Výmena eura za kuny

ivkaaa25
26. júl 2022

Dobrý deň, viete mi poradiť čo je výhodnejšie, buď vybrať z bankomatu € a potom zameniť alebo vybrať rovno €, poprípade či sa dá vybrať z účtu v chorvátsku na pošte? ( máme čsob banku). Ďakujem

liljana
26. júl 2022

Najjednoduchsie vybrat z bankomatu v Chorvatsku. Hlavne vsetky minut, lebo buduci rok Chorvatsko prijme euro.

lilyianka
26. júl 2022

@ivkaaa25 ja si vymením pár kún na SK a inak beriem €.

viestta
26. júl 2022

Vybrať tam, v bankomate rovnakej skupiny ako je tvoja banka a bez konverzie. Platiť kreditkou všade kde sa dá, vtedy máš najlepšie kurzy

liljana
26. júl 2022

@lilyianka Pre banku je drzat vsetky mozne meny velmi nerentabilne. Preto si to necha
zaplatit cez poplatky. A preto su kurzy a poplatky pri vymene cez valutovy kurz pri zmene priamo v banke horsie ako vyber z bankomatu, ktory ide cez vyhodnejsi devizovy kurz.

lilyianka
26. júl 2022

@liljana veď o to pokoj.... ja len píšem,že kde sa bude dat zaplatím buď kartou alebo €. A pre istotu si na cestu zoberiem pár ich kun

ivkaaa25
autor
26. júl 2022

Ďakujem ženušky,my sme si zamenili pred odchodom par kun... mysleli sme si ze sa tu bude dat platit aj € aj kartou ale vacsinou vsade chcu len hotovosť kuny.

lilyianka
26. júl 2022

@ivkaaa25 vážne chcú všade väčšinou kuny? Pýtam sa preto,že o pár dní ideme aj mu do HR,tak nech som pripravená

daniela2202
26. júl 2022

@liljana ale ešte rok po prijatí budú kuny platiť

yoxinka
26. júl 2022

@ivkaaa25
Sme v Chorvátsku práve. Najlepšie je vyberať tu z bankomatu a všade, kde s len dá, platiť kartou. Treba mať nejaké kuny na zmrzku, suveníry, nejaké blbostičky, my zeleninu kupujeme len od domácich, tam treba hotovosť, ale teda, my sme tu takmer mesiac a ešte aj tetuška v stánku s pečivom mala terminál a dalo s kartou platiť.

simonah73
26. júl 2022

@lilyianka a co si cakala? ved este do konca roku je to ich mena.
tiez mam csob, ale berieme so sebou hotovost a menime az na mieste podla potrieb, v restikach obedy, vecere a v obchodoch platime kartou ked sa da.
hlavne si treba vymenit len tolko aby ste to minuly, lebo buduci rok uz kuny platne nebudu.

ivkaaa25
autor
26. júl 2022

@lilyianka no my sme na Vire a vsade kuny, na plazi sa kartou neda nikde v stankoch tiez len kuny, pekaren len kuny... mozno zalezi dost aj od lokality...

marco2
26. júl 2022

My sme sa včera vrátili, v reštikách a v obchodoch sa da platiť kartou a v stankoch a na zmrzke , v pekarničke kunami, iba platenie myta sme platili eurami,

panelacikova
26. júl 2022

@ivkaaa25 my sme boli pred 3 rokmi v chorvátsku a tí súkromníčkovia, čo brali len hotovosť, nemali problém vziať eurá a centy... prepočítali to podľa kurzu (viac-menej sa ho držali) a platili sme eurami. v obchodoch kartou. som prekvapená, že neberú eurá, obzvlášť, keď idú euro prijať...

ivkaaa25
autor
26. júl 2022

@panelacikova aj nás to prekvapilo, presne sme si vraveli ze isto budu brat tskmer vsade uz aj € kedže prechadajú na ne aj oni.

simonah73
26. júl 2022

@panelacikova na Slovensku sa tiez nedalo v normalnych obchodoch platit eurami pred zmenou meny, tak nevidim dovod preco by to malo u nich fungovat.

luliu
26. júl 2022

@panelacikova
@ivkaaa25 prečo by mali brať euro? Berú v Čechách euro? Veď majú svoju menu, tak treba platiť ňou, nechápem, čo vás prekvapuje

yoxinka
26. júl 2022

@ivkaaa25
My sme boli pred dvoma týždňami v Slatine, to je neďaleko Splitu, všade kuny tiež, v reštikách sa všade dalo kartou, teraz sme v Privlake, neďaleko Viru a zase len kuny. Za mesiac v Chorvátsku som nevidela obchod, kde by sa len tak dalo platiť eurami cash.

yoxinka
26. júl 2022

@luliu
Ja myslím, že mnohí Slováci sú tými eurami “rozmaznaní” 🤪

panelacikova
26. júl 2022

@simonah73 v normálnych obchodoch zaplatíš normálne kartou...
@luliu tieto prímorské krajiny berú euro. teda ja mám takú skúsenosť nielen z chorvátska pred rokmi, ale aj teraz z bulharska. prakticky sme vôbec nepotrebovali leva.

a nechápem, čo je na tom také pohoršujúce?

simonah73
26. júl 2022

@panelacikova a? ked si pozriet vypis, uvidis tam, ze to prepocitali z HR, takze ani ked kartou platis, neplatis priamo eurami.

panelacikova
26. júl 2022

@simonah73 🙄 platila som kartou a eurami. neviem ešte, ako inak ti to mám vysvetliť. ako fakt neviem.... keď som dávala kartu, povedala som, že platím a žiadam platiť eurom. z účtu mi boli odpočítané eurá, ktoré v prepočte kurzom súhlasili s cenou nákupu. nerozumiem, čomu nerozumieš.