Znalecký posudok SLSP

12. okt 2020

Ahojte, viem ze to sem velmi nepatri, ale potrebujem surne info, ked chceme riesit hypoteku a potrebujeme znalecky posudok na rodinny dom, kolko sa plati banke za posudok? Alebo je to v cene v ramci toho, ze budeme od nich brat hypoteku? Niekto mi hovoril ze sa vraj plati cca 300e za posudok, potom dalsich 120e za vybavenie hypoteky. Je to pravda? Najma to s tym posudkom. Vdaka

veronikaszabova
12. okt 2020

Hypo v SLSP, znalec 250€ - platili sme my

jajo1
12. okt 2020

hypo v slsp, znalec 130 eur (ale byt, 92 m2) - platili sme my. Za vybavenie hypotéky sme neplatili nič, slsp zaplatila aj 60 eur vklad do katastra

nelca0510
12. okt 2020

Hypo v SLSP a znalec zdarma, aj kataster

mtoth
12. okt 2020

Pracujem v slsp. Banka ma zazmluvnenych znalcov. Poradca vacsinou vybera na ohodnotenie takych znalcov, ktorym sa nerobi supervizia ZP. Kazdy znalec ale ma svoje ceny za posudky! Banka s cenami nema nic. Pytajte sa priamo poradcu na pobocke, ktory vybera znalca, aby zistil aj cenu. V priemere je to ale pri domoch cez 200€, zalezi rozloha, alebo oblast kde sa nehnutelnost nachadza. Znalca si plati klient sam, banka mu robi sluzbu len tym ze mu nejakeho najde. Vklady do katastrov zas riesi banka, nemusite tam chodit, aj banka preplaca. To je bonus pre klienta.
A spracovatelsky poplatok za hypo sa plati podla toho aku sumu beriete - pytajte sa poradcu s ktorym to riesite ze kolko € sa berie. A strhava sa vam to az po cerpani hypoteky.

veronikavaneska
12. okt 2020

Ahoj pred par tyzdnami sme riesili. Znalec na dom 250e, poplatok za vybavenie 150e a kataster plati banka.

veronikavaneska
12. okt 2020

Slsp

simona123456789
12. okt 2020

zaleží to od okolnosti napr my ideme brať teraz a znalca si musíme svojho treba rátať so sumou cca 200 300e

luulinkaa
12. okt 2020

My sme platili pred 2 rokmi za posudok SLSP 350 euro

zuzanka.zuzu
12. okt 2020

nodobrýbože... to kde chodíte na tie sumy? všetko BA všetko max 2 roky staré (posledný 2 mes. dozadu) 1izb-100e a 120e, 2izb.-120e, 3izb.-130 a 150e, RD-180e... keď jeden frflal, že cez sobotu nemôže, tak som volala ďalšiemu... určite som neprevolala 350e takže ochotne a rada ich obvolám aj všetkých v kraji ale toľké peniaze nezaplatím 🙄

autor
13. okt 2020

dakujem kazdemu za skusenosti..
@mtoth je niekde k dispozicii zoznam znalcov, kto pracuje pre slsp? koho posudok uznaju? dakujem

mtoth
13. okt 2020

Ten zoznam vidi iba poradca na pobocke ked objednava ZP. Ale z vlastnej skusenosti - na pobocke vieme, koho posudok prejde OK a koho prejde superviziou. Snazime sa vyberat schopneho znalca pre klienta, lebo aj my sme radi, ked su s tym neni natahovacky.

diankadop
13. okt 2020

My sme mali posudok od pana, co robi tieto veci pre viacere banky a platili sme 240€ bolo to tento rok okolo maja

tomasb2
3. apr 2021
Používateľ tomasb2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tomasb2.

Ahoj, hypotéku som vybavoval v slsp a ako už písali vyššie bolo to zadarmo. Určite odporúčam prečítať pár návodov https://www.nasdomov.sk/ako-vybavit-znalecky-posudok/ rád alebo fór. Určite ti pomôžu. Držím palce.