Vybavovanie invalidného dôchodku

qidko
21. feb 2016

Ahoj prosim vie mi niekto poradit?V aprili bude rok co som PN chcem poziadat o invalidny dochodok ale neviem ako to chodi.Musim najprv ukoncitPN alebo mozem ziadat in.dochodok este pocas PN?Mam dat vypoved v praci?Co potom musim sa zaevidovat na urad prace?A ak sa zaevidujem dostanem podporu alebo nie.Pred PN som pracovala 14rokov.Budem vdacna za kazdu odpoved .DAKUJEM

alicka850
21. feb 2016

V tomto ti najlepsie poradi obvodny lekar. Ziadost na inv. dochodok podaj este pocas PN,cim skor,aby si plynule presla financne z marodky na invalidku.

roberta000
21. feb 2016

Napis mi spravu 🙂

alenka2812
21. feb 2016

Musis sa poradit s obvodnym lekarom,ten vypisuje ziadost,tu dostanes na socialke,aj vsetko,co k tomu treba,leksrske spravy,vsetko zanesies na socialku a cakas na posudkovu.Mozes dat aj pocas pn,aj ta posudia a ked ti uznaju ID,tak vyplacat zacnu az po skonceni pn.Vypoved davat nemusis,mozes robit aj ked si na invalidnom

qidko
autor
21. feb 2016
alenka2812
21. feb 2016

@qidko nie je zaco,ak nieco,napis,ja som si teraz vybavovala

qidko
autor
21. feb 2016

@alenka2812 potrebovala si aj vysvedcenia zo skoly?

alenka2812
21. feb 2016

Maturitne,rodne listy deti,vsetko ti povedia,daju ti letacik

enusamt
13. nov 2016

ahojte, hádam sa tu nájde niekto kto mi bude vedieť odpovedať 🙂
mám sluchový hendikep a teda aj čiastočný ID... prvú posudkovú komisiu budem mať teraz v novembri /aspoň v papieroch je to tak uvedené/, takže vôbec netuším čo teraz... mám len čakať, kedy mi príde pozvanie alebo sa mám radšej telefonicky pripomenúť? keďže je už polovica novembra a akosi stále nič... predom vďaka za odpovede 🙂

tajka1986
13. nov 2016

@enusamt cakaj. Urcite ti pride pozvanie.

enusamt
13. nov 2016

@tajka1986 ďakujem 😉

tajka1986
13. nov 2016

@enusamt nemas za co 🙂 kym pozvali mna preslo presne 6mesiacov