Mám nárok na vrátenie daní za január - máj 2023?

Zodpovedané
11. apr 2024

Dobrý deň,

minulý rok som bola do mája 2023 na rodičovskom príspevku a zároveň pracovala.

Mám nárok na vrátenie daní za január - máj 2023?

Keď som nastúpila do práce v septembri 2022 a bola zároveň na rodičovskom príspevku, tak mi vrátili dane za obdobie september - december 2022 vo výplatnej páske za 3/2023.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste mali zrazenú preddavkovú daň a požiadali ste o Ročné zúčtovanie zamestnávateľa, (alebo ste podali Daňové priznanie), v takomto prípade môže vzniknúť preplatok na dani.

S prianím pekného dňa,
Lenka