Vrátenie daní

klarompat
2. feb 2012

Ahojte vsetci potrebovala by som pomoc, manzel ma na vyplatnej paske minimalnu mzdu, a ja poberam rodicovsky prispevok, mohol by mi niekto poradit ze ci by sme dostali nejake vratenie dani? lebo v manzelovej praci vobec nic,rok co rok nedostavame. Tak neviem ci si to mam dat vypocitat na danovom -teda ci by nam vobec nieco vracali. Sme 4 clenna rodina ja na RD manzel pracuje a synovia 4r a 9mesiacov..poradite alebo aspon nejako pomozete?Dakujem Vam velmi pekne 🙂 🙂 🙂

jajka257
2. feb 2012

ja viem len tolko, ze existuje danova ulava na nezaopatrene dieta, v tvojom pripade 2 deti, je to mesacne 20 eur na jedno dieta a potom je tam nieco na manzelku, ked je na rodicovskej dovolenke. Ked sa vyplna danove priznanie, treba upozornit mzdarku na tuto zalezitost a da sa to ziadat aj spatne. Povedz manzelovi, ze sup sup na mzdove oddelenie a nech sa odtial nepohne, kym mu to nevybavia. drzim palce 🙂

klarompat
autor
3. feb 2012

Dakujem za info 🙂

danielaviki
3. feb 2012

tak ako hovori jajka 257 manzel ma narok na danovy bonus dietata, bud kazdy mesiac alebo naraz za cely rok , taktiez si na mna moj manzel uplatnoval danovy bonus na manzelku, ked som bola na MD a RD, takze naozaj treba ist za mzdarkou a spravne vyplnit formulare.

akramgad
3. feb 2012

@klarompat ahoj presne ako píšu maminy já si teraz podám už druhý rok keďže nepracuješ popri RD asi ti bud stačiť len sobášny list ale to musí na mzdové ozaj nech to neodkladá mylím že by to malo byť kolo 700€ čo by vám mali vrátiť neviem to presne lebo mne sa podarilo nájsť robotu na 4 hodky a to sa tam odrátava mzda 😢

dm1
3. feb 2012

no on sa sice danovy bonus na manzelku uplatnuje ale tusim ked ma minimalnu mzdu tak mu nemaju moc co odratat lebo neplatil velke dane a vyjde to minimum. kamoske povedali ze do 10 eur 😝

klarompat
autor
4. feb 2012

@dm1 asi ako vravis ty ak mam cely rok len 190eur rodicak a manzel minimalku tak nam nemaju asi co vracat,neviem spyta, sa na danovom,ale dakujeeeeeeeeem

matejkoxxx
11. feb 2013

Manžel je szčo celkový príjem za rok oklo 8000eur ja na rodičovskom môžem si uplatniť daňovu úľavu????

evita68
11. feb 2013

@matejkoxxx záleží na tom, aké mal výdavky, to znamená, či bude mať základ dane viac, ako 3644,74.. ak bude mať viac, tak na teba si môže uplatniť nčzd 3644,74

matejkoxxx
11. feb 2013

@evita68 takže toto mám chápať ako tu úľavu na manželku lebo kámoška mi hovorila že im pred rokom vratili okolo 700eur

bmmz
11. feb 2013

@matejkoxxx
no manzel ak ma 8000 tis hruby prijem moze uplatnit skutocne vydavky alebo uplatni vydavky percentom z prijmov
cize prijmy 8 tis vydavky 8000 x 0,4 =3200 plus este moze pripocitat vydavky platene do soc. poistovne a zdrav. poistovne
zaklad dane bude 8000-3200 =4800
uplatni na seba odpocitatelnu polozku 3 644,74 ak si ty na rodicovskej dovolenke a nemas iny prijem dohody, materska, vyhra tak na teba moze tiez uplatnit 3644,74 k danovemu dolozi sobasny list
zaklad dane bude mat nula po znizeni aj dan nula
a na kazde dieta bude mat narok na bonus 249,24na cely rok ktore mu danovy urad vrati ak predlozi rodny list u starich deti potvrdenie o navsteve skoly
ak este nieco pytaj sa

matejkoxxx
11. feb 2013

@evita68
@ale kámoška ma tu bombarduje s tým že jej známi mal minule preplatok lebo si uplatnik úľavu na manželku tak preto pre istotu ešte raz vieš!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

doda3103
9. mar 2013

@matejkoxxx
@bmmz baby poradte aj mne chcem si vypocitat kolko vratia nam manzelia sme len od 14.7.2012 a manzel ma rocny zarobok priblizne 10300eur kolko nam mozu vratit??? dakujem

evita68
9. mar 2013

@doda3103 ak si nemala žiadne príjmy, okrem RP, tak z nčzd na teba vrátia 288,50 eur

jaja12319
10. feb 2014

mozem sa opytat ze asi kolko nam mozu vratit na ulavu manzelky manzelov prijem v hrubom je za rok2013 cca 7548 eur a ja som na rodicovskom a s marodkou som mala prijem 2910 eur dakujem

7ivana71
11. mar 2014

Baby ja sa chcem spytat my sme neni zobrany tak jasne namna nicc .... ale mame 1 dieta a nanu mu tiez nic nevyratali a pobera kazdy mesiac danovy bonus ... ale kamoska mi vravela ze mu musia vratit lebo oni takto ziju uz asi 5 rokou a vzdy mu na ich syna vratili tak teraz neviem

majusqa77
11. mar 2014

@7ivana71 nemaju mu co ine vratit ked danovy bonus berie mesacne

7ivana71
11. mar 2014

Ano aj ja som toho nazoru len ma zaujima preco teda jemu vracaju ked tiez pobera kazdý mesiac ci je teda este nieco

majusqa77
12. mar 2014

@7ivana71 jedine co to moze byt je nezdanitelna cast na manzelku... ...alebo ak mu z rocneho zuctovania vysiel preplatok na dani

michaela38
28. apr 2014

Ahojte aj ja sa chcem spýtať muž má príjem 405 eur hrubú mzdu. Ja som bola celý rok na rodičovskom. Má muž nárok na nezdaniteľnu časť na manželku. Ak áno tak koľko mu asi vrátia dan

matkova_veverica
28. apr 2014

Mňa by zaujímalo, ak to niektorá viete, aký je termín na vrátenie daňového preplatku z r. 2013? Stále platí, že do 40 dní od termínu podania DP, čiže do cca 10. mája?

zuzkap2
28. apr 2014

@michaela38 pozri muzove vyplatne pasky, ze kolko mu stiahli dan, spocitaj, ak dan platil,tak tu by mu mali vratit. Aj ked 405 eur hruba mzda je velmi malo, nato, aby Vam nieco vratili.
@matkova_veverica stale to plati do 10. maja

michaela38
28. apr 2014

V páske má základná daň mesačná a základná daň tak neviem ktorá a ako sa to rata

zuzkap2
28. apr 2014

@michaela38 je to mesacna dan, a este zalezi ci si davala potvrdenie manzelovi, ze si na RD

michaela38
28. apr 2014

Dávala som, ale účtovníčka to nespravila, že sa na to pozrie.Ona ani nevedela, že rodičovský sa neberie ako príjem.A ako sa to ráta mesačná daň krát 12?

matkova_veverica
28. apr 2014

@zuzkap2 Tak už by aj mohli 🙂 Ďakujem.

zuzkap2
29. apr 2014

michaela38 tak podajte opravne danove, ked Vam to uctovnicka neurobila, a takuto vec by mala dobre ovladat. Ak mal stale rovnaky prijem, tak len vynasob 12, ak sa pohyboval, tak spocitaj vsetky, ale najlepsie bude, ked si muz vypyta tlacivom kde to ma vsetko rozpisane
@matkova_veverica veru mohli

adriko
26. feb 2015

Dobrý den. Poradí niekto. Som slovenka, manžel tiež, pracujeme a žijeme už niekolko rokou v Čr, máme dve deti. trvalý pobyt máme na Sk. Danové priznanie podávame v ČR. Máme nárok na nějaký bonus či zvýhodnenie aj zo Slovenska ? Na slovensku žiaden príjem nemáme.
Máme známych, ktorý tu žijú tiež a tvrdia že ano. Ako to teda je .Prosím o odpoved.

evita68
26. feb 2015

@adriko http://poradna.hnonline.sk/otazka/rodicia-pracu...

ale - ak poberáte bonus na deti aj v čechách, na SVK ten český musíte zdaniť..

mon777
4. mar 2015

Babulky, neviete, kolko cca by mali vracať, ak mám v tlačive od zamestnávatela takéto údaje???

Hrubý príjem: 5347,28 €
Zaplatené poistné: 716,28 €
z toho úhrn poistného:
* na soc. poistenie: 502,45€
* na zdravot. poistenie: 213,84€Počet odpracovaných mesiacov: 12
Čiastkový základ dane: 4630.99 €
Nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka : 3 803.28 €
náhrada príjmu za zúčtovacie obdobie 319,51€
úhrn preddavkov na daň: 307,67€
som z toho debil 😝 😀
nechcem vedieť presnú sumu...len či cca netušíte, ako to počítajú 😀