Životná poistka. Oplatí sa ju mať?

tilly
9. okt 2008

nenašla som tu takúto tému, tak sa chcem opýtať, máte niekto životnú poistku? oplatí sa to? máte skúsenosti?

lubomirspetko
6. okt 2014

@diana70 Poisťovňa Ergo existuje. Jedná sa však o inú poisťovňu ako pôvodné Ergo ktoré pohltila ČSOB... Nové Ergo spolupracuje s Unicredit bankov.

diana70
6. okt 2014

@lubomirspetko Aha, to je mi novinka. Dík za info, dobre vedieť. Aj keď neviem kto sa poistí v pidi poisťovni. V tomto sa spolieham na väčšie, skúsenejšie.

lubomirspetko
6. okt 2014

@diana70

Unicredit dáva úrokový bonus -0,5% keď dojednáta hypotéku s poistením. Poistenie je však pridrahé (3% z výšky hypotéky - na 5 rokov) a má pomerne malé krytie.

katkamisko1989
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkamisko1989
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ariesb
26. nov 2014

@ultra tak potom mat ci nemat vobec nejku poistku? ja si myslim, ze mat, ale kde? a len na uraz ci aj sporenie sa predsa len niekde oplati? mam s toho starnu hlavu smutku...dve zmluvy amslico - 600 e rocne a nechcem ich davat do vetra. a nikoho seriozneho na radu ☹

happyfrog80
26. nov 2014

@ariesb to su zlodeji,nikdy viac,moj ide po 14 rokoch rusit bo po 12 co tam vrszil 5000€ mu chceli vyplatit.spriste slovensko sa stale ohana krizou a bude sa ohanat uz stale.Hednotka uz nikdy bepojde tak hore zeby mi vratili aj po 20 rokoch co som vratil do toho.Proste klšu kde sa da.Nemienim ich zivit viac rokov.A uz ziadnu zivotnu.Radsej si budem davat na knizku.

ankiye
27. nov 2014

Podľa mojej vlastnej skúsenosti/hlúposti neodporúčam zakladať si investičné a kapitálové životné poistenie. Ak už niekto chce investovať do fondov, tak radšej zvlášť a poradiť sa s nezávislým fin.poradcom. V rámci ŽP je to absolútne nepraktické,nevýnosné a bezpredmetné. Vďaka týmto poisteniam žije ešte väčšina poisťovní. A keď uź ich niekto má,tak ich treba dotiahnuť až do konca poistného obdobia (zhruba 30rokov),lebo inak stratíte veľkú časť investície. Odporúčam radšej investovať do úrazového poistenia (najlepšie vo viacerých poisťovniach len na vybraný najlepší produkt z ÚP,každá poisťovňa má totiž iné podmienky plnenia na rôzne druhy poistenia) alebo rizikového životného. Treba si vybrať iba také časti poistenia,ktoré naozaj potrebujete a sú výhodné aj v prípade že sa vám do smrti nič nestane. Príklad: V poisťovni X uzavriem urazovu poistku na PN pri úraze a v poistovni Y na úraz a PN pri akejkolvek chorobe. To znamená že ak si zlomím nohu tak z poisťovne X mi bude vyplatené plnenie PN pri úraze a z poisťovne Y plnenie za samotný úraz. Obidve poistenia vychádzajú na rok cca. do 100eur.
Takže si myslím źe uzatvoriť poistenie na moje konkrétne požiadavky je na 100% výhodnejšie ako dávať nejakej poisťovni peniaze do vrecka formou KP a IP.Radšej si šetrite zvlášť do ponožky, účet, fondy......Ja som už o peniazky prišla,takže už nikdy viac.A odvtedy som si toho už dosť naštudovala. Učíme sa na vlastných chybách 🙂

diana70
1. dec 2014

Na poistke netreba sporiť, je ale dobré ju mať kvôli vážnym chorobám. Ako práve dnes píšu v novionách, príjem pri rakovine klesne na štvrtinu a ako sa má človek v kľude liečiť, keď musí riešiť z čoho žiť, keď má hypotéku, musí živiť deti, splácať energie a pod.
Svojim klientom vravím, nemusíte si poisťovať všetko, radšej si navýšte tie položky, ktoré sú dôležité a dlhodobo vás vyradia zo života, ako kritické choroby, trvalé následky a pod. Poistenie PN či nezamestnanosť považujem za doplnkové, rozhoduje sa ale klient na základe kvalitného rozhovoru so svojim reprezentantom. Určite ale nepovažujem životné poistenie za nezmysel, na rakovinu umrie v priemere každý 4. Slovák (a koľkí našťastie prežijú).
http://www.sme.sk/c/7522058/rakovina-uvrhne-clo...
http://www.sme.sk/c/7516655/kazdy-stvrty-slovak...

bsgliptov
9. dec 2014

@ankiye Tomuto celkom nerozumiem: V poisťovni X uzavriem urazovu poistku na PN pri úraze a v poistovni Y na úraz a PN pri akejkolvek chorobe. To znamená že ak si zlomím nohu tak z poisťovne X mi bude vyplatené plnenie PN pri úraze a z poisťovne Y plnenie za samotný úraz. Obidve poistenia vychádzajú na rok cca. do 100eur.
To čo je za blbosť, len či som to správne pochopila:
- kvalitné poistenie aby malo zmysel za takú sumu....?
- píšete len o úraze a chorobách, akákoľvek choroba? NAOZAJ?
- čo keď sa stane to najhoršie? veď práve to je zmyslom životného poistenia, to vo vašom príspevku nevidím
- keď budem mať úraz, zlomenú ruku napríklad, tak z poisťovne X dostanem plnenie PN (musím byť práce neschopná)? Alebo čo pre vás znamená PN?
Osobne si myslí, že toto fórum, je určené najmä pre ľudí, ktorí potrebujú pomôcť, poradiť, ktorí sa v tom nevyznajú, tak prosím nepoužívajte skratky, keď druhí im nerozumejú aby sme predišli prípadným nedorozumeniam a mali v tom jasno. Ďakujem.

ankiye
10. dec 2014

Bože. Poistky nemusia byť drahé,aby boli kvalitné.Treba si len dobre preštudovať podmienky. A áno PN je poistenie pri práceneschopnosti,ktorá nesúvisí s úrazom. Ano aj také existujú.A vyznám sa v tom veľmi dobre a aj som niektoré poistky využila,čo nikomu neželám. Jediné čo som chcela predchádzajúcim príspevkom povedať, že je podľa mňa je zbytočné zakladať si poistky so šetrením. Toť tiež moja skúsenosť.Ale každý má právo na svoje rozhodnutie a vie čo je pre neho najlepšie. Želám tak všetkým, aby ich nikdy nemuseli využiť.

ankiye
10. dec 2014

A inak bol to len príklad,náčrt narýchlo. Však toto nie je fórum poisťovákov! Na porady tohto charakteru sú iné odborné stránky. Ja nemám zapotreby niekoho o niečom presviedčať,len som vyslovila svoj názor a skúsenosti. A prežila som si už toho dosť,aj keď nemám až tak veľa rokov. Ale roky nerobia človeka!

bsgliptov
10. dec 2014

@ankiye Viem že:
- nemusia byť drahé aby boli kvalitné ale za cca 8 eur mesačne a v dnešnej dobe?
- ak sa v tom tak dobre vyznáte, o čom nepochybujem prečo PN z dôvodu úrazu? Dnes človek nemusí byť vôbec na PN aby dostal plnenie v prípade poistnej udalosti, práve preto som sa pýtala na tú skratku, či pod tým myslíte to isté.
- nie som poisťovák, mám také isté právo byť na tomto fóre ako ktokoľvek iný, ešte som aj v pro, len vyjadrujem svoje názory ako Vy a snažím sa ľuďom poradiť.

ankiye
10. dec 2014

Ja som netvrdila že ste poisťovák,to ste si vymysleli. Nič z Vašej poslednej vety som nikdy nepovedala. Neviem prečo všetko vzťahujete na seba.

happyfrog80
10. dec 2014

jezis to co som popisala 😂,som zabudla napisat sumu ze moj vrazil €5000 za 12 rokov a chceli mu vyplatit €1500 tak sme vypoved zrusili a tento rok uz to zrudime aj keby nam davali tak isto lebo cim viac ich krmime tym menej nam daju 😩

happyfrog80
10. dec 2014

@ankiye Ale ja u Generali ked som chcela skoncit po 10 rokoch a ze prejddm na Zivotne poistenie indd tak ta poistovacka sa mi nabidla ze ma kamosku ktora mi to zrusi a hla my dali €4.500. naspat lebo sa tesila ta krava ze bude zo mna dolit.Ja som to ale tu novu poistku zrusila po mesiaci.Takze ja neplatim nic len moj muz.A preco mi dali tolko a mojmu chceli dat len £1.500?tomu nerozumiem jak malo

ankiye
10. dec 2014

@happyfrog80 Hlavné že ti dali peniažky.Som rada aj za teba. Ja som také šťastie nemala,ale už som poučená 🙂

happyfrog80
10. dec 2014

@ankiye no mne dali ale mojmu teraz nas..rú😩 .On to nechce platit este dajme tomu 8 rokov lebo on ked to zalazal tak mu povedali ze to ma do 99roka zivota a zrazu pred 2 rokmi sa dozvedel ze to ma na 20 rokov tak potom ho poradca dobre oklamal.Najlepsie zrusit,co uz ked malo vyplatia ale aspon bude pokoj leno nam to len zile trha pri plateni.

ankiye
10. dec 2014

@happyfrog80 Tak neviem akú má manžel zmluvu a podmienky,ale myslím,že ak má už len 8rokov do ukončenia,tak sa mu asi oplatí to dotiahnuť do konca,aby neprišiel zbytočne o peniaze.

simonka177
10. dec 2014

@ankiye Pravda je však taká, že čím dlhšie máš poistenie, tým prichádzaš stále o viac peňazí. Sú tam skryté dosť vysoké poplatky + peniaze sú znehodnocované infláciou, ako som videla aj v predchádzajúcich fórach, odporúčam prečítať tento článok: http://luky.blog.pravda.sk/2012/01/19/metlife-a...
http://vas.cas.sk/clanok/9265/novi-klienti-netu...
Pri úrazovom poistení samozrejme naspäť nedostaneš od poisťovne ani cent a to aj keby si úrazové poistenie platila dlhé roky, pretože tam nie je sporiaca zložka, no aj to už bolo niekde spomínané.
Poistenie je výhodné jedine pre poisťovákov a poisťovne, ale pre samotných klientov určite nie 😖

ankiye
10. dec 2014

@simonka177 To s tebou na 100% súhlasím a tiež si to myslím. Nič sa nedá dnes zaručiť. Strašné 😒

happyfrog80
10. dec 2014

@ankiye
@simonka177 Ing len slubuje ludom aby to platili dokonca lebo oni z toho ziju z tych nasich penazi.Lenze oni sa stale ohrazdaju krizou ktora uz nieje ,aspon v Uk kde zijem uz neni spominana roky ale slovaci jak raz sa dostanu do krize tak uz budu v nej navzdy lebo im vynasa prachy.Smutne.
Moj to platit mebude,aj tak mu nedaju tolko co vrazi do toho za 20 rokov,lebo jednotka bude mat stale nizku hodnotu a kazdeho zvysoka osetu aj ked splnia platenie.

Moj ma v UK v praci sporenie ktore mu strhavaju z hrubej mzdy £175 mesacne a po troch rokoch mu daju peniaze naviac.Kazdy stvrtrok mu chodia vypise kolko je hodnota jednotky ci jak sa to hovori a zatial krasne rastie a odzaciatku co to ma.Ze teraz v Marci by ho mali vyplatit dvojnasobkom .Takze my tuna krizu nemame.
Sme boli blbi aoblbnutí ze dostaneme miliony a prd 😂.Bachorky.No co to som bola slobodna a 21 som mala no nedaj si to 😂.

happyfrog80
10. dec 2014

@ankiye My sme neboli 3 roky na Sk takze nevieme ani najst zmluvu cez svojru,az sa dostaneme domov prehrabeme to a poriadne prestudujeme co to vlastne ma za sporenie a poistenie.Je to Ing investicne poistenie.Len toto vuem.

happyfrog80
10. dec 2014

@ankiye a co sa mojmu stalo?Jeho ta poistovacka oblbla pred 4 rokmi na novu poistku ,ze tu co platil 10 rokov z tej uz budu len vynosy a nejako sa nam to neskor nezdalo tak to zrudil po roku tusim a poslal ziadost o zrusenie tej novej a ta šuchta to zrusila s manzelovym podpisom lebo by asi dosla o prachy.Normalne si dovolila podpisat manzela ani o tom nevedel len svokra skopirovala dopise co muzovi k nej chodili a vtedy sme to zistili.Sme sa stazovali na nu a dali nam novu poistovacku.
Co neurobia pre peniaze,a toe jej nechutne emaile co mojmu pisala ked chcel vediet ako na tom je s poistkou atd no hnus.

ankiye
10. dec 2014

@happyfrog80 Hehe aj ja som si to nemohla nedať. Ja som mala 19 a poistovacka nabachala vtedy celu rodinu. No tiez som bola blbá. A uz som dopadla 🙂 Už nikdy viac 😉
A inak v UK to ma teda fajn manzel, nech sa mu darí aj naďalej 😉

zeriempizzu
10. dec 2014

@happyfrog80 preco tak malo? Lebo len ta mala cast bola "sporiaca" a zaroven garantovana ako odstupna hodnota kapitalovej investicie v tom case. Bohuzial nie je to ferovo nastavene a preto ak zivotne poistenie tak bez kapitalovej / investicnej / sporiacej casti. V UK si vyberte zivotnu poistnu za £20 mate dvaja na jednu zmluvu. Kasli na poistovne na SK je to novodoba mafia s tym svojim uzasnym dohladom NBSR.

ankiye
10. dec 2014

@happyfrog80 Tak to je fakt drzosť.To teda bola aka neprofesionalna.Nechapem,co si mozu vsetko na SK dovolit.

lubomirspetko
10. dec 2014

@diana70

Toto je iná poisťovňa ako Ergo, ktorú pohltila ČSOB.

Áno presne poistka slúži na poistenie, preto nie je na nej vhodné sporiť a mala by sa využívať na to, na čo je určená. IŽP je poplatkovo ešte náročnejšie kvôli zdvojeným management Fee poplatkom (poplatky za správu fondu). Naviac niektoré poisťovne vytvárajú akumulovaný dlh čo je tiež len pri IŽP..

lenka141
11. dec 2014

@bsgliptov ak by ste chceli vediet nieco o tych poistkach dajte vediet...ja vam vysvetlim ja som poistovacka

happyfrog80
11. dec 2014

@zeriempizzu
@ankiye
@lubomirspetko lenze moj muz mal viac menej sporenie ako poistenie ,preto sa cudujeme ze tak malo.