Výdavky 3-člennej rodiny na jedlo

27. feb 2024

Ak 3 clenna rodina minie mesacne na jedlo + drogeriu od 550 -600€??Dakujem za nazory.

thereisabear
27. feb 2024

Nie

gulka123
27. feb 2024

V pohode 😃 my každý deň v obchode necháme 30-50€ a to len jedlo 😃 keď ešte plienky do toho kúpime a drogériu…😁 a to sme traja tiež…

autor
27. feb 2024

@gulka123 teda, to je dost :D aj ja dom do toho zaratala pampersky a ine srandy.

fairyy
27. feb 2024

ci je to vela neviem, ale minule sme to ratali a tiez mame traja taketo naklady na jedlo a drogeriu 😊 a nevidim tam priestor na setrenie velmi, pretoze uz by to islo na ukor kvality jedla a drogerie v nasom pripade

autor
27. feb 2024

@fairyy ano, tiez mi to pripadalo,ze neviem, ako by sa to dalo okresat,ked tam nic extra nebolo 🙂

anjelicek26
27. feb 2024

My koliseme medzi 50-60e na osobu na tyzden... varime doma, deti beru vsetky desiaty do skoly...

autor
27. feb 2024

@anjelicek26 no,tak to by vam tiez takto nejak vychadzalo 🙂. Aj my varime doma,keby nie,tak by to vyslo o dost viac

tana85
27. feb 2024

dnes uz nie, 6 rokov dozadu sme mali take vydavky, snazim sa o pestrost a kvalitu, za co treba priplatit.

natall113
27. feb 2024

Nikdy sme to doma nejako komplexné nerátali ale drogéria plus plienky každý mesiac cca 200€ niekedy menej.
Jedlo môže byť okolo 500€ ale máme záhradu v lete sadim, zaváram, svokra chová morky takže máme nejaké mäso od nej

wanduska327
27. feb 2024

My sme 6 členna domácnost a potraviny plus drogéria na mesiac 1000 eur plus mínus 200

samimami777
27. feb 2024

V pohode to dávate . My sme 2 dospelý a 2 deti (plus teraz ešte novorodenec ale ju nepočítam lebo ešte 'neje') a teda za jedlo samotné dávame okolo 800€+ a to bez drogérie (do tej dávame ďalšie cca 200€-250€ mesačne) a bez reštaurácií , pizzeriek, kávičiek a podobne , tam mesačne tiež niekoľko stoviek necháme 😅 takže za mňa ste na Tom ale že úplne super 👍👏 a to som zabudla napísať že svokor nám nonstop posiela kilá zemiakov, kôpru, vajec , zeleniny a často aj mäso takže na tomto "šetríme"

autor
27. feb 2024

@tana85 to je mi jasne, my akurat mame vyhodu,ze ovocie a zeleninu mame z vlastnej zahrady a je toho tolko,ze vela aj namrazime. Maso mame zase domace od starych rodicov. Samozrejme,ze ryby a tak kupujeme alebo aj nieltore druhy ovocia v obchofoch.

tana85
27. feb 2024

jaazj, tak to davas prec snad tie najdrahsie polozky. v takom pripade uuuplne v pohode 🙂

poisonblu
28. feb 2024

minieme okolo 300-400 eur...ja a syn sa stravujeme v praci/v skole, manzel robi na zmeny, takze jemu musim aj varit pocas tyzdna

jesenzima
28. feb 2024

@samimami777 250€ mesačne za drogériu?

samimami777
28. feb 2024

@jesenzima úplne jednoducho 🙂 dám ti napr príklad tento mesiac: Plienky 50€ , 3x Giovanni oleje do prania cca 30€, detský persil plus detská aviváž cocolino cca 10-12€, dospelácke prášok 20€, Bioderma ABC gél 20€, Bioderma ABC krém 15€ , farebná soľ do kúpeľa 4€ Peppa pig, detský šampón plus sprchový gél 10€, pena do kúpeľa detská do 10€ , dospelácke soľ a pena do kúpeľa cca 10€, denný a nočný krém ja do 20€ , masky na tvár a vankúšiky pod oči cca 10€-15€ mesačne , 2x mesačne nové zubné kefky deti aj dospelý cca 20€, ústna voda dospelý a deti do 10€ , zubná pasta deti plus dospelý do 10€ spolu.. a to tam nepočítam veci čo kupujeme menej často ako čistiaci na zem, dezinfekcie, čistiace a tie závesné guličky na záchod , okenné , čistiaci do kúpeľne na vodný kameň, jar, detský čistiaci na povrchy, detský čistiaci na fľaše , čistiace do Delonghi kávovaru , géle na farebné a čierne , tiež tam nepočítam veci ako make Up pre mňa atď atď atď kopu krát je ten účet za mesiac oooomnoho väčší ešte 😅 a skôr ako sa opýtať áno, vonné oleje , aviváže a menšie pracie prášky kupujeme veeelmi často keďže robím okolo 20+ práčiek mesačne 😅

jesenzima
28. feb 2024

@samimami777 😃 👍👍

stanulienkat
28. feb 2024

@samimami777 jeeezis..z tych olejov, avivazi a chemie by som uz lezala na koznom.😁 Ved polka z tej chemie ti netreba. Potom, ze z coho maju ludia rakovinu.

samimami777
28. feb 2024

@stanulienkat Osobne napr tie Giovanni oleje tiež nemusím mám z nich hlavobol ako svet 😂 ale chlap ich miluje ten sa dožaduje aby som mu v nich aj robotnícke veci prala 🤣🤣🤣 na ktorého anciáša netuším keď po jednej zmene znovu smrdia 😅 beriem tvoj názor , dá sa fungovať aj bez chémie a obdivujem ľudí čo to robia 🙂👍

balova10
29. feb 2024

Taktiež sme traja, dcéra ma rok a mesačne jedlo drogéria plus nejaké maličkosti okolo domácnosti cca 500-600€ a to sa môžme snažiť koľko chceme aby sme to dali za mesiac na menej bohužiaľ to nejde pri tých cenách v obchodoch a to nám ešte pampersky a kopu veci pre malú kupujú starí rodičia

blackcat8885
6. mar 2024

No ja dam na drogériu 20€ max a raz za čas viac lebo dokúpim to čo treba. Ale veľa kozmetiky dostávame na sviatky, čistiace prostriedky kúpim ked treba a napr Jar alebo wc či dezinfekcia vydrží aj 3mesiace, pena do kúpeľa polroka litrov a, krémy a vône mam veľakrát za smiešnu cenu keďže robím aj s kozmetikou. Pracie prostriedky kúpim tak raz za polroka 2-3druhy aj aviváž Puellu a ešte jednu lacnejšiu. Takže možno 2x za rok miniem na drogériu viac.

jeennyv
6. mar 2024

Uplne ok..len nas havo stoji pomaly 100e za mesiac…

v_alika12
6. mar 2024

@samimami777 2x mesacne nove zubne kefky? Kefku staci vymenit 3x rocne. Prip po chorobe. Radsej kupit kvalitnu kefku ako vytvarat zbytocny plastovy odpad (a to nie som eko zena).

lakebabe
6. mar 2024

@v_alika12 ja tiež kefku teda hlavice vymieňam každý mesiac aj sebe aj mužovi tri krát do roka by mi ta hlavica ani nevydržala už by bola rozstrapkana

v_alika12
6. mar 2024

@lakebabe ak su vlakna rozstrapkane, vyvija sa na zuby zbytocny tlak prip je nespravna technika cistenia

lakebabe
6. mar 2024

@v_alika12 používame sonicke kefky hlavice Philips tieto majú aj farebný Indikátor kedy ich je dobre vymeniť vždy zbledne tak 5-6 ty týždeň v princípe mi to nevadí príde mi to hygienické ich vymieňať castejsie

dzulik_
6. mar 2024

My sme síce 4, ale tiež ako píšeš - mäso domáce, zelenina a trochu ovocia domáce. Minieme cca 400-450€/mes na potraviny. Keby som chcela šetriť, tak jasné dá sa, vylúčim chrumky, čipsy a také somarinky. Drogéria cca 30€/mes, niekedy aj menej 🙂

timeahav
6. mar 2024

Neviem kde zvyšok komentujucich žije a zarába ale 500-600€ je extrémne ale že extrémne veľa. Ani zdaleka toľko nenecháme za jedlo a to semtam aj objednavame

domininini
6. mar 2024

No ja som dnes na drogeriu minula 80€ a to je len zaciatok mesiaca - umele mlieko, plienky 1x ( pouzivam len na noc) , vlhcene obrusky, tablety do umyvacky, sol do umyvacky, vlhcene na nabytok, cistiaci sprej, dezinfekcia do bubna pracky, cistiaci prostriedok na vidny kamen, na podlahy, na wc, bref do zachoda, savo, jar, praci prach a avivaz .. a to som este nekupila kefky, pasty a sprchove a ziadna drogeria pre mna

michbel
6. mar 2024

My sme 4, chlapci maju takmer 10 a takmer 12 rokov. Mame appku cez ktoru sledujeme vsetky vydavky a na jedlo mesacne mineme priemerne trochu cez 1000€.
Velmi zriedkave chodime do restauracie (na dovolenkach - a to nie je kazdy den), jedlo doma neobjednavame. Varime, deti maju obed v skole ale aj tak pridu domov hladni.
Je pravda ze sa snazime stravovat zdravo - vela zeleniny, ovocia, sladkosti nekupujeme, ale kolace si upiekame sami.
Pride mi to vela, ale neviem ako to obmedzit. Kedysi sme kupovali bio, organic a podobne, a teraz Lidl, Kaufland, Kraj, rakuska Billa, Penny, obcas samozrejme chodime aj na trznicu. V lete mame nieco z vlastnej zahrady - paradajky, jablka, hrozno, kiwi…