Vrátenie peňazí od ex

micinka158cisusa96
27. okt 2022

Môj ex je mi dlžný cez 350 euro, požičala som mu ich keď sme ešte boli spolu a s tým že mi to dvoch mesiacov vráti. Zatiaľ za 7 mesiacov ako s ním nie som som nevidela ani cent či už v hotovosti alebo na účte. Ja viem nemala by som robiť kvôli tomu drámu a ani to nemám v úmysle. Chodili sme spolu necelé 3 mesiace, potom sa so mnou on rozišiel a ani neviem z akého dôvodu ale fajn. Ja dnes už mám krásny skoro polročný vzťah takže ako chlap ma určite nezaujíma, len tie peniaze keby aj po splátkach mi vyplatil tak to by bolo férové. Ja som mu nepožičala peniaze na to aby mi ich nikdy nevrátil. Poradťe čo mám urobiť? Kontaktovať ho nechcem nejako, síce raz som skúšala, a napísal že ak sa s ním vyspím tak budem mať do mesiace všetky peniaze na účte. No ale ja mám priateľa a ja by som mu nedokázala ublížiť lebo ho ľubim. Tiež nechcem s ním chodiť po súdoch kvôli peniazom. Hm?

doriiis
27. okt 2022

S týmto by si akože chcela ísť na súd? Nereálne.Ty si mu ich požičala...predpokladám,že papier,zmluvu o tom nemáte.Na tvojom mieste by som sa vykašľala na peniaze.Nestoji to zato

syslik81
27. okt 2022

mas papier? svedka? poslane z ucta na ucet? al nie musim ta sklamat-nechysta sa ti ich vratit ..

kris_tin257
27. okt 2022

Závisí ako si mu peniaze požičala, či z ruky do ruky či so svedkami či na účet či so zmluvou atď... Mne tiež bývalý dlzal peniaze zmluvu sme nemali ale všetko išlo z môjho účtu na jeho a vedela som doložiť aj na aký účel to išlo a že to nebol dar, čiže oslovila som právnika a do dvoch mesiacov som mala peniaze späť, ex musel platiť aj výdavky na právnika a aj súdne trovy nakoniec 😊

sense
27. okt 2022

Máš nejaky papier ze si mu požičala? Ak nie tak žiaľ je to slovo proti slovu

micinka158cisusa96
autor
27. okt 2022

@doriiis Keby mi aspoň vtedy povedal že načo ich potrebuje. No ale iba tak medzi rečou: Miláčik prosím potrebujem pomoc, potrebujem toľkoto peňazí, neboj vrátim to (vtedy). Ja hlúpa som mu požičala a doteraz som nevidela že by sa mi snažil vrátiť peniaze aspoň po čiastkach aj keď spolu nie sme, veď vie kde bývam.

doriiis
27. okt 2022

@micinka158cisusa96 ...nuž,bola si hlúpa.Nevadi,ponauc sa z toho a choď ďalej.Kasli na prachy,nestojí to za to

micinka158cisusa96
autor
27. okt 2022

@sense Ja som si tie peniaze vybrala z môjho účtu a jemu dala na ruku.

luliu
27. okt 2022

@micinka158cisusa96 nemáš šancu, na peniaze zabudni

micinka158cisusa96
autor
27. okt 2022

@luliu Ja som zmierená ale on ešte drzo pozerá po mne ak ma niekde vidí a aj s mojím priateľom.

sense
27. okt 2022

@micinka158cisusa96 tak potom dôkaz nemáš.
Tak by som sa na vrátenie moc nespoliahala a do budúcna máš poucenie

tosomja
27. okt 2022

@micinka158cisusa96 máš doklad o pozicani aj o dátume splatnosti? Máš podpis od neho, že si od teba niečo vzal a potvrdil podpisom že ti to vráti?...Platila si si za...👉👌 Keď mám byť taká hnusná 🙄

micinka158cisusa96
autor
27. okt 2022

@tosomja nemám doklad :( a za sex som si určite neplatila :( on ma donútil priam chodiť k nemu domov po veľmi kratkej dobe ako sme spolu začalu už po týždni a doteraz mám kus traumu a bojím sa u svojho priateľa spávať cez noc :(

alex49
27. okt 2022

@micinka158cisusa96 toto nevysudis, nemá dôkaz, že si mu to požičala, pouč sa.

tosomja
27. okt 2022

@micinka158cisusa96 ja som to myslela ironicky. Že tých 350€ je za sex a randenie s ním 🙈

zorana999
27. okt 2022

@micinka158cisusa96 a co my, ktorým ex dlží 15 000 eur? Sedí v base. Nikdy ich neuvidím. A splácam už 8 rokov. Úrok najprv 20%, potom 17 teraz 11%. Za sprostotu svoju platím už dlhé dlhé roky. Zabudni na tie peniaze a pouc sa..

lulaby1982
27. okt 2022

Je úplne jasné,že keď si požičia niekto peniaze , tak to znamená,že ich musí vrátiť. Písať,že som nepoziciavala peniaze za to,aby mi ich nevrátil.Toto jasné každému dúfam,kto je absolventom ms,zs.

On Vás vydiera,robí nátlak , sexuálne obtazuje a vyhráža sa,ak že nebudete s ním intímne ,tak Vám nedá Vaše peniaze , že chce výmenu naturaliach a preto Vám ich nikdy nevráti, lebo ste mäkká. Vaše peniaze su už jeho peniaze, prosto sú ako Yetiho príbeh ,nikto ho nikdy nevidel. Ak nemáte u notára zmluvu ostenplovanu , zmenili skupenstvo z hmotného na parné . Čo hovoria ľudia zo skupiny pomáhať a chrániť?

Byť veľkorysý a empatický k neferovemu človeku , kde máte sebaúctu, kde máte sebaúctu? On Vám ublíži a Vy mu za to dáte gerbery? Dáš nedáš dovi. Aké lepkavé reči. Odpustite a zamavajte na rozlúčku. Grose nedostanete, nie je svedok, nie je dôkaz.

kubo98
27. okt 2022

@micinka158cisusa96 áno je to príliš malá suma na to aby sa to šlo riešiť súdnou cestou, ale mal by som pre vás jeden návrh, lesť ktorú zvykneme používať ako živnostníci keď nám nejaká firma dlží peniaze. Nájdite si nejakého človeka práva znaleho a za 20cku nech vám spíše predzalobnu výzvu. To mu pošlite a pokiaľ nevytusi že blafujete tak sa zoserie a peniaze pošle. Nám to vždy fungovalo.

liljana
28. okt 2022

Mozes ich uz len oplakat. Riesenie je nepoziciavat, alebo len niekomu o ktorom 100% vies, ze naozaj vrati. Ked pozicias niekomu peniaze, co ma vysoky plat, majetok a zvykne si plnit zavazky, je ine, ako ked pozicias niekomu, co ma neustale financne suchoty a bud zaraba malo, alebo vobec.

puertorico
28. okt 2022

no ja by som mu každý deň písala a volala či nezabudol vrátiť €. alebo niečo v tom zmysle že si určite pamätá že si mu požičala a nech už vráti. aj to je dôkaz v telefóne keď to nepoprie. Keď ti napíše niečo že ti vráti alebo také, máš dôkaz a môžeš mu povedať že s tým pôjdeš na políciu, potvrdil že si mu požičala.

martina2ve
28. okt 2022

@micinka158cisusa96
Nic sa s tym neda urobit, kym by tito on dobrovolne vratil... mne moj byvali dlhuje vyse 1000€ co mi vybral nasetrene peniaze z uctu-bol to ucet na nho(ja som tam setrila rodicovsku a prispevok pri narodeni dietata) nuz moja smola, jeho svinstvo... na sude to nezaujimalo nikoho

stanulienkat
28. okt 2022

Ty si pozicala cudziemu cloveku, ktoreho si poznala par tyzdnov????

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
28. okt 2022

no prachy už neuvidíš....len nebuď taká sprostá že sa s ním vyspíš, lebo by ešte by ťa vysmial a prachy aj tak nedal....tvoj ex je hajzlík, zabudni na neho aj na prachy....

wheel
28. okt 2022

350 euro? Usmevna suma. Trosku sa poobzeraj po svete a prides na to ze kazdy druhy clovek prisiel o trochu ine peniaze ci uz nespravnym vyberom partnera, alebo proste spravil chybu. Ak toto budu tvoje jedine peniaze o ktore si prisla v zivote tak ti gratulujem ;)

doriiis
28. okt 2022

@wheel ...tak nejak.

selwadza22
28. okt 2022

@micinka158cisusa96 máš sms ešte uloženú? Tá by bola dôkazom. Ak nemáš svedka a ani tie správy tak to bude ťažko dokázateľné. Môžeš ho ešte raz vyzvať na vrátenie a upozorniť ho, že podľa zákona ide o trestný čin, že máš dôkaz, že Ti peniaze dlží a pokiaľ Ti peniaze nevráti posunieš to na súd. (Samozrejme si budeš nárokovať aj preplatenie súdnych trov od neho). Možno ho toto postrašenie nakopne a vráti ti peniaze a nebudeš to musieť hnať pred súd. Ja som sa takto s bývalým naťahovala a až keď som dala podnet na súd prebralo ho to... Nebavilo ma sa s ním doťahovať. Rovnako mi robili problém v CK kde mi strhli dve platny za zájazd a akosi nechceli peniaze vrátiť. Keď som im pohrozila súdom a pragrafmi a, že do 7 dní chcem mať peniaze späť na účte do 3 dní tam boli....