Výpoveď životnej poistky v Allianzi

Viete mi prosím Vás poradiť ako dať výpoveď v Allianz - životná poistka? Nejaké tlačivo a či je lepšie k nejakému dátumu, či ako? Chcem zrušiť 4poistky, kedže nie sme spokojní s ich službami 8-( A či treba doložiť pri výpovedi aj zmluvu, alebo netreba? Či originál, alebo prefotené? Veľmi sme na nich nahnevaní, tak to chceme vyriešiť čím rýchlejšie, tým lepšie, lebo ak by sme mali ísť do "našej" pobočky, tak tak len krik narobíme....... Mužovi neuznali po pol roku PN - náhradu ušlého zisku, lebo ževraj je to tá istá diagnóza, čo mal pred 2rokmi, že robil zmenu poistky /musela sa uzatvoriť nová, lebo v tej starej sa nedali robiť zmeny/ s tým, že chcel oklamať poisťovňu. Pred 2rokmi mal problém s jednou platničkou + pr.nohou - bol nato len liečený, po dvoch rokoch mal problém s druhou platničkou + ľav. noha - na túto bol aj operovaný. To že to nie je úraz berieme, ale to, že človek si uzatvoril novú zmluvu bez upovedomenia od pani z alllianzu, že ak by náhodou v budúcnosti sa niečo vyskytlo s chrbtom, chrbticou, nikto mu nikdy viac nič nepreplatí nato nejako zabudla. Hlavne že zinkasovala za zmluvu peniaze a vedela o jeho diagnoze, lebo predtým mu poistné plnenie na tú prvú platničku robila ona. Takže ideme podávať aj sťažnosť a odvolanie na ich terajšie rozhodnutie.
Verím, že uspejeme, aj ked väčšina tvrdí, že nie, ale spravodlivosť predsa musí byť, či som naivná? Viem, že podpisom zmluvy súhlasíme s podmienkami a neznalosť zákona neospravedlnuje, ale bolo by možné pýtať tie prachy aj od tej pani, kt. robila tú zmluvu? Ak máte nejaké skúsenosti, tak prosím poraďte, čo a ako robiť. Ďakujem za každú radu a príspevok, kt. nám posunie vpred........
tana85
23. feb 2016
zrusila som pred rokom a vyplatene mi bolo asi tak polovica...nebudem sa rozculovat, uzatvarala mi to mamina este ked som bola na gymnaziu a zrejme si neprecitala cele podmienky. stacila pisomna ziadost, ktoru som doniesla na ich kiosk v nakupnom centre, tam to vybavili a za nejaky cas mi poslali aj peniaze.
tana85
23. feb 2016
@nercia ak sa smiem spytat, preco si poistovna teda kazi takto meno cez necestnych maklerov? preco im nezakaze uzatvarat zmluvy?? lebo aj poistovna ma z toho peniaze, prosim netvarme sa, ze to robia s cisteho altruizmu
nercia
23. feb 2016
@tana85 netušim... už chvalabohu som dva roky mimo poistovnictva... to radšej pojdem do fabriky... ako robiť niečo o čom nie som presvedčena
mar005
25. feb 2016
@cisko39 - to dufam s tym overenim podpisu ste mysleli so srandy..
cisko39
25. feb 2016
@mar005 nie nemyslel, Ak podávate výpoved poštou tak musí byť overený podpis.Ak to riešite na pobočke poisťovne tak nie. A presne takto funguje aj axa.
mar005
26. feb 2016
@cisko39 - hmm, tak potom moji klienti maju specialne konexie..
frapper
26. feb 2016
Áno ako hovorí cisko39,keby aj pošle klient výpoveď poštou a nemá overený podpis,tak poisťovňa mu spätne zašle tlačivo na overenie,buď na pobočke,alebo matrike.
mar005
29. feb 2016
@frapper -presne ako som si myslel Allianz -stary dinosaurus.Vsetky ostatne poistovne zoberu normalne vypoved podpisanu clovekom, popripade mu zavolaju na overenie si vypovede..Len tento stary dinosaurus to komplikuje.
frapper
29. feb 2016
@mar005 No určite nie,veď by to mohol za klienta podpísať hocikto,tiež peniaze by mohli skončiť na hocijakom účte,ako tu už bolo aj písané veľa,že reprezentant porobí klientovi,čo sa jemu hodí.Ak takto robíte neberiem vám to,ale ja mám zodpovedný prístup k rušeniu PZ,tak ako aj poisťovňa Allianz pre ktorú pracujem to berie podľa zákonov,ktoré sa nedajú porušovať pri rušení PZ.Poisťovňa Allianz je silný partner na poistnom trhu,čo vás očividne žerie,no ale je to tak,je silná,kvalitná a nejde pod cenu.Niekedy ozaj klient ak chce kvalitu,musí niečo doplatiť,ale nie všetky poisťovne si to môžu dovoliť,takže niekedy poisťovne majú poistky lacnejšie,ale môže byť aj niekedy problém pri likvidácii.Veď aj v telefóne sa môže človek predstaviť,akože je to on,keď pozná údaje toho klienta.Ak by to poisťovňa takto urobila,nešla by som tam s poistením.Takže žiadny dinosaurus,len zodpovedný prístup voči svojim klientom zo strany poisťovne.
mar005
29. feb 2016
@frapper - Vas nazor neberiem, zvlastne je ze iba jedna poistovna ma taketo ,,praktiky".. Ci je Allianz silny partner, to nech si kazdy preberie sam. Ci je drahy, to je bez debaty.. Nerobte si iluzie su tu aj ostatne poistovne co plnia svoje sluby.
mar005
1. mar 2016
@danielahamar skuste vypovedat bez overeneho podpisu matrikou
...schvalne....ja som minuly rok vypovedal poistenie nehnutelnosti a bez notara..
danielahamarautor
1. mar 2016
to bolo min. rok, už je to pasééééé a bez notára to išlo
cisko39
2. mar 2016
@danielahamar ja som vypovedal predminulí týždeň svojú vlastnú poistku a s overením.
danielahamarautor
2. mar 2016
@cisko39 ja som vypovedala 4zmluvy a nepotrebovali sme nič
blackberry4
10. mar 2016
Nesmerujem to nikomu konkrétne,ale všetkým: čítajte si poriadne poistné podmienky. Tam máte presne uvedené výluky z poistného plnenia tak sa nemusíte potom čudovať že vám niečo nechceli zaplatiť.
A ktomu rušeniu životných poistiek - súhlasim s pani, ktorá písala aby ste si to poriadne rozmysleli, lebo naspäť nedostanete skoro nič a ak sa náhodou rozhodnete opäť niečo uzavrieť v budúcnosti budete mať podmienky oveľa horšie (vyšší vek, horší zdrav. stav, atď)
janicko1986
25. okt 2016
@danielahamar

Nieje problém v poisťovni ale v poradcovi. Ďalšia vec je,že mala napísať s vami záznam o rokovaní a tiež odovzdať všeobecné poistné podmienky lebo aj poradca je len človek a aj on môže pozabudnúť. Fakt je ten, že mala postupovať tak aby vás nepoškodila. Aj v starej poistke vieme zrušiť starú úrazovku a nahradiť ju novou. Odzigala vás.
janicko1986
25. okt 2016
@mar005
Vážne máš naštudované podmienky všetkých poisťovní? Všimol a porovnal si si niekedy tabuľky oceňovania iných poisťovní ? Keď tak urobíš potom súď.
danielahamarautor
25. okt 2016
@janicko1986 zrušili sme preto, že sfalšovala podpis, nie, že nás s niečím neoboznámila.
lily_89
28. okt 2016
My sme mali podobný problém. Poisťovňa nám nechcela vyplatiť poistku po komplikovanej zlomenine nohy. Nakoniec sme sa obrátili na DASku, ktorá nám s tým pomohla.
mimi410
14. nov 2016
Zdravím, potrebujem tiež poradiť, mamka mi uzatvorila poistku v allianz pred 14 rokmi, to som bola ešte dieťa, teraz si chcem tú poistku zrušiť a uzatvoriť poistenie inde. už mi s tade prišla druhá upomienka o nezaplatení, cca dva roky podnikám a bohužiaľ momentálne nemám na zaplatenie ročného poistného a chcem niečo lepšie, predsa to je už doba od kedy to bolo uzavreté. viete mi niekto poradiť ako mám postupovať?
janicko1986
14. nov 2016
@mimi410 rád poradim ale ak tak radsej email. sevcik86.js@gmail.com
janicko1986
14. nov 2016
@danielahamar tak to je ina vec len pred tym ste to nenapisali.
monikaparson
14. nov 2016
No ako to tu tak čítam, tak kurňa sme asi spravili blbosť, keď sme do toho poistenia šli. Ešte aj malej šetríme a nakoniec z toho bude prd. :-|
hoki88
14. nov 2016
@monikaparson nemusite sa bat,ked mate dobre urobenu zmluvu,tak vsetko bude v poriadku a pri plneni 🙂
monikaparson
14. nov 2016
@hoki88 Verím, že áno, keďže muž to riešil so svojim finančákom a verí mu.
la116
15. nov 2016
Pri vypovedi v kazdej poistovni je 6 tyzdnova vypovedna lehota. Za ten cas kym uplynie tych 6 tyzdnov je potrebne poistovni uhradit este jedno,alebo dve poistne,zalezi ako sa vypoved posle. Ja odporucam napisat takuto vypoved,aby ste to nemuseli platit. Prosim Vas o zrusenie poistnej zmluvy c.........k najblizsiemu datumu splatnosti. Potrebne poistne prosim uhradit z mojej hodnoty uctu. Hodnotu uctu prosim zaslat na cislo uctu,z ktoreho bolo poistne hradene.
Vopred dakujem za rychle vybavenie mojej ziadosti. S pozdravom a meno s podpisom.
Samozrejme si to poistovna uhradi iba v tych zmluvach,ktore maju uz cez 2 roky a je tam daka hodnota uctu.
Ak je to len rizikove poistenie bude potrebne hradit poistne,ale to vam uz napise poistovna.
Denno denne sa stretavam so zlymi skusenostami klientov.
Neverili by ste co sa deje uz len pri malych plneniach.Neviem si predstavit co by sa dialo uz pri velkych.Je to naozaj smutne,ze niektori sprostrdkovatelia idu aj cez mrtvol .
Utajuju zdravotny stav klienta..a nepovedia im co je v tych zmluvach vo vseobecnych podmienkach,kedy prichadza k neplneniu alebo krateniu plnenia.
Samozrejme Zivotne poistenie povazujem za najdolezitejsi naklad v rodine. Jednak chrani moju rodinu voci dlhu s bankou, mna a moj prijem.
Co sa tyka este potvrdenie podpisu notarom,napisala som uz niekolko vypovedi a este sa mi nestalo,ze by to bolo potrebne.
Drzim vam palce.
Pekny den
maris5
15. nov 2016
@danielahamar napis oficialnu staznost. Popis vsetko co a ako sa stalo. K tomu uved, ze beries prec vsetky poistky co u nich mate. Reakcia by mala byt rychla, lebo o 4 ZP by chcel malokto prist.
janicko1986
16. nov 2016
Nehnevajte sa, že vám do toho zasahujem ale tie zmluvy nemusia byt hned zle. Ako financny poradca pracujem uz nejeden rok a poviem vam ked sa klienti tej ci onej poistovne so mnou rozpravaju... vtedy zacnu chapat podstatu zabezpecenia. Dalsia vec je odkladanie si penazi cez poistku ja bysom vam položil najskôr otázku: Je exekutor oprávnený v prípade exekúcie siahnuť na financie odložené v poisťovni?
martin_horvath
16. nov 2016
@janicko1986 Síce nevidím, na koho ste reagovali, ale keďže na nete sa nachádza veľa nepravdivých alebo neúplných odpovedí na Vami položenú otázku, zodpovedal som ju už dávnejšie tu: http://www.zivotvistote.sk/clanky/zivotne-poist...
180519816
13. feb 2017
Nikdy viac alianz hnusakov chovat nebudeme idioti su tam všetci odrbavaci peniaze si tisnú do vačku okracuju nas o nase peniaze vyhubit ich uplne toto nie je normálna poistovna je to banda nenazrancov...

Začni písať odpoveď...

Odošli