Vrátenie daní

klarompat
2. feb 2012

Ahojte vsetci potrebovala by som pomoc, manzel ma na vyplatnej paske minimalnu mzdu, a ja poberam rodicovsky prispevok, mohol by mi niekto poradit ze ci by sme dostali nejake vratenie dani? lebo v manzelovej praci vobec nic,rok co rok nedostavame. Tak neviem ci si to mam dat vypocitat na danovom -teda ci by nam vobec nieco vracali. Sme 4 clenna rodina ja na RD manzel pracuje a synovia 4r a 9mesiacov..poradite alebo aspon nejako pomozete?Dakujem Vam velmi pekne 🙂 🙂 🙂

evita68
4. mar 2015

@mon777 vrátia 150 €

mon777
4. mar 2015

@evita68 a to podla čoho vieš? Ako to rátajú? Rozdielom z čoho?

evita68
4. mar 2015

@mon777 zrazená daň mínus daň, ktorú si povinná platiť

mon777
4. mar 2015

@evita68 Jáááááááááááj, ahaaaa 🙂 No Ďakujem 🙂 Konečne viem, kolko cca máme čakať 😀

csilibili
10. apr 2015

Baby aj mne pomozte moj priatel robil na dohodu na zmluvu mal napisani len 180 eur a ostatne do ruky.kolko by si mohol dostat naspat z dane?ten danovy bonus poberal on

alenky
17. mar 2016

Poprosim o vysvetlenie niekoho kto do toho vydi hlbsie ako ja. Ked som pracovala mala som stale preplatok na daniach aj 200e. Momentalne som bola na materskej nasledne rodicovskej. Podala som si ziadost o roc.zuctovanie dane, nakolko manzelova ekonomka povedala, ze ak by si manzel uplatnoval na mna nic by nam nevyslo. Tak som poziadala ja v praci a vypocitali mi smiesnych 10e. Nechapem podla coho taka mala suma? Teda zname mi povedali, ze ak by podal manzel na mna vysla by nam uplne ina suma. Som z toho rozcarovana a vobec tomh nerozumiem :(

alenky
17. mar 2016

@alenky ospr.sa za gram chyby ale som vytocena

evittam
17. mar 2016

@alenky No ak si pracovala vždy celý rok nepretržite a normálne ti odvádzali daň, ktorú mali, tak netuším prečo si mala vždy preplatok 200,- Eur - nejaká hovadina, lebo to už roky tak nefunguje - preplatok,nedoplatok pri normálnej mzde a normálnych odvodoch a pri odpracovanom roku sa pohybujú len kvôli zaokrúhleniu v nejakých pár centoch...jedine, že by ti vyšla zamestnanecká prémia. Čo sa týka materskej a RD - nepíšeš koľko si odpracovala, koľko si bola na MD a koľko na RD - tam ti mali vrátiť aspoň to čo bolo za teba odvedené. Ak by si na teba uplatnil manžel - môže ale tam sa z nezdaniteľnej časti odrátava tvoj príjem+MD - čiže je otázne či by bolo čo uplatniť. 😉

alenky
17. mar 2016

@evittam Vdaka za odpoved, dam si este namahu a dam to prepocitat inej ekonomke ak bude suma priblizne rovnaka budem spokojna

aanetkaa1
7. feb 2017

Baby ,viete mi niekto povedať,či dostanem nejake preplatky na daniach,ked som od januara do polky maja pracovala ,a potom do konca roka bola na materskej?
neviem podla coho to zistim.mam len to potvrdenie o zdanitelnych prijmov z prace..
prijem cca 4100
ciastk.zaklad dane 3550
uhrn preddavkov na dan 440
nezdanitelna cast zakl.dane 1300
a matersku som mala kazdy mesiac cca 900
Ak by ste mi vedeli pomoct ako sa z toho vysomarim..Jasne,ze priznanie mi spravi ekonomka,len som zvedava,dakujem

david93
7. feb 2017

@aanetkaa1 vrátia ti celý preddavok, lebo zdaniteľné príjmy si mala nižšie ako odpočítateľnú časť (3803,33 Eur), materská nie je zdaniteľný príjem

aanetkaa1
7. feb 2017

@david93 super,dakujem za odpoved 🙂