Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vrátenie daní za manželku

dena567
16. mar 2014

Ahojte chcela by som sa opytat ci by ste my nevedeli poradit...bola som od januara do juna na Pnke od jula som bola na rdoicovskom prispevku...rata sa Pnka tiez do danoveho priznania ako prijem????dakujem

matkamirko
16. mar 2014

nie, pokial si danove robis za seba. Pokial si na teba manzel uplatnuje odpocitatelnu polozku, tak sa to o tu PN ponizi, cize si odpise menej.

dena567
autor
16. mar 2014

@matkamirko takze Pnka sa nerata v jeho rpipade ako prijem ano?a mal by vlastne dostat za mna celu sumu?dakujem

matkamirko
16. mar 2014

Myslim, ze PN, materska,podpora, sa odpocitavaju, cize o tu vyplatenu celkovu sumu(u teba za 1-6), sa mu znizi ten odpocet na teba, cize to bude menej. Opravte ma niekto, ak sa mylim. 🙂

dena567
autor
16. mar 2014

@matkamirko a mala by som si aj ja podavat danove priznanie kedze som bola na Pnke??ale ako nezamestnana...a dakujem ti moooc 🙂 😉

matkamirko
16. mar 2014

Pokial si nemala prijem, a teda si bola nezamestnana, tak nie. Manzel je SZCO? Ty si iba obehaj institucie, a vyziadaj si na pockanie doklad za minuly rok, o evidencii na urade prace, o poberani RP, o vyske priznanej PN(aj obdobie). Aby mal doklad pre danovy, ked bude podavat priznanie(aj pre ekonomku, ktora mu to danove bude robit).

dena567
autor
16. mar 2014

@matkamirko uz to mame vsetko obehane len v robote mu nevedeli povedat ci sa do toho Pnka rata alebo nie...ale vsetko sme uz odovzdali...a manzel je zamestnanec... 🙂

simoro1510
16. mar 2014

http://www.blogovisko.sk/nezdanitelna-cast-zakl... tam je to krásne rozpísané... 🙂

matkamirko
16. mar 2014

@dena567 vzdy sa ratala, tak sa hadam nic na tom nemenilo 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli