Nárok na materskú

arasidka123
10. apr 2022

Ahojte, chcem sa opýtať, od 1.9.2021 som nastúpila do práce ešte popri rodičovskej dovolenke,ktorá mi skončila vo februári. zmluva však končí 31.8.2022...v januári 2022 som zistila, že som tehotná. Chcem sa opýtať, do nemocenského poistenia sa ráta aj čas, kedy som bola s deťmi na ocr? Či si musím tie dni doplatiť, aby som mala nárok na materskú...

petamich
10. apr 2022

rata sa, pocas OCR zamestnavatel dalej za teba platil NP

arasidka123
autor
10. apr 2022

@petamich dobre ďakujem lebo kolegyňa ma vystrašila,že nebudem mať nárok, keďže nemocenskú dávku som poberala ja...že jej tiež v aplikácii všeobecnej zdravotnej poisťovne ukazuje že keď bola na PN tak nebolo za ňu platené nemocenské..

alenah31
10. apr 2022

@arasidka123 v aplikacii VsZP co je aplikacia zdr. poistovne rozhodne nemoze vidiet ci bolo alebo nebolo za nu platene nemocenske poistenie. To sa plati z odvodov do SP. Kolegyna je evidentne "odbornik". Plati to co pise @petamich.

arasidka123
autor
10. apr 2022

@alenah31 ukazovala mi ako to tam má rozpísané v tabuľke..tak neviem ...ja som sa to snažila nájsť v unione ale nemáme také...tak ma trochu zneistela...

petruldo
10. apr 2022

@arasidka123 ale rozumieš že jedno je zdravotné poistenie - platí sa do zdravotnej poisťovne a to druhé je nemocenské a to sa platí do sociálnej poistovne?

petamich
10. apr 2022

@arasidka123 kolegyna to ma trosku pomylene 🙂 v aplikacii zdravotnej poistovne je uvedene, kto za teba plati zdravotne poistenie, nemocenske poistenie (to ktore je relevantne pre matersku) nema so zdravotnou poistovnou nic spolocne