Výdavky na päťčlennú domácnosť

jarka721
28. máj 2013

maminy, ktoré máte 5člennú domácnosť smiem sa vás opýtať koľko mesačne miniete na stravu,oblečenie ,drogériu a poprípade na lieky ?bez inkasa,hypotéky a pod. 🙂 nevyzvedám ,len neviem či je normálne, že mi je 300€ málo a to čo sa týka oblečenia tak v tom som dosť skromná,kupujem len čo musím 😒 netuším ako sa mám ešte uskromniť ☹ bodla by mi dobrá rada 🙂 😉

dionyzka
28. máj 2013

@jarka721 300E na 5 clennu rodinu je malo - podla mna. Vsetko je velmi drahe.

jarka721
autor
28. máj 2013

@dionyzka asi preto mi to nijako nevychadza ☹ 🙂

iplusr
28. máj 2013

my sme traja a 300 eur mi tiez nestaci na vsetko, co si vymenovala. mozno tak na stravu.

sissy27
28. máj 2013

@jarka721 presne ako píše @iplusr sme traja (dvaja dospelí jedno školopovinné dieťa) a tých 300€ je asi tak akurát na stravu... je pravda, že nejak extra neriešime cenovky, kúpime to, na čo máme chuť, keby sme chceli tak asi niečo ušetríme v tomto smere, ale pod 200€ by sme sa traja určite nedostali...

zuzana76
28. máj 2013

@jarka721 mozno na obleceni by sa dalo usetrit nakupovat cez bazar

jarka721
autor
28. máj 2013

@iplusr
@sissy27 tak žienky ja to ešte nejak utrasiem 🙂 😉 ale dokedy? 😉 😒

zuzana76
28. máj 2013

u nas asi na stravu miniem tyzdenne tych 50-70 eur, ale to je len strava, neratam lieky , oblecenie , kozmetika atd... , sme 4-clenna rodina

riave
28. máj 2013

no mi chodievame tak raz za tyzden na velky nakup a vecne tam nechame cca 100e a to sme styria, no plus kocur 😀

amouramour
28. máj 2013

to je u nas 3 ani nie na stravu....

lucinocka
28. máj 2013

co mame povedat my v chorvatsku kde nas jeden nakup stoji 50 Eur a vojde sa to do jednej tasky a len zakladne veci- chlieb, maslo, mlieko, malej ovocie, zelenina.. oblecenie nekupujeme nemame kde, az potom na slovensku.. Slovaci sa stale len stazuju , ze je vsetko drahe a pritom oproti zahraniciu su ceny v slovenskych obchodoch uplne super

zuzkanik
28. máj 2013

No ako počítam, tak počítam, pre moju 4-člennú rodinu by tých 300 eur asi nevyšlo. Ako píše zuzana76, len na stravu minieme 50-70 eur týždenne (pritom sa stravujeme skromne, snažím sa spracovať aj zvyšky do nejakého použiteľného jedla), do toho prídu nečakané ochorenia, čiže treba kúpiť lieky, zaplatiť deťom krúžky, v každom ročnom období aspoň deťom nové topánky, keďže im nohy rastú ako z vody. Oblečenie kupujem po susedovie deťoch a mladšia nosí veci po staršej, prípadne nakupujem v bazároch. Neviem si ani len náhodou predstaviť, ako sa to dá s piatimi deťmi zvládnuť za 300 eur.

sissy27
28. máj 2013

@jarka721 jediné, čo ma napadá, tak ak máš možnosť, dopestovať nejaké ovocie či zeleninu sama, ja napr. vajíčka beriem od jednej pani domáce - 30ks / 3,5€, v obchode je tuším 10ks za cca2€, takže rozdiel, prípadne brať od nejakých domácich chovateľov čo sa dá - mäso, vajcia, ovocie, zelenina, vždy je to lacnejšie (a hlavne kvalitnejšie) ako najlacnejší hypermarket... na liekoch sa ťažko šetrí ak ich raz treba, drogéria sa celkom dá, ale tiež neviem, čo všetko a za aké ceny kupuješ... možno by stálo za úvahu šetriť napr. na elektrine či kúrení a ušetrené môžeš minúť inde...

jankaja
28. máj 2013

300 EUR je nám 3 na stravu a drogériu málo. Drogériu kupujem prevažne v hypermarkete, tak to pripočítavam ku strave. V tejto sume nie sú zarátané plienky a mlieko pre malú.

jarka721
autor
28. máj 2013

@sissy27 asi začnem kuchynskymi utierkami 🙂 viem ,že sú zbytočné ale také praktické 🙂

jarka721
autor
28. máj 2013

@zuzkanik nemám 5 ale 3 deťúrence 🙂 žijeme na dedine ak to možem považovať za plus 🙂 skromne ale dá sa 🙂 človek myslí už len na to aby horšie už nebolo 🙂

sissy27
28. máj 2013

@jarka721 no tých by som sa ja nevedela vzdať 😀 skús si jeden mesiac písať každé € ktoré minieš a potom prehodnoť, čo potrebujete a čo nie...

jarka721
autor
28. máj 2013

@sissy27 ja si odkladám bločky,všetko zapisujem (už si pripadám ako nejaká stará funebráčka)raz mesačne analýza 🙂 😉 dá sa vyjsť ale je to ťažké ☹ 🙂 😉

klincek
28. máj 2013

@jarka721 je to malo a naozaj uprimne mas moj obdiv, ze to zvladate-ja viem, ked nie je na vyber, musite. ale ozaj musis byt skvela gazdina, ked vies ako-tak vyjst. skor ty by si mohla davat rady ostatnym-priznavam, ze aj mne..
jedina moznost je zvysit prijmy, usetrit z tej sumy sa podla mna neda.

ejmi25
28. máj 2013

no my sme 4 cl.rodina ,mam na stravu drog.oblecko 3OOe na mesiac v tom su plienky a mlieko..je to odrzku..s priatelom platime pol na pol..on ma 100e poistku mesacne co som mu vytkla,..

bublina83
28. máj 2013

@lucinocka tu si dovolim tvrdit, ze to nie je uplne pravda .. my zijeme v Rakusku a vsetko tu nakupim bud za tie iste ceny ako na SK alebo lacnejsie
@jarka721 tvoja otazka asi mala zniet, ako vyjdes z tych 300 eur vsak ? lebo z toho co som citala si asi nemozes dovolit tvoj rozpocet posunut smerom hore ... klobuk dole, ze vobec takto dokazes pracovat s peniazmi, my sme pred par rokmi boli na tom tiez tak zle, ze som rano zhrnala posledne centy na rozky, varila som najsetrnejsie ako som vedela ... zial len na strave sa da usetrit, seky zaplatit musis ... mozno nejake recepty na domacu vyrobu nevyhnutneho by pomohli, v mojom fotoblogu mam link kde najdes nieco zaujimave. Drzim palce !

zuzkanik
28. máj 2013

@jarka721 jaj,prepac, ja som to nejak zle vypocitala... aj tak ta obdivujem, ze zvladas tahat domacnost z tych 300 eur. Ja dam len na cestu do prace a spat mesacne okolo 70 eur, stravne si platim sama (niekedy vecer po praci este varim, aby som usetrila na obedoch), skolka 30 eur, skola strava 20 eur... No neviem, ako by som sa vmestila do tej sumy. Tiez som uz uvazovala nad mensou zahradkou, kde by som si dopestovala aspon tu zeleninu a nasla som domaceho vyrobcu mliecnych vyrobkov u nas v meste. Vajcia mi dost casto da svokra a napriek tomu je nam 300 eur malo. Mas moj uprimny obdiv. Ale veru sme aj my uz boli na tom tak zle,ze som nemala ani na chleba a musela som upiect domaci.

katkaseiner
28. máj 2013

tiez klobuk dole, sme 2 dospely a jedno 9mesacne babo a 3 stovky minieme len na jedlo. Snad by pomohlo trosku setrit na jedle ... tiez to viem len v teorii.. nejake halusky s vajkom robit, pripadne ine ale aj u nas je dost doraz na masku a tak sa to predrazuje.

janicka11
28. máj 2013

My sme traja zatial,a minieme mesačne tých 400-500€ a mám pocit že aj to mi je málo..A to nepočítam naftu,ktorá je dalších 100€ aj viacNeviem ale 300€ sa mi zdá málo naozaj 😒

seba1
28. máj 2013

@jarka721 ja miniem na uvedené veci cca 400 eur mesačne, teraz dosť šetrím na nákupe oblečenia cez sportsdirect z Anglicka - hlavne topánky sme tento rok vybavili lacno, keď sa mi nazbiera veľa výdavkov napr.idú deti zo školy na výlet, tak niekedy aj za 20-30 nakúpim stravu na týždeň resp.varím zo zásob, sú mnohé šetrné recepty, tuším aj tu na MK je taká téma. Ale dať to na 300, to si neviem predstaviť, už neviem, kde by som to ušetrila, jedine ovocie, zeleninu, mliečne výrobky, ale to určite deťom chcem dávať.

negymama
14. okt 2019

asi ta nepotesim...ale z tych 300 eur co davas na stravu, lieky, drogeriu, odev pre 5 clennu rodinu, z toho 3 deti uz fakt nie je priestor na setrenie. to uz je na hranici chudoby. My sme 6sti, 2 dospely , 4 deti - z nich traja zravi pubertaci a mame na to co si uviedla cca 650-700 eur mesacne a to setrime, nerozhadzujeme.
Takisto mame vlastnu zahradu, ja rada pestujem, mame aj svoje vajicka. Zeleninu, ovocie, zemiaky, atd...komplet od skorej jari do neskorej jesene mame iba svoju, mame aj velky foliovnik , takze si predlzime sezonu .. a i tak minieme spominanu sumu, inak by to bolo este viac.
Z oblecenia najviac dame na obuv. Synom 8 a 11 rokov dava pravidelne kompletne oblecenie muzova sesternica, su dobre financne na tom, maju jedinacka, tak mame pekne zachovale znackove veci. Dievcata uz tolko nemaju, tiez obcas dostavame oblecenie, ale ak chcu aj nieco pekne, co sa im paci, kupia si z vreckoveho a z peniazkov co dostanu na narodky, vianoce atd.

negymama
14. okt 2019

ano na strave sa da vela usetrit...ale urcite nie cestou dlhodobeho stravovania na mukovych jedlach, hlavne deti potrebuju chude maso, zeleninu, ovocie, syry, vajicka. Setrit sa da na blbinach , ze ich clovek vyluci, ale nie na racionalnej strave. My nekupujeme detom drahe osladene cerealie, ziadna nutela, sirupy, /piju len cistu vodu/, obcas na oslavy ci silvester kupime 1 flasu kofoly alebo vineu ale to fakt vynimocne , ziadne brumiky, jupiky, lacne margarinove keksy, sladke jogurty s gulickami a pod...z toho sme uz vyrastli. Nie zeby nemali ziadne sladkosti..
upeciem obcas palacinky, urobim slivkove gule alebo sisky. na vikend maju jednu velku cokoladu na rozdelenie, niekedy im navstevy donesu cukriky hlavne gumove. ..
Este setrime aj na tom ze desiata do skoly len a len domaca... kvaskovy chlebik, sunka, a domaca zelenina. ziadne kupovane kroasanty ci exoticke ovocie, kym su zasoby ovocia, vsetko beru z domu.

kikus985
14. okt 2019

My sme štyria a len na tieto bežné veci ide mesačne okolo 800€. To nerátam ešte hypotéku, šeky, benzín, občas výdavky na nejakú tú zábavu alebo nejakú dekoráciu do domu s ktorou si spravím radosť

derdia
14. okt 2019

My sme 4clenna domacnost....mam rozpocet 85 eur na tyzden...snazim sa usetrit...ale nejde mi to...300 eur je tak na stravu...aj to ze si nedoprajete nic navyse....moj manzel chodi na tyzdnovky a minie tak 50 eur sam na seba tyzdenne....aj to len tak tak ze sa nerozhadzuje....a to je sam...strava je draha...je to malo....

derdia
14. okt 2019

Ak ti to vravi manzel,ze ti to musi stacit...tak hovori hluposti ..nie nestaci to.

derdia
14. okt 2019

Vseeetko ostatne nad moj rozpocet musi riesit manzel..nemam na to..som doma s dcerkou mladsoua chyba mi do mojho platu 400 az 500 eur...