Zamietnutý úver

diolvi
20. máj 2022

Ahojte, viete mi poradiť čo dalej so zamietnutým úverom?
Žiadala som o refinancovanie s navýšením.
V minulosti počas covidu bola jeden krát omeškaná splatka 10 dni. V banke mi len povedia MOŽNÉ dôvody no nie konkrétny, neviem sa k tomu ani dopátrať.
Je zvyčajné že banky ponúknu inú možnosť?
V možných dôvodoch sú zahrnuté tri :
-mnou poskytnuté info.
-schopnost splácať
-interné dôvody banky

O uver som ziadala aj pred polrokom a tiež ho zamietli, pani v banke si bola takmer istá ze mi ho schvalia.

Ďakujem

melanta
20. máj 2022

Banka nie je povinná oznámiť ti dôvod zamietnutia. Ale máš zamietnutý druhý úver za pol roka, tak asi tam dôvod bude.

micusa2222
20. máj 2022

@diolvi tažko povedať, do úvahy prichádza schopnosť splácať úver, pravidelný príjem, stabilné zamestnanie, vek..nič neviem,,preto je ťažko hodnotiť, prečo...

diolvi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diolvi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diolvi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melanta
20. máj 2022

@diolvi tak to bude dôvod podľa mňa. Máš 22 rokov a už 1 veľký a 2 malé úvery. Hlavne pozor na to, že každá zamietnutá žiadosť ti zhoršuje úverový register.

diolvi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
micusa2222
20. máj 2022

@diolvi no už len tá zmluva na neurčito..a príjem určite nie na úver, pokiaľ si sama.

lilyianka
20. máj 2022

@diolvi ja osobne si myslím,že tam rolu zahrala aj ta jedna omeskana splátka.. A ci bol alebo nebol covid neriešia... proste sa stalo...

melanta
20. máj 2022

@diolvi pracovníčka tam môže pracovať aj 30 rokov, úver schvaľujú schvalovatelia. Názor pani z pobočky je úplne úplne irelevantný. Môžeš napísať do banky oficiálnu sťažnosť, že chceš vedieť dôvod zamietnutia. Možno ti ho povedia. Alebo ísť za riaditeľom pobočky a poprosiť ho, či to vie preveriť, aby si vedela, ako sa zariadiť. Ale často dôvod nepovedia ani riaditeľovi pobočky.

bolarazjedna
20. máj 2022

@micusa2222 pracovná zmluva na dobu neurčitú je asi tá najlepšia... Však druhá možnosť je, že na dobu určitú, čo zvyknú dávať tak max na rok...

nestastna21
20. máj 2022

Napíš oficiálne reklamáciu. V odpovedi sa možno dozvieš. Ale podla mňa tri úvery v tak mladom veku hrajú v tvoj neprospech. Nemáš náhodou aj nejaké pre čerpania a kredity, ono sú to tiež úvery a ľudia na to občas zabudnú. Oddelenie risku je pri bankách taky stat v štáte, nemá na nich nikto dosah. Nepíšeš aká banka ti to neschválila, ale pokiaľ viem vub a SLSP sú najbenevoltnejsie.

andrea_86
20. máj 2022

Tiež by som neschválila. A dôvodom bude vek + množstvo úverov + omeškaná splátka a možno pre nich aj ten TP u rodičov (na vlastnú nehnuteľnosť si si splátku asi teda nezobrala) a záleží aj ako dlho si zamestnaná.

zanetakovacsova
20. máj 2022

@diolvi kvôli veku nám vraveli keby máme 25 nebol by problém..ty píšeš že máš 22..akože záleží aj od sumy ale takù vyšsiu sumu kvôli veku veľa krát zamietnu.

petamich
20. máj 2022

jednoznacny dovod podla mna je schopnost splacat - si sama, mas dve deti = ked ti odpocitaju zivotne minimum na teba a dve deti, zostane ti velmi maly disponibilny prijem, aby ti vysiel uver a splatka

tie predchadzajuce uvery si si brala kedy? uz si vtedy mala deti?

vek a sposob byvania ma malu hodnotu na scoring karte, znacne to prevysuje prijem a uverova kapacita a prosim uz nikam nechod ziadat, kazda dalsia zamietnuta ziadost sa zapisuje do registra a to sa tiez berie do uvahy

P.S. nie v ziadne banke nefunguje, ze "to by mi ani nedovolilo zadat do systemu" 🤪

petamich
20. máj 2022

@zanetakovacsova to vobec nie je pravda, ja som v 22 uz tri roky pracovala a dokonca v banke, nie je 22 ako 22 ;) to su take bachorky pobockovych pracovnikov, vek ma nizku vahu na scoring karte (aj ked nejaku jasne, ma)

babovka2321
20. máj 2022

@petamich ona pise, ze ma dva male uvery, nie deti 😂ale tiez som si najskor tie deti domyslela

petamich
20. máj 2022

@nestastna21 zial pravdu mas, ziadatelia velmi casto prikreslia prijem (radsej uviest o kusok menej), zabudnu na kreditku (ved ju nepouzivaju) ... a akonahle sa dopyt vrati "chybny" zamietnu

petamich
20. máj 2022

@babovka2321 😂😂😂 asi som si najskor mala dat kavu, tiez som si dve deti domyslela

autorka: tak potom prijmom to byt nemuselo, uviedla si korektne informacie na ziadosti ako pise @nestastna21

saja1
20. máj 2022

Skus si najst dobreho financneho poradcu. Nas poradca spolupracuje asi s 10timi bankami, presne vie kto kde co vyzaduje, vie nam dopredu vyratat ci splname ten financny limit... mozno by ti to trochu ozrejmil... mozno by nasiel banku s inymi podmienkami. ale ako sa rozhodnu finalne, to je len na nich, k tomu sa uz asi nikto nevyjadri

joannita
20. máj 2022

@diolvi rada je nasjst si VELMI DOBREHO financneho poradcu. Ti maju kontakty v bankach.
Banky su velmi citlive aj na to, oed mas omeskanie splatky, takze tych 10 dni bolo velke minus. Dokonca maju v merku aj to ci na cas platis ostatne ucty, telefon, inkaso, zse atd.
LENZE teraz citam ze uz 2x ti zamietli uver v priebehu 12m a to znamena, ze 1 cely rok tu uver ziadna banka uz neda.

diamond007
20. máj 2022

@diolvi odkladaj rýchlo peniaze a splat si jeden aj druhý . . Ak sú malé (pár tisíc) tak s tvojim príjmom/vydavkami zbytočne refinancujes a o rok máš dva malé splatené

zmrzlinka2021
20. máj 2022

@diolvi
Prepáč, v 22 mať 3 úvery, celé zle.
Na čo si si ich prosím ťa brala? Máš už vlastné bývanie?

sasa1310
20. máj 2022

22-ročná a toľko úverov a už 2 zamietnuté. Tak skoro tebe ďalší novší úver veru nedajú. Žiadna bonita klienta

sasa1310
20. máj 2022

@saja1 v jej prípade už ani finančný poradca nepomôže. 2x zamietnutý úver za posledný polrok.

lenka2813
20. máj 2022

@diolvi nie je dobre mat v tak mladom veku tolko poziciek....ja by som ich radsej konsolidovala do jedneho uveru.

annamalaga
20. máj 2022

No smola. Načo ti bol úver? Rozumný úver je hypotéka? Aj to ťažko už z 900€ platu.

diolvi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diolvi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diolvi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz