Výška výživného pre 15 ročného syna

takinka1
16. sep 2019

Môj ex mi neoficiálne dáva 120 eur na 15rocbeho syna. Plat má vyše 1200. Koľko si môžem žiadať? Ostatné výdavky na syna mi neprispieva podľa dohody.

0silvia0
16. sep 2019

@hiro tu sa píše o 15-ročnom chalanovi, ty máš malinké deti, jasné, že nezjedia nič... Keď si mal 15, tiež si zjedol zanedbateľné množstvo?
Mám deti na strednej škole, jedno je na súkromnej škole, kde je školné 100 euro mesačne. Okrem toho tie decká majú vieš dokedy školu? Väčšinou do 15-tej. Mne decká denne cestujú z TT do BA, obe. Trepú sa mhd, vlakmi, kým sa dotrepú, stratia denne 3 hodiny. Majú obed v škole, ale keď idú zo školy a sú hladné, tak si niečo kúpia, nebudú predsa od rána nosiť nejaký pomáganý rožok aby mali do poobedia.
A zubné strojčeky ani nerátam, to si vyrátaj 2x slušnú sumičku, ale v tomto sme na konci. Teba deti ešte nestoja nič, počkaj chvíľku, začne sa ti to nabaľovať...

maminuska
16. sep 2019

@158polica158 vieš len ty sa tu vyhrážaš ako by si im dala, v reále by si neurobila nič ale že absolútne. Už ti tu bolo vysvetlené že matka alebo otec ktorý sa stará o dieťa prispieva priamo svojou starostlivosťou a to je zohľadnené aj podľa zákona pri určovaní výživného .
Takže nie také že otec 150 a matka 150 + ešte starostlivosť. A keď otec odíde od rodiny , čo je teda podstatne častejšie, jemu sa odchádza jednoduchšie, zvlášť ked sa presúva k inej žene ..stále on 150 a matka 150 plus starostlivosť pre matku . A aj to si mnoho rodičov vyživovaciu povinnost neplní .

maminuska
16. sep 2019

@0silvia0 hej , dobre že si pripomenula zubý strojček , teraz vstupná prehliadka s 10ročnou dcérou , len vstupná konzultácia a odobratie niečoho a 250 eur.
Nebavíme sa o okuliaroch , vodičskom preukaze , stužkovej ... toto už mám ja za sebou a tak viem koľko stoja malé a koľko veľké deti , a to súčasne, lebo mám aj také aj také .

0silvia0
16. sep 2019

@158polica158 jasné, presuňme sa všetci do roku 1992, odoberme deťom mobily, vypnime internet, oblečme ich do handier po babke a vyhoďme ich na lúku a budú z nich také empatické a milé bytosti ako si ty 😎 Trošku reality do tvojich výrokov, prezradím ti, čas sa nedá zastaviť😉

extempore
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
16. sep 2019

@158polica158 opakujem - matka okrem penazi investuje cas, kltory otec vyuziva inac . pre seba/dovolenky/dalsi zarobok/... matka nemoze. detto lekari, OCR, pripadne dovolenky, aby matka neprisla kvoli OCRkam o plat .... matka ma od dietata z tych 300 vybrat za elektrinu, za vodu, za smeti? vezmi si ty tri stovky a pories si na mesiac za tie prachy ubytko, stravu, skolu, a nejaky necakany vydavok, napr 20 za lieky v lekarni ... a to ide zima, tak aj zomne topanky ti bude treba.

majkeel
16. sep 2019

@maminuska Ak si ho nasla iba pre prachy a vie, ze tie peniaze a vyzivne od neho po rozvode dostane tak ci tak, tak nema problem odist aj od dobreho muza.
Mam znameho, uz 30 rokov robi v zahranici, zena cely cas doma. Pytal som sa ho, aky to ma vyznam zit takto oddelene. Povedal. Doma by ma nezniesla, tam by som nemal take vysoke postavenie ako tu. A ak by som sa rozviedol, povedala mi, ze tie peniaze, co jej dava teraz, jej bude davat aj potom. Tak si "ziju" ako dve hrdlicky, o par rokov ide uz do predcasneho dochodku. To uz ma povolene byvat doma nastalo. ;)

maminuska
16. sep 2019

@majkeel žiadna žena po rozvode nedostane viac ako keď je v manželstve s dobrým mužom , ktorí ich vie finančne zabezpečiť. Vždy dostane len do výšky 1/4 príjmu manžela , takto je jej 50 % . Jednoducho dobrý muž sa neopúšťa a ak , tak sa opustí ešte kvôli lepšiemu .

maminuska
16. sep 2019

@majkeel nie, potom jej nebude dávať nič , teda jej osobne, len ich prípadným deťom . Bude musieť do práce.

maciatkolulu
16. sep 2019

@maminuska nooo, mne dával ex prvý rok ešte dosť a potom sa spamätal 😂😂😂😂a na radu jeho lásky života mierne na vyše roka zabudol, že ma deti a potom len začalo rozsambo oadom penazi😂😂😂. Ale našťastie už sú baby veľké a v podstate teraz ťahá zase on. A vzťahy sú utrasene. Len ono ľahko sa stará o dospele deti😉

maminuska
16. sep 2019

@maciatkolulu veľmi dobre to poznám , nemusíš mi ani hovoriť. U nás sa nikdy role nevymenia...lebo láska jeho života je stále prítomná a postarala sa o to aby deti nič nededili . Toto je však neriešiteľná situácia preto sa s ňou už nezaoberám . Ale to čo je do budúcna , tak to mu neodpustím , to čo patrí deťom nech je ich.

maciatkolulu
16. sep 2019

@maminuska ja som prestala riešiť a je mi fajn... Deti vedia, ja tiež a zjavne aj ocko. Už sú dospelé, musia si vedieť zariadiť vzťah. Aj u nás je prítomná láska života, ale teda počúvať ako sa super hádajú a žerú medzi sebou😂😂😂fuuuu, celkom zaujímavé to tam maju😂😂😂ale ako som napísala, tiež si to dáma elegantné pochytila co sa majetku týka, ale ja už neriesim

kristiii
16. sep 2019

@hiro 😂😂😂 si pobavil..takže jediné čo tvoje deti potrebujú sú poplatky na skolu, škôlku, obedy a krúžky..tak to ti je sveta žiť..na môjho pýtajú v škole ešte každú chvíľu peniaze na učebnice, výlety, školu v prírode, zrps...(ale daj vedieť, kam chodia do školy, zvážim preloženie, keďže o bezplatnom školstve snívam už štvrtý rok). Môj syn sa narozdiel od tvojich detí aj kúpe, zvyknem mu tiez prať a variť, míňa elektriku..ma veci ako bicykel, korčule, kolobežku, lega, spoločenské hry, knižky, telefón, dokonca aj tablet a PS (zial, nám ich nikto nedaroval, rovnako ako ani oblečenie, ktoré kupujem tiež dosť často cez bazár, prip. v sekaci, ale aj to niečo stoji). To nespomínam veci ako občasná choroba a s nou 20-30 eur v prdeli-chap v lekárni + ďalsia sumicka, ktorú stratím, keď som s ním na ocr..nerátam fakt, že prichádzam o možnosť pracovať napr. na zmeny či chodiť na sluzobky a tým pádom si môcť zarobiť lepšie..ale inak pohodka.....že 30-50 euro, na tom sa budem ešte dlho smiať

stela01
16. sep 2019

@158polica158 pre aké dieťa je 300 € slušne ?

Ktoré čo robí , kde žije ? Ja by som do toho výživného hneď zaratala aj čas .

stela01
16. sep 2019

@hiro tak to nieje myslene 30% a mám 5 deti tak vlastne čo ?
Už sa to prekrúca trosku ....

maminuska
16. sep 2019

@stela01 tak pri 5 deťoch je to viac ako 30 percent , ale určite nie že 5 krat 30 percent.

matkahelka
16. sep 2019

@hiro odpadla som prave... to su ake jogurty za 19centov? A kde sa take daju kupit? a jablka su aj v zime za 79centov, ci v zime dieta jablka neje? 4 banany, t.j.kilo stoja 1.59 centov, moje dieta ich zje za 2dni. Tvoje deti ziju asi z lasky, moje 9rocne toho zje cekom dost. Toto co si tu ty napisal je uplne sci-fi a myslim,ze ani ty sam neveris,ze na 1dieta je mesacny vydavok 30-50euro... mozno na novorodenca... mam dceru tretiacku a takmer 100euro ma stal nakup skol.potrieb, podotykam bez skolskej tasky. Neratam teplakovu supravu, tramky, prezuvky do skoly, prezuvky do druziny, hygien.vrecko do skoly, hygien,vrecko do druziny... hned v 1.skol.den nam bolo povedane,ze vsetky prac.zosity sa kupuju,co cini cca 30euro. Este sme neplatili triedny fond, ani poistenie, ani druzinu som neplatila... tot skola! Este som ju neobliekala ani neobuvala, ani neplatila ziaden kruzok... tvojich 30-50 euro mesacne za dieta je uplne nerealnych,co by zarucene potvrdila aj tvoja manzelka/partnerka...

maminuska
16. sep 2019

@matkahelka no vidiš družina 67,30 na 10 mesiacov

matkahelka
16. sep 2019

@takinka1 ak ti dava prachy neoficialne, netlacila by som ho do sudu. Slusne sa s nim porozpravaj, vysvetli mu,ze mlady je vo veku, kedy stovku mesacne len preje... nech si da otec trvaly prikaz na platenie kruzkov, obedov v skole, prip.nech mu pred zimou kupi zimne boty, korcule, bundu.

luthiel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luthiel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
igor211
17. sep 2019

@hiro 13.45 skolske potreby? Ved ja som len nedavno kupoval pre dve deti skolske potreby a vyslo ma to na 100 e a to bol len uplny zaklad - ved len pero ktorym maju pisat stoji 6.5 (Tornado), farbicky, ceruzky, na vytvarnu veci, fixky, gumy, struhadla, zosity - a vsetko to x2.

derdia
17. sep 2019

No dolezite je ,ze ake ma vydavky ex.ak plati hypoteku, je zenaty, ma ine detia tak..ale dolezite je ci ich ma aj a papieri tie peniaze...lebo ak ma na papieri 300 a do vacku dostavu 900 tak to mas este do re vyzivne....ved skus sa ho spytat normalne ci ti nemoze davat viac....alebo kolko viac by bol ochotny ti dat.

stela01
17. sep 2019

@igor211 + 2 sady fixiek a ceruziek ...

maminuska
17. sep 2019

@igor211 fajn že si kupoval ako chlap , uveď kolegu do reálneho sveta.

lenkajurgova
15. okt 2019

v januári idem žiadať o zvýšenie výživného pre piatačku. začala som si viesť excelovskú tabuľku a zapisujem si do nej do každého mesiaca doslova každý prd čo na dcéru miniem. rozumej každú zmrzku, každé kúpalisko, každé pero, sponku a samozrejme všetky väčšie položky ako oblečenie škola krúžky (plavecký a mažoretky každý 20e ročne + všetky pomôcky a štartovnné) a pod. zaujímavé zistenie je, že mesačne len na toto ide cca min150-200 eur - do toho nemám zarátanú stravu doma, kozmetika, energie, a samozrejme čas ktorý s láskou dcére venujem. Sú samozrejme silnejšie mesiace ako začiatok školského roka, prázdniny, vianoce, ale raz vyrastie zo zimnej bundy, raz sa jej rozpadnú botasky, potom sa predpíšu okuliare, - o dva roky z nich vyrastie a už teraz mám mindrák z lyžiarskeho o dva roky koľko to bude stáť a medzitým jej budú zas malé okuliare...

lianka123
16. okt 2019

@158polica158 si milenkou zenateho? Lebo tak znies. Btw je naozaj tazke sa vyjadrovat k niecomu co si nezazila. Mat dieta je silno neprenosna skusenost.
Ja vcelku chapem zeny, ktore ziadaju vysoke vyzivne, aj ked ja by som bola asi ina.
Ak raz budes mat deti, tak zistis, ze zarabanie penazi je omnoho jednoduchsie ako starat sa o male deti. To je silne nevyspatie, odopieranie si zakladnych fyziologickych potrieb a obeta na cely zivot. A aj ked dnes vravis, ze nie, ty taka nebudes, ver mi, ze budes.
Co sa tyka vyzivneho tak ja osobne by som volila striedavku, aj ked je to blbost riadna a to uz len z dovodu ze manzel bude vzdy ich otec, ktoreho nezaprem.dalsim dovodom je, ze peniaze viem zarobit.

Ak by som sa mala sudit o vyzivne tak by v nasom pripade islo o vysoku ciastku, lebo ano, moje deti chodia na drahe dovolenky, jedia bio stravu, chodia do sukromnych skolok a navstevuju drahe kurzy.

Napis prosim potom, ked budes mat vlastne deti, lebo to co pises je vyplod niekoho, co tieto veci nezazil.

slnecnica139
16. okt 2019

Môj ex sa už teraz trasie, len aby mohol posielať menej. Platí 180e na obe deti, no vždy keď ich stretol tak im vyplakaval že ako veľa im platí. Staršia je 3cka na stredné, mesačne ma len cesty a internát so stravou vyšli na 250e, mladšia je 2rok na strednej taktiež internát, cesty a strava ma mesačne stojí do 300e. Nikdy im na nič neprispel, moje dievčatá ani nevedia co je to darček od neho na narodeniny, alebo Vianoce. Zarába okolo 1500e, no hra sa na najväčšieho chudáka. Teraz staršia dcéra prerušila štúdium na jeden rok, tak len čakám kedy prestane na ňu posielať výživné.

samantha1702
16. okt 2019

@takinka1 zo zákona mu súd môže nariadiť až dve tretiny z jeho platu! Cize v tvojom prípade z 1200€ - do výšky 800€ môžeš ísť v pohode.. Mne to povedali priamo na súde! Čiže keď si zažiadaš napr. 500€ je veľká pravdepodobnosť, že ťa ť dajú.

maminuska
16. okt 2019

@samantha1702 neexistuje zo zákona, je to skôr nepísané pravidlo alebo súdna prax . žiadny zákon to neupravuje.