Životná poistka, jej zmeny alebo zrušenie

stonozka
20. feb 2012

ahojte, dovolila som si založiť túto diskusiu, lebo potrebujem poradiť a neviem na koho sa mám obrátiť... v čase keď sme kupovali byt sme si brali hypoteku, poistovacia agentka okrem toho že nám vybavila úver v banke doporučila aj životnú poistku pre manžela, aj úrazove poistenie, nakolko ja som na materskej a keby niečo aby sme neostali bez penazi...lenže všetko bolo príliš drahe a jednoducho na to není tolko peniazkov, manželovi znižili plat a ja som 2 roky bez roboty... úúrazove sme zrušili už dávnejšie... teraz potrebujem poradiť od niekoho čo ma skpsenosť alebo vie v tom chodiť... mesačne platime skoro 60€ a je to dosť, nakolko je v poistke aj pripoistenie pre úraz a choroby... tie peniaze čo posielame sa "zhodnocujú" v nejakom azijskom akciovom fonde a neustále nam chodia výpisy s klesajúcou a nie stúpajucou tendenciou.... ked sm volala ten čo to s nami robila tak nejak nemá čas... manžel je naštvaný a chce všetko zrušiť ale neviem či to pojde... životnú poistku mame od januára 2008.... a čo v prípade ked ma na účte menšiu hdnotu ako bol plán v rámci strategickeho vývoja.... a predpokladam, že sa zmení aj odkupná hodnota účtu... ide o amslico... ďakujem za pomoc názory, veľmi nam to pomôže... lenka

veverka24
23. sep 2014

@frapper a ked mi ich uz kryje a vo vyssej sume nova poistka? Skusim sa este pripadne opytat v povodnej poistovni.

frapper
23. sep 2014

@veverka24 Ak by prišlo k poistnej udalosti,počas výpovede a obidve zmluvy budú aktívne,to znamená,že na plnenie máš nárok z obidvoch.Neviem prečo si to takto riešila,veď ak si chcela vyššie krytie,mohla si si navýšiť v tej starej.Pre klienta je to len výhoda,pretože tie staršie zmluvy boli výhodnejšie a dá sa do nich vstupovať,len sa bolo treba poradiť,čo si potrebovala,ak si nemala svojho reprezentanta,tak v konkrétnej poisťovni zistiť.Neviem v akej si to mala a tiež záleží na ako dlho si mala pôvodnú poistku.

bambina18
24. sep 2014

Maminky neviete mi poradit mam investicne zivotne poistenie a chcela by som to zrusit platim 27eur mesacne a 6 rokov. Poistenie ke v axe. Chcem sa spytat na vypise mi prislo ze hodnota podielovych jednotiek je okolo 1200eur. Neviete kolko by mi asi vratili?a ked vyrocie bude az v juni mozem to zrusit aj teraz?dakujem

danielahamar
24. sep 2014

@veverka24 nemusíš, potom ti tú sumu strhnú z toho, čo ti majú vyplatiť

veverka24
24. sep 2014

@frapper praveze velmi vyhodna nebola aj ked som ju mala 8 rokov. Velmi jizke krytie a zvysene bolo vyrazne drahsie ako nova poistovna. A " zhodnotenie" dost zle aj po zohladneni akoze porvizie a pod

frapper
25. sep 2014

@veverka24 To nevadí ak si to mala len 8 rokov,myslela som tak ,že bola výhodnejšia,ak si to mala so šetrením,bola vtedy vyššia technická úroková miera.Neviem či si tú druhú poistku robila v inej poisťovni ako bola tá prvá,ale ak v tej istej dalo sa to určite poriešiť k spokojnosti a aj tie riziká navýšiť alebo pripoistiť nové,ktoré poisťovňa ponúka,však to klientom robím bežne,keď chcú niečo nové alebo vyššie krytie rizík a nechcú riešiť druhú zmluvu.

monolulik
28. sep 2014

Prosim Vas, co robite s poistkami, o radu. Manzel si plati IZP od roku 2007. Ma tam dost zle nastavene niektore veci, myslim v urazovke, slabe krytie a tak. Aj v pripade dozitia je slaba suma. Ked som porovnala odkupnu hodnotu s tym, co tam vlozil do roku 2013, co prisiel vypis, tak bol rozdiel 1270 eur. Moja otazka znie, ci to mame zrusit a uzavriet len urazoku bez setrenia. Alebo sa ta strata znizi napr. po par rokoch. Zatial to vladzeme platit, no nechceme, aby strata este viac prehlbovala. Peniaze idu do celosvetovych akcii, stredoeuropskych akcii a dlhopisov v pomere 35, 35a 30%. Od dvoch ,,nezavislych,, maklerov som dostala stanovisko, ze zrusit a uzavriet s nimi nove. Ale kedze nie som naivna, tak uz nikdy viac IZP. Len chceme co najmensiu financnu stratu. Vdaka za vsetky rady.

jurly
28. sep 2014

@monolulik tu je kazda rada draha, ale nikdy nie dost dobra
. poistovna nie je banka, ak si chces dostat minimalne to co vlozis, daj si setrenie v banke.
IZP znamena vzdy vacsie riziko, pretoze: Investičné fondy:, vložís peniaze, ktoré sú investované do akcií, obligácii a podobných finančných produktov, kde výnos nie je zaručený a investor si je vedomý rizika. KPZ neslubuje vela, ale su garantovane urcite vynosy.
nam bolo povedane, ze pri IZP sa "nasporena suma" (s tymto termínom vysostne nesuhlasim) ukaze alebo lepsie zhodnoti az po minimalne 10 rokoch, lebo vela ide na poplatky suvisiace s investovanim. ci je to naozaj tak, to neviem posudit ani po niekolkych rokoch v poistovnictve.
s cim uricte suhlasim, ze akekolvek predcasne rusenie akejkolvek pz, znamena financnu stratu.
ak zostanete pri urazovke, vedz ze Ti pri doziti nic nevyplatia, lebo sa kryje riziko
odporucam si zvazit, co chcete mat kryte, v akej vyske a kolko ste za to ochotni zaplatit

monolulik
28. sep 2014

@jurly manzel to ma, zial, az do 65.ky. Uz teraz vieme, ze sa na tom nijak neda nasetrit. V 65.ke by dostal 11420 eur, ale vlozil by tam 35400 eur. No my urcite vieme, ze vzhladom na nezmysele sumy a jej vyrazne preplatenie ju budeme rusit. Len ci to nie je skoda, ci netreba pockat nejake aspon 3 roky, aby s strata znizila. Hoci v podstate neviem, na com by sa mala znizit, kedze nasa strata je nejakych 1270 eur, co by bola zrejme provizia sprotredkovatelovi a mesacne poplatky. Lebo tie akcie zase taky zisk nemaju, aby sa to na tom dalo znizit a proviziu agent nevrati...

jurly
28. sep 2014

@monolulik sikovna a mudra zienka. odpovedala si si sama. Ta strata sa mozno znizi, ale nik Ti to nebude garantovat. Je takmer iste, ze nedostanes viac ako tam vlozis.
skor je otazka, ci chce mat manzel poistku, pre pripad zeby sa mu nieco stalo. ono povedzme si narovinu ani v pripade poistnej udalosti by to asi neboli velke sumy, vzdy lepsie ako nic.
. je jasne, ze kazdy bude tvrdit, ze ma nevhodne poistenie a LEN ON vie poradit spravny produkt.
Ide ale o to, ze makleri ti poradia poistku, z ktorej maju najvyssiu proviziu (mozno existuju aj vynimky, neviem) . Osobne si myslim, ze ak pojdes na pobocku poistovne kde mate poistku s trochou stastia sa Ti predajca vyjadri, ci je vhodna pre manzela, myslim krytim rizik a ci ten produkt je vhodny pre manzela.
ja som to urobila a povedali mi, ze tento druh ponukaju skor muzom zivitelom s rizikovym povolanim...
drzim palce

renatka100
28. sep 2014

@monolulik urcite zrusit a urobit cistu urazovku. Izp treba studovat vyvoj fondov - presuvat, urcite sa da aj na tom zarobit ale to by manzel nemohol mat 30 rokov rovnaky fond ☹ do 65. Poistky su na takych 10 rokv na viac by som ich nedavala, za 10 rokov sa vasa situacia zmeni, poistku treba urcite prerabat.

monolulik
28. sep 2014

Budem volat do ING a pytat, nech poslu vysku odkupnej hodnoty. Zatial som si to presne preratala, a ta strata je kazdy rok vzdy len vacsia, od 40 do 180 eur rocne sa prehlbi.To som ratala od 2007 do 2013. Ale predpokladam, ze ani rok 2014 nebude odkupna hodnota ziadna slava.

blonddevil
27. nov 2014

Oneskorená reakcia, ale možno pomôže do budúcna. IŽP je to že peniaze ktoré sporia sa investujú do fondov, tieto fondy sa počas doby zmluvy môžu meniť. Peniaze ktoré tam vložite sa väčšinou vrátia po 10 rokov, je to z dôvodu poplatkov za nákup podielových jednotiek, za spracovanie zmluvy atd. zo sporiacej sumy väčšinou ak máte poistenú smrť ide to na túto rizikovú zložku. peniaze ktoré platite za pripoistenia, nikdy neuvidíte, jedine pri poistnej udalosti a ta môže ale aj nemusí byť. Ak si niekto myslí že je hlúposť mať poistenie, tak je somár. lebo budme úprimnú ak máte úraz, chorobu prípadne zomriete stále z poistky niečo dostanete a viete zabezpečiť svojich blízkych. je to len o tom či správne mate vybratý produkt.

bsgliptov
9. dec 2014

@monolulik Ahoj, ako si prišla na tú sumu čo by vložil a čo dostal? Treba počítať len sumu do sporenia bez úrazových pripoistení a ako vieš koľko dostane pri IŽP?

monolulik
9. dec 2014

Samozrejme ze som ratala len sumu na sporenie. Tam islo nejakych 30 eur, ale v praxi v podstate okolo 15. Pretoze prve dva roky zaplatenu sumu nikto nikdy nevrati. A za tych 30 rokov nikdy nebude v pluse ziaden fond, aby dohnal tu stratu. Znacila som si vsetko a preratavala na mesiace, ze kolko sa zaplatilo a kolko by sme dostali...

bsgliptov
9. dec 2014

Pri investičnom poistení nikdy nikto nevie čo o nieeekoľko rokov dostane, záleží to od iných vecí a nie koľko ste tam vložili.

monny222
13. feb 2015

Ahojte baby.. Je tu niektora z vas co uz aj zrusila tu zmluvu nakoniec? Ja mam zivotne poistenie Život uzatvarala mi ho moja mama na 40 rokov od 18tky 😖 vzdy ked v marci platim rocnu splatku 308€ som v znechuteni a chcem ju zrusit.. Som studentka VS a nemam problem zaplatit tych 308€.. Len ma stve ze mi ju mama uzatvorila na tak dlhu dobu.. No naco mi v 60tke bude 10000€?? Radsej by som ich potrebovala niekedy v 30 napr. Tak rozmyslam ze ju zrusit, budem ich mat radsej na ucte a nebudem musiet nikomu davat "zarabat". Ma niekto čerstvejsie info ohladom zrusenia? Platim ju od roku 2010 sumu aku som uviedla vyssie.. Dakujem za rady 🙂

kaktusik007
13. feb 2015

@monny222 kedze zivot, ide o a-sp.... skus si tam zavolat aku to ma odkupnu hodnotu, standardne to funguje tak ze aspon tych 10 rokov by to tam malo byt, aby si neprerobila.... ked uz to mas 🙂

zase, poistka nie je zla vec - v 18tich si zdrava, v 30tke uz mozes byt na invalidnom dochodku a nepoistitelna 🙂

a tych 10 tisic je garantovanych, avsak mas tam aj podiely na vynosoch --- skus si podrobne pozriet tu zmluvu, ak mas este stary zivot, kapitalotvorny s garanciou, tak tam ti garantuju zhodnotenia --- ak mas takuto zmluvu, je hlupost to rusit, lebo take zhodnotenie ti v dnesnej dobe uz nikto negarantuje 🙂

treba proste podrobne precitat tie dorbne pismenka a az na zaklade toho sa rozhodnut....

a vzdy sa da poistka modifikovat -- zrusit pripoistenie, pripadne zrusit hlavnu setriacu zlozku a mat iba rizikove (ktore ale ty este nepotrebujes, lebo asi nie su rizika, co potrebujes vykryt......)

biancarv
13. feb 2015

@monny222 ahoj to poistenie je flexibilne, takže si vieš zmeniť napríklad aj lehotu platenia, keby ti to ročne bolo veľa. Taktiež aj pripoistenia vieš meniť podľa aktuálnych potrieb, ale v tvojom prípade len k vyrocnemu dňu keďže vtedy máš splatnosť. Ja by som to na tvojom mieste nerusila nakolko technicka urokova miera v roku 2010 bola na veľmi dobrej úrovni a tento úrok ti garantujú po celú dobu poistenia plus podiel na výnosoch. V dnešnej dobe je úroková miera len 1,9 % a podľa najnovších informácií pôjde v polovičke roka ešte nižšie len na 0.9% čo je smiešny úrok. Preto máš výhodu že máš starý kapitálový život, lebo ten úrok 2.5% ktorý bol v roku 2010 máš garantovaný. Taktiež treba pozerať aj na to, že keby si mala poistku len do 30 rokov a znova by si si chcela uzavrieť nové už by si mohla byť nepoistitelna to je jedna vec a druha aj keby si poistitelna bola, bolo by pre teba poistenie drahšie vzhľadom k vyššiemu vstupnemu veku. Z poistiek v Allianz sa dá aj čerpať keď potrebuješ peniaze, bez toho ze by sa zmluva zrušila. Ale hlavné je nasetrit si na dôchodok a ochrániť životnú úroveň klienta v prípade keby sa mu čokoľvek stalo.

radios01
13. feb 2015

@biancarv ahoj, blbosť že nepoistitelná...dnes sa poisťovne bijú o každého klienta...keď sa poistíš cez internet musia ťa zobrať do poistenia...dnes už aj choroby poisťujú cez internet...a nemusíš vyplňovať žiadne dotazníky ani správy od lekára...len treba trošku posurfovať po internete a zistiť si čo treba

biancarv
14. feb 2015

@radios01 ak je človek chorý, už ho nikto nepoisti na choroby, už len úrazy.

daja015
14. feb 2015

Poistku vieš zrušiť stále 6tyzdnov pred dátumom splatnosti, to znamená že ak platia mesačne, vieš to zrušiť v priebehu celého roka. Ak máš dohodnutú inú platbu, napr. Stvrtrocnu, polročnú alebo ročnú, musíš to urobiť tiež minimálne šesť týždňov pred dátumom splatnosti.
A K tomu poisteniu, chapem ze v dnešnej dobe ľudia nemajú veľa peňazí, len je smutné že poisťovakov hádžu do jedného vreca. A je smutné, že nemyslia na to kkeby sa niečo stalo. Čo potom? Kto vám dá peniaze na to aby ste neprisli o svoj štandard? Treba nájsť dobrú poisťovňu a hlavne agenta ktorý na vás len nezarobi ale sa bude aj starať o vás a napr. Aj o to aby vaše peniaze neprerabali ale zarábali ak sa rozhodne človek aj čo to šetriť. Minimálne rizikové poistenie by som radila hlavne pre zivitela rodiny a urazovku tiež. Je už na každom ako si život zabezpečí v pripáde zeby sa niečo stalo. treba trochu myslieť aj nato z čoho sa zaplatia účty ak sa niečo stane.

666peter666
25. mar 2015

prajem všetkým pekný deň čo by som chcel napísať sem nemôžem ale hádam ked to mám v profile to nevadí tak ak by ste potrebovali niekto radu popr.pomoc som tu pekný deň ešte 🙂

4danka1
9. feb 2016

ahojte, som clovek z reality a praxe. sama som padla na dno aj s dietatom v naruci po 13-tich rokoch manzelstva, ked sme ostali bezdomovci. Samozrejme som sa tomu nepoddala a hadajte vdaka komu zijem. boli to financnici, teda aj mne blizki ktori mi podali pomocnu a dolezitu ruku.naucili ma totiz co je dolezite aj ked prijem nie je vysoký. Dolezite su priority , istenia v zivote tak ako aj na skale alebo v sporte, vzdy su zaloh a samozrejme pocuvat o výbere produktov na trhu. no a prioritou cislo jedna je strecha nad hlavou ( aj ked vela ludi býva v podnajmoch aj vtedy sa da, lebo nie su na ulici.) a jej zaistenie a taktiez aj moje zaistenie a rezerva.kedze som bola nieco po 35-ke, pomerne mlada tak som sa odrazila a verte ze vdaka radam financnikov dost vysoko a to uz po dvoch rokoch. pocuvam velmi vela ludi plakat kvoli nizkym prijmom, ale ja nemam tisicový prijem! a som sama s dietatom, ale poviem vam chudobu netriem a moje dieta dnes uz stredoskolak ma to co aj ine deti. uplynulo odvtedy este len 5 rokov a ja som na nohach a zijem. dolezite nie je to, ze ci poistovne a banky zavadzaju a klamu, ale je to ci clovek ak sa na to da ci vydrzi a pocuva. trpezlivost ruze prinasa sa vravi. preto radim aj ja ludom co a ako s peniazmi a ak su uz niekde investovane. mozete mi pisat a kontaktovat 🙂

tnl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz