa odo dnes a po prinesení potvrdenia od danej poisťovne v ČR sa dá poistný vzťah posunúť. Alebo komerčné poistenie sme robili a môžeš si určiť koľko dní a nestojí to veľa 😉

lienka1122
autor
22. okt 2015

Hahahaha sa smejem, ale ako napad fajn :D len neviem ci by mi to preslo s ceskym rodnym listom :D

lienka1122
autor
22. okt 2015

@nenullienka ja som sa cudovala, ze preco ma nechaju cakat. Tiez si myslim, ze by nas mohla poistit odo dna ako sme sa vratili na sk a potom by som jej to potvrdenie priniesla.

nenullienka
22. okt 2015

@lienka1122 nechápem, nemôžeš skúsiť zavolať na ich informácie, alebo inú pobočku ak máte v meste viac. Možno tam bude ochotnejšia pani

nenullienka
22. okt 2015

@lienka1122 alebo ma napadlo cez internet sa nedá, skús pozrieť

emilia25
22. okt 2015

Ja žijem tiez uz na slovensku ale mám poistovnu a socialku v cr stale som zamestnana ale ja po odchode z cr som si vybavila formular uz neviem číslo sami zdá e 411 a na zaklade toho mi dovera dala kartičku poistenca ale mam aj tu druhú tu mi posiela poistovna z cr sama.co sa týka deti tie sa uz narodili tu tak tie majú normalne doveru.tiez poberam rodičak zo sr ale som v cr na pn takze mi este aj z cr chodia peniaze na cesky ucet.

lienka_1
22. okt 2015

@lienka1122 Ja som si po prichode na Slovensko isty cas poistenie platila sama. Urob tak aj ty v pripade syna a budes mat postarane, kym sa vyriesi birokracia. Aj odo mna poistovna ziadala nejake potvrdenia, ale krajina, kde sme zili take potvrdenia nevydava a zdravotny system s poistenim tam funguje na uplne inom principe. Napisala som cestne prehlasenie od kedy do kedy som bola zdr. poistena v inej krajine a nasledne ma poistili aj na Slovensku. Skus im navrhnut cestne prehlasenie, kym dostanes papier do ruky. A na pohotovosti Vas osetrie, aj ked asi za poplatok.

m.i.r.i
22. okt 2015

@lienka1122 ja sa vyjadrim len k tomu osetreniu -- kludne chod s malym k hociakej lekarke..normalne ti ho osetria, aj na pohotovosti aj u lekara..niektori maju poplatky na dverach vyvesene, nie su to ziadne horibilne sumy pokial ti ho nejdu operovat neviem ako...zaplatis mozno 5 eur, mozno 10 najviac...zalezi kde...nikto ti osetrenie neodmietne - budes samoplatca..takze toho sa obavas nemusis..

janelle5
22. okt 2015

Mali by ta prihlasit aj na zaklade cestneho prehlasenie ze si ukoncila v zahranici poistenie.Pripadne s poznamkou ze doklad poslu do mesiaca z ciech.Nesmies sa nechat odbyt.Zavolaj na hlavnu pobocku do Ba.Ja sa odhlasujem a prihlasujem uz par rokov takto a niekedy natrafim na" mudru" pani za okienkom 🙂

lienka1122
autor
22. okt 2015

Damy dakujem vam vsetkym za rady ako vidim podla vasich skusenosti da sa to aj inak ako nam povedia. Skusim tam hned zavolat a informujem sa o tom cestnom prehlaseni popripade si budem platit zatial sama 🙂

lienka1122
autor
22. okt 2015

Ahojte. Dopadlo to tak, ze vo vzp si stale isli svoje o potvrdeni a tak som sla do unionu a tam nas na zaklade toho cestneho prehlasenia ihned poistili. 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli