Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zmeny v dôchodkovom sporení

novazena
17. jan 2013

ahojte, viete mi prosim laicky vysvetlit co obsahuje prvy a druhy pilier? kedysi davno este pokial som bola studentkou, ma mamka prihlasila do druheho piliera.. teraz som registrovala nejake zmeny, ale moc sa do toho nevyznam.. a mamke prisli uz dva listy zo sp, ze do konca januara moze vystupit, no mne ziaden.. nevieme co by bolo vyhodnejsie, tak mi pomozu vsetky vase rady 🙂

sisaha
17. jan 2013

@novazena normalka, zase sa nas najuzasnejsi, najmudrejsi premier snazi, aby co najviac ludi vystupilo z 2. piliera a on mal peniaze na safarenie... tiez mi prisli uz dva listy. Pre istotu, ak by som na ten prvy zabudla...Povazujem to za dalsie mrhanie penazi danovych poplatnikov... Kazdy sa musi zariadit podla seba...ja urcite nevystupujem...

sisaha
17. jan 2013

@novazena 1. pilier znamena, ze vsetky tvoje odvody idu do soc. poistovne a ona z nich vyplaca sucasnych dochodcov. 2. pilier znamena, ze cast tvojich odvodov ide na tvoj ucet (ak by si umrela skor ako tvoje deti, tak je predmetom dedicstva)

sisaha
17. jan 2013

@novazena oprava...uz neviem co pisem 😀 Ak by si umrela skor ako sa dozijes dochodku...

dnpo
17. jan 2013

ahoj.aj ja by som sa chcela opytat otazocku,ak som v 2 pilieri a pracujem v zahranici 6 rokov ma vyznam tam ostavat.DAKUJEM

novazena
autor
18. jan 2013

@sisaha jej dakujem 🙂 hladala som co to na nete, a v podstate mi vyslo, ze je blbost odchadzat z druheho piliera.. tak som rada ze si mi to potvrdila ;)

sisaha
18. jan 2013

@dnpo neviem kolko mas rokov a ci chces v zahranici zotrvat... Ak sa vratit nechces, tak si setri v zahranici nieco na dochodok.

dnpo
18. jan 2013

28 rokov a zatial sa neplanujem vratit

Tu začni písať odpoveď...

Odošli