Úver pre ženu na MD ak je ručiteľ živnostník

juliagamal
28. júl 2018

Dobrý večer. Mohla by som sa opýtať?
Chcem si vziať úver v Tatra banke ale som na materskej dovolenke. Určite budem potrebovať ručiteľa, lenže Ja nwm či mi môže ísť ručiť moja mamina. Ona je živnostník. Už 8 rokov pracuje na živnosť v Rakúsku odvádza dane aj ma príjem popri živnosti. Vypomaha znamemu v kvetinárstve tiez v Rakúsku ale tento rok nemá papier z danoveho. Bola dlhodobo preč mimo SR aj rakúska. Moze mi ist teda aj tak rucit? A ake papiere doklada rucitel zivnostnik? Vopred dakujem za odpovede. Moc moc budem rada ak mi poradite.

kikina84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veruska00
28. júl 2018

@juliagamal ahoj podla mna bude urcite potrebovat kopiu o podani danoveho priznania a potvrdenie zo soc.pois. a zdr.poist. ci nema tam niake nedoplatky

veruska00
28. júl 2018

@juliagamal a este kopiu z dan.priznania

katarinka289
28. júl 2018

Tebe na MD uver nedaju

juliagamal
autor
29. júl 2018

@veruska00 ahoj. Ďakujem za odpoveď. No vieš len moja mamina za tento rok posledný nemá daňové. Tak ja nwm bude stacit aj daňové za posledné napriklad dva roky ci im to stacit nebude?

bosorkabb
29. júl 2018

@juliagamal určite stačiť nebude. Treba daňové za minulý rok.

fefe123
29. júl 2018

nebude... treba za minulý rok a ak je živnostníčka, tak daňové musela podať.... aj keď nulové, alebo mala stratu, ale musela podať... ak požiadala o odklad, treba počkať na podanie, najneskôr do 30.09.2018

laska201
29. júl 2018

Takze aj zivnost ma pozastavenu?lebo danove priznanie sa musi robit naozaj kazducky rok.aj ked robi v zahranici ale zivnost ma slovensku.

marlenka222
29. júl 2018

@juliagamal nie danove stacit nebude
Aby ty si mala tento rok ziadost o uver,mamina musi zajst na nase danove a tam jej vypisat ziadost kolko dani na SLOVENSKU zaplatila za zdanovacie obdobie 2017. Ak zaplatila v inom state,to nebude zaujimat slovensku banku. Zivnostnici to maju dost tazke. Ziadne nedoplatky ani nic riesit nemusis. To si vsetko taha banka z centralneho registra neplaticov. Tam je vsetko este aj neuhradene faktury za telefon

bejami
30. júl 2018

@juliagamal materska sa neberie ako prijem uver Ti nedaju.Jedine ak ho Tvoja mama zoberie na seba.A to najlepsie v banke kde jej chodia peniaze, su tam pohyby jej prijem.