Získame hypotéku pri príjme 890 eur mesačne?

timejicka
16. nov 2014

Začali sme zmužom zvažovať o valstnom bývaní nakoľko bývame v podnájme...len problem je ,že nepatríme medzi tých čo maju dobrý mesačný príjem,Ja som ešte na materskej 5 mes.potom navrat do prace kde bude výška našeho príjmu mesačne cca 890e.Mzslíte,že by sa nám podarilo získať hypoteku?Môj muž ma presviedča,že ked nemame aspon 1200e nieje šanca.Je tu niekto kto ma podobnu skusenosť?Ďakujem

lienka959
16. nov 2014

890€ len ty alebo obaja?

rencici27
16. nov 2014

Ahoj tak este pred tehu sme si brasli hiposku cize vo februari plat som mala ja na papieri minimalku a mm ma750 e nemali sme viac ako 1200.....Pozri vela zalezia aky si klient ci mas nemas pocicky a ci mas vsetko zaplatene a voci vam vedena exekucija cinieje...Skuste skocit do banky a oni vam povedia oni sa hlavne pozru na to hlbkovo a povedia ci to je realne....

nasta55
16. nov 2014

Podla toho asi kolko chcete preinvestovat, tak pri dvoch ludoch s dietatom by to malo stacit urcite na niaku mensiu sumu. Horsie by bolo keby si bola samozivitel ako ja ked som brala.

mamulienka30
16. nov 2014

Sanca tam je, ale chce to aj vlastny kapital, navyse vas splatky "zabiju", nebudete zvladat bezne platby, nie to dovolenky a nejake vydavky na pomimo, ktore pri vlastnom byvani vzdy mozu vzniknut! Nezadlzujte sa pokial si to nemozete dovolit! Naklady na dieta a dvoch dospelych, jazdenie autom, jedlo, energie, neskor poplatky za skolu a skolku, vsetko to nieco stoji a ty stale nad krkom noz s hypotekou? Nezvladnete par splatok a predaju vam dom za mizerny peniaz a este preplatite.. treba rozmyslat realisticky, co ked pri tom vasom plane prijdete jeden alebo druhy o pracu, ved nebudete mat z coho zit nie to hypoteku platit... Radsej popracuj ty na dovzdelavani, aby si po materskej mala lepsiu robotu, rovnako manzel nech sa posnazi zohnat nieco lepsieho. Ked si zvysite prijmy - az potom rozmyslajte nad hypotekou... Myslim, ze zatial je podnajom to lepsie riesenie.

xenicka13
16. nov 2014

Určite neni podnájom lepšie riešenie, su to vyhodené peniaze do luftu, my sme v podobnej situácii, plus mame tri deti a hypo sme dostali

moniketa
16. nov 2014

Najdi si dobreho financneho poradcu, on ti zisti, aku sumu by vam v tej ktorej banke vedeli dat a potom uz budete vediet, aky domcek alebo byt si môžete dovolit. Aj my sme tak urobili a sme max.spokojni 🙂 splatok za hypo by som sa az tak veľmi neobavala, ked pises, ze teraz byvate v podnajme. Nas splatka hypo na dom vychadza nižšie ako sme platili podnájom malickeho jednoizboveho bytu v trnave 😀 a to sme prefinancovavali cez hypo 100 %

chovancova27
16. nov 2014

Treba ísť do banky a spýtať sa... ja pracujem v banke, no ťažko povedať... záleží od toho, v akej výške hypo budete chcieť, rátaj stým, že pri 40 tis bude splátka 200€ a za 40 tis kúpite asi max. 2 izbový byt... zvládnete takú splátku na ďalších 30 rokov? ako hovorím spýtaj sa v banke a hned budeš vedieť...

barbora59
16. nov 2014

absolutny suhlas s mamulienka30

dadala
16. nov 2014

Ano, mate narok,ale zalezi od vysky hypoteky. Vela nedaju. Mozno 40 000e na 30r. Splatka cca 190e.

marcelatje
16. nov 2014

@chovancova27 ja som na materskej a bola som v banke kvôli zmene adresy, hneď si ma tam odchytili a ponúkali na čo všetko mám nárok....... vypočítali mi aj modelový úver vo výške 50 000,- EUr na 30 rokov so splátkou cca 140,- EUR (zohľadnili príspevok pre mladých) Mám pocit že čím menej to človek potrebuje tým viac mu ten úver tlačia 🙄

Najlepšie bude ak sa spýtaš nejakého poradcu, ak nemáš ešte 35 rokov využi ten príspevok pre mladých 😉 ale DOBRE si popredu spočítajte či vám to bude vychádzať 😕

biancal
16. nov 2014

Ahoj, treba si uvedomit, ze ked vam hypoteka prejde, jednoznacne chodte do toho, poistenie hypoteky zahrna aj stratu zamestnania, a s bankou sa da urcite lepsie jednat, napr.odklad splatok atd, ale v podnajme jednat nemozes, zaplat a ked nezaplatis dovidenia mozes sa vystahovat 🙂 zial je to tak, nehovoriac o tom ze clovek vyhadzuje peniaze do vzduchu alebo plati hypoteku majitelovi bytu, za kazdu blbost sa treba prosit, nemozes si tam dat trvaly pobyt, mat domace zvieratko atd, takze nepochopim ked niekto povie ze lepsie je ostat v podnajme, aj ten musis tak ci tak platit, a sumy za podnajmy su rovnake ako splatka hypoteky aj s inkasom 🙂

k_a_j_k_a
16. nov 2014

My sme dostali hypo, teda lepsie povedane SFRB, ja na MD s 2 detmi, prijem do rodiny sme mali cca ako vy. Da sa to, ale my sme mali aj nasetrene. Vtedy sme sa vytrieskali dost z penazi. Ale ten rok sme dokonca aj na dovolenku sli 🙂

lubomirspetko
17. nov 2014

Záleží aký drahý byt/ dom chcete kupovať a kolko máte vlastných €. V niektorých bankách budú posudzovať aj to, koľko máte detí...
Ale určite je to reálne ak nechcete kupovať niečo extra drahé...