VŠZP - ročné zúčtovanie 2022

28. jún 2023

Ahoj. Som SZČO ešte mi neprišiel list domov ohľadom ročného zúčtovania. Teraz ľudia všetkých čo poznám samé nedoplatky chodia až mam strach čo mňa čaká.. myslite ze keby idem na pobočku VSZP v našom meste povedia mi to? Ci musím čakať na postu

rakywanda
28. jún 2023

Nemáš aplikáciu VšZP?

autor
28. jún 2023

@rakywanda nemám.. tam je to napísané?

patka06
28. jún 2023

Pozri si ePobočku - tam mi prišlo včera a dnes aj na papieri

rakywanda
28. jún 2023

Mne to prišlo v piatok poštou aj do aplikácie.

skusihu
28. jún 2023

ani elektronickú schránku na slovensko.sk nemáš? Aj tam to chodí.

adriannasvk
28. jún 2023

Rocne zuctovania su uz ukoncene a postupne su rozosielane,takze urcite ocakavaj zasielku. Odporucam aj appku budes si moct potom priebezne sledovat stav...vzdy zalezi od toho ake preddavky si clovek plati a ake ma potom danove priznanie...

autor
28. jún 2023

@adriannasvk vďaka. Lebo tento rok chodia skoro samé nedoplatky a celkom vysoké.. neviem co sa zmenilo

adriannasvk
28. jún 2023

Nic sa nezmenilo 😊 len preddavky sa samozrejme kazdy rok menia,ak niekto platil tu istu sumu co minuly rok je mozne,ze ma nedoplatok..pripadne mu vyslo inak danove priznanie...ja si vzdy platim take preddavky ako mi urci poistovna,niekedy poziadam,ze nechcem platit napr 96 ale dam si rovno 100 a pri rocnom zuctovani ma potom neprevracia zo stolicky. 😄 hlavne klud 😉 ak by bola suma vyssia, a tebe sa to nezda,vzdy sa mozes ist s listom pytat do poistovne pripadne poziadat o splatenie v niekolkych splatkach.

patka06
28. jún 2023

Nič sa nezmenilo, dnes mi prišlo zúčtovanie 0.- Ako všetky roky predtým.
Nedoplatky môže vyplývať z vyššieho príjmu v roku 2022 v porovnaní s rokom 2021, ktorý bol ešte "Covidový" - SZČO klesli príjmy a teda aj preddavky na ZP

autor
28. jún 2023

@patka06 ďakujem. Mne ešte nič neprišlo .

barbora19911
28. jún 2023

Aj nám prišiel nedoplatok ale nie do aplikácie ale poštou tam je všetko v poriadku 😑 takže nás čaká nejakých 2400 eur nedoplatok čo nás vykotilo skoro zo stoličky ..ale samozrejme záleží od sumy ako si zarobil ..keď tak isto ako po minule roky nepríde ti nedoplatok 🙂