Zostávate v druhom pilieri?

jadodka
17. sep 2012

dievčatá, zostávate v druhom pilieri či vystupujete??? a čo potom s našetrenými korunkami, vyplatia ich či sa podedia???neviem sa rozhodnúť či zostať či vystúpiť, ďakujem za názory. 🙂

mima4
17. sep 2012

zavisi, aky mas prijem, ak je to aspon tych 900 v hrubom, tak sa ti to oplati.
Ja urcite nevystupim z druheho piliera.

kvetinka211
17. sep 2012

@jadodka
Ja sa tiez rozhodujem ... otazne je ci sa mi to vyplati v pripade, ze by som bola dokopy tri krat na materskej ako by som rada bola ...ked budem mat zaratany za tie roky len ten smiesny prispevok od statu, tak z dochodku z 2. piliera neviem co bude ... ale najviac neiste je ze ak si aj nastudujem sucasny mechanizmus vyplacania tak sa to dovtedy este vela krat zmeni ... samozrejme takym sposobom aby si z toho politici co najviac ukrojili. Je mozne ze 2.pilier sa aj tak casom zosype alebo zrusi. S najvacsou pravdepodobnostou sa vsak dochodky nasej generacie budu blizit nule a budu velmi malo diferencovane, jedno v akom pilieri budeme ... takze sa treba bud inak financne zabezpecit alebo sa zmierit s tym, ze budeme odkazani na pomoc nasich deti 😔

Smutne ze teraz platime odvody ako blbci, jedno ci deti mame alebo nemame ... chcelo by to poriadne odvodove ulavy pre nasich muzov ktori makaju aby uzivili rodinu pocas materskej a musia zaplatit rovnako ako slobodni muzi ktori sa len flakaju z jednej party na druhu .. a samozrejme aj pre zeny ktore sa po praci este ponahlaju rychlo stihnut nieco aj doma ... a nie ku kadernicke a na manikuru a pozriet novy kosicek pre havinka 🙄

sintra
18. sep 2012

"nasetrene" myslis tie, ktore tam mas doteraz a chces vystupit, alebo tie, ktore ti vyplatia pri odchode do dochodku, ak zostanes?

Lebo vela ludi zije v predstav (co tak pocuvam), ze ak vystupia z 2.piliera, tie doteraz odvedene peniaze im niekto vyplati...ale nie je to pravda. Odidu do soc.poistovne.

sisaha
18. sep 2012

@jadodka urcite zostavam. A peniaze, ktore mas nasetrene idu vsetky do socialnej poistovne,presne podla predstav nasho najsamlepsieho premiera. Tebe nic....

andreah25
18. sep 2012

Sem som písala dôvody, prečo v II. pilieri zotrvať, tak si to pozrite:
https://www.modrykonik.sk/forum/financie-a-rodinny-rozpocet/ako-zrusit-druhy-pilier/

A som za zotrvanie 🙂.

cenculinka
18. sep 2012

dievcata, o com to tu rozpravate??? odvody do 2. piliera nemaju absolutne nic spolocne s materskou, resp. s jej vyskou a pod. ak by ste aj vystupili, tak peniaze, ktore tam prisli, tak ako napisala @sintra prejdu do socialky a vyplatia sa terajsim poberatelom dochodkov. na piliere sa spoliehat netreba, to je pravda, ale ak sa nam nieco stane a nase deti su uz dospele, tak zo statu nedostanu po nas nic, bez ohladu na to, kolko rokov sme pracovali, no z 2. piliera (pri terajsich platnych pravidlach) tie peniaze zdedia. je uplne jedno, aky velky mate prijem, lebo odvody tam idu vo vyske x% z prijmu, teda jasne, cim viac zarobim, tym viac sa mi tam odvadza, ale cim menej zarabam, tym mensi mam aj dochodok len z 1. piliera, cize principialne maju vsetci dochodok, aky prislucha vyske ich platu, 2. pilier nie je zazrak, ktory z minimalnej mzdy vyroby miliony, mal by len zabezpecit, aby sme aspon nieco dostali, lebo dnes uz na dochodky nie je a co este len bude o 40 rokov. ak by ho aj uplne zrusili, tak sa stane iba to, ze sa tie peniaze prezeru uz dnes, ale my to financne absolutne nepocitime, lebo sa neprerozdelia tim, ktori ich tam odviedli ☹ ano je pravda, ze terajsi starobni dochodcovia museli cely zivot makat a dnes zivoria, ale nesplacali 30 rokov uvery, maju uspory, ale co mame my? a co budeme mat o 40 rokov? ja z 2. piliera v zivote nevystupim 🙂 ale to je moj nazor a moje presvedcenie 😎

karamel
18. sep 2012

zostanem v 2.pilieri

frapper
31. aug 2013

Áno,správne hovorí cenculinka.Vystúpiť z 2piliera netreba,pretože tiet peniaze sú dedičné,ale je pravda,že o ňom rozhodujú poslanci a vláda.Keď nebudú mať peniaze v soc.,poisťovni/čo už teraz je v dlhu/,tak môžu 2 pilier zrušiť a tie peniaze,ktoré sú našetrené sa presunú do 1piliera.Tak sa stalo aj 1septembra 2012 ,že sporiteľom vzali z ich účtov myslím 5% a zostáva im na ich účtoch 4%.Predtým to bolo 9%.My tieto odvody nejak necítime,lebo tie sa automaticky zrážali 18% z hrubej mzdy do soc.poisťovne a tam to prerozdelili 9% zostávalo v SP a 9% odchádzalo každému sporiteľovi,ktorý mal 2pilier,ale po 1.9.2012.sa to menilo ako som hovorila vyššie.Preto by mladý ľudia už teraz mali myslieť na to čo bude,keď pôjdu do dôchdku,pretože podľa štatistík by to mohlo byť o takých 40rokov asi 7% zo zárobku /dôchdok/ ak vôbec bude,pretože len malá časť ľudí odvádza odvody do SPa keď odvádza tak z minimálnej mzdy.Preto je dobré myslieť u mladých už teraz odkladať v 3piliery t.j.v životných poisteniach.Ja chápem,že môžete oponovať,že z čoho,ale aj z toho mála,treba niečo odložiť,čo potom určite poteší. Marta