Živnostenský úver

tomas1244
17. jan 2022

Dobrý deň ľudia chcel som poprosiť ak má niekto skúsenosti s úverom pre živnostníka prosím o radu
Mám živnosť 1 rok a teraz do konca marca chcem podať daňové priznanie zarobené mám za minulý rok cca
25.000€ chcel som sa spýtať akú daň musím odviesť aby som dostal cca 20.000€ v banke.
Navyše k tomu mám trošku problémy z minulosti myslím tým dlh na zdravotnom poistení cca 3.000€ chcel som si to s toho vyplatiť jednorázovo a zvyšok
Si priplatiť čo potrebujem okrem tej zdravotky nemám nic iné ďakujem za rady

ivkazba
17. jan 2022

@tomas1244 ak je dlh na ZP, úver ako SZČO nedostaneš. Nesmú byť nedoplatky na ZP, SP, DU.

tomas1244
autor
18. jan 2022

@ivkazba ďakujem za radu a ak to jednorázovo vyplatim alebo do doby kým požiadam o úver tak to bude v poriadku ?

janulikt84
19. jan 2022

Presne ako píše @ivkazba -vyplatit to musite kazdopadne - aby ste nesvietil v ich databazach - maju rozne doby aktualizácie

ivkazba
19. jan 2022

@tomas1244 áno, ale ako píše @janulikt84 nejaké tie dni či mesiac trvá, kým nedoplatky nebudú v registroch svietiť. No a potom čo sa týka úveru ako takého, zisky 24 000 nie sú príliš vysoké. Ako si robíš DP? Využívaš možnosť paušálnych nákladov? Alebo ideš ceez reálne? Plus oblasť podnikania. Sezónnosť. Množstvo odberateľov či klientov resp. závislosť na jednom zdroji. To všetko môže mať vplyv na výšku úveru a vôbec fakt, či úver szčo dostane. V niektorých bankách pri tomto príjme vidím len možnosť získať kontokorent pár tisíc, niekde bude potrebná existencia 24 mesiacov.

popova123
21. jan 2023

Dobrý chcem sa informovať.som žena mám maličkú a podnikám 8misiacov podala som daňové priznanie pri ktorom som zaplatila daň 946eur..chcela by som žiadať o spotrebný úver v pss ..nemám žiadne dlhy som čistá žiadne registre ..a okrem toho mám ešte úver ktorý platím ...

popova123
21. jan 2023

Má s tým už niekto skúsenosti a mohol by mi niekto poradiť?