Započítava sa predĺžená materská do dôchodku?

Ahojte, chcem sa opytat, ci sa zapocitava MD predlzena do dochodku alebo len tie tri roky. a ci plati ze som nemocensky poistena, ked som nastupila na MD v roku 2005 a som na predlzenej MD a chceli by sme 2 babo. ci bude pre mna platit ten zvyseny rodicovsky prispevok.dakujem za odpovede.
gapa
5. okt 2009
hasky,
ty stále neozumieš, čo je rozhodujúce obodbie! 😞 😢

Ak splníš 270dní aj 26týždov od posledného prihlásenia (to nebudem rozoberať), tak RO je vždy len obdobie od posledného prihlásenia!!!! t.j. aj keby si bola predtým poistená z minima, dala odhlášku, potom novú prihlášku už z maxima, tak ten predchádzajúci minimálny VZ sa novou prihláškou už neberie!!! do úvahy pri výpočte materského. Lebo rozhodujúce obdobie je z obdobia od VZNIKU NEM.POISTENIA!!! a to je posledná prihláška!!!
+ vid zákon o sociálnom poistení § 54 ods.1 + 2 písm. a + b (c-čko sa DNP netýka, lebo nie je splnená podmienka 26týždnov v takomto prípade)
hasky1526autor
4. nov 2009
gapa, tak som sa teraz prihlasila v pondelok 2.11 z minima, pol roka ho teda budem platit, na urade mi pani povedala, ze od januara sa meni vyska Minimal.VZ,ze sa mam u nich informovat, a tiez 1.jula, co som vedela no o tom,ze aj v januari nastava tiez zmena som nevedela, tak sa chcem spytat, co tym myslela.

tiez sa chcem opytat:
1. ked uz prebehne ten polrok,mam sa nanovo prihlasit z maxima k 30.aprilu alebo k 1.-maju co je sobota - ako to vlastne je a potom ked nastava od 1.jula zmena dat po mesiaci k 31.maju zmenu?dakujem vopred za odpoved
hasky1526autor
4. nov 2009
a tych 26 tyzdnov je podmienka pred nastupom na MD?
hasky1526autor
4. nov 2009
sa opravujem a zmenu podat k 30. junu, aby platil novy VZ od 1.jula, ci ako, a tych 26 tyzdnov uz mi je jasne,ze pred nastupom na MD.
hasky1526autor
5. nov 2009
halo, najde sa niekto kto sa v tomto vyzna?
hasky1526autor
6. nov 2009
gapa, tak som sa teraz prihlasila v pondelok 2.11 z minima, pol roka ho teda budem platit, na urade mi pani povedala, ze od januara sa meni vyska Minimal.VZ,ze sa mam u nich informovat, a tiez 1.jula, co som vedela no o tom,ze aj v januari nastava tiez zmena som nevedela, tak sa chcem spytat, co tym myslela.

tiez sa chcem opytat:
1. ked uz prebehne ten polrok,mam sa nanovo prihlasit z maxima k 30.aprilu alebo k 1.-maju co je sobota - ako to vlastne je a potom ked nastava od 1.jula zmena dat po mesiaci k 31.junu zmenu?dakujem vopred za odpoved

Začni písať odpoveď...

Odošli