Zrušenie životnej poistky Aegon - Benefit plus

nina233
17. okt 2013

Dobry den, zivotnu poistku som si zalozila v decembri 2008, po 5-ich rokoch zvazujem jej zrusenie. Aky mate na to nazor? Mate niekto zivotnu poistku Benefit plus v spolocnosti Aegon? Ak by som ju zrusila, dostanem necelych 800 eur, ak by som si len setrila " na knizke" uz mam cca 3000 eur. Chapem princip poistovnictva, ale zvazujem, ze si zacnem len setrit. Aj ked na druhej strane mam cervika pochybnosti, co ked sa mi nahodou niekedy nieco stane..... Tak sa rozhodujem a dakujem za nazory.

zenaroka
18. okt 2013

@nina233 Ja mám poistku v Axe a tiež ju plánujem zrušiť. Založila som ju v roku 2010, ale nejak ma stále máta myšlienka, že do toho vrážam 37 € mesačne a nič z toho nemám... Teraz som na PN - tehotná s diagnózou chrbtice, a pochybujem, že mi budú platiť tú náhradu "mzdy" od 29*. dňa PN... čiže ak majú plniť nejakú poistnú udalosť, vždy si nájdu dôvod, prečo nemusia ☹ Telefonicky som ich požiadala, aby mi zaslali tú odkúpnu hodnotu, ktorá by mi bola v prípade zrušenia zmluvy vyplatená a potom sa rozhodnem.

petruska89
19. okt 2013

@nina233 NO záleží natom ako je nastavená a či plní sovj učel alebo účel poisťováka takto sa ťažko radí , čo je vhodne a čo nie

nina233
autor
23. okt 2013

@petruska89 mna by aj zaujimalo, ci poistovak dostava z mojej zmluvy jednorazovo nejaky priplatok alebo kazdorocne. Ten moj mi za celych 5 rokov ani raz nezavolal a to nehovorim o tom, ze ja som sa mu snazila x krat dovolat, bohuzial bezuspesne. Potom som vsetko riesila priamo cez centralu.

petruska89
23. okt 2013

Nie poisťováci funguju na forme takej že to maju jednorázovo vyplatené, no tak to je potom o tom poisťovákovi keĎ sa neozve a nič je to o jeho charaktere bohužiaľ:(

nina233
autor
23. okt 2013

@petruska89 bohuzial, tento bol bez charakteru.

nina233
autor
23. okt 2013

Mam investicne zivotne poistenie a ako citam a pocuvam z kazdej strany, ruky odtial prec.
ŽIADNA poisťovňa v investičnom poistení nedokáže zaručiť výnos, ten je vždy LEN predpokladaný.

frapper
23. okt 2013

@nina233 Rozdiel investičné poistenie-nie je zaručená žiadna poistná suma,kapitálové živ.poist.-tu máte zaručenú poistnú sumu,ktorá je vždy napísaná aj v poistke,tiež táto suma je pre akúkoľvek smrť.V investičnom,keď nastane smrť,vyplatia stav na účte-poistke.

nina233
autor
23. okt 2013

@frapper Dakujem za odpoved. Nemam kapitalove zivotne poistenie, ale investicne. A teda skutocne ma nepotesila informacia, ze v pripade smrti pozostalym vyplatia stav na ucte/poistke, nakolko moj "poradca" pri podpisovani zmluvy uvadzal nieco uplne ine a aj mi predlozil tabulky, ale teraz som zistila, ze su zavadzajuce a patria ku kapitalovemu zivotnemu poisteniu a nie investicnemu). Cize zrejme cela poistka je na ...a myslim, ze uz nemam nad cim dalej premyslat. Este by ma zaujimala informacia. Kazdy rok mi chodi oznamenie k poistnej zmluve (vypis), kde je vycislena informativna vyska odkupnej zmluvy (cca 800) a informativna vyska aktualnej hodnoty osobneho konta (cca 1600). Po zruseni by mi mali vyplatit vysku odkupnej hodnoty. Preco je vsak tato suma taka rozdielna -vyska odkupnej zmluvy a vyska aktualnej hodnoty? dakujem velmi pekne

chocoladka
24. sep 2014

@nina233 AJ ked je to je uz neskoro tu pisat,aj tak to urobim lebo poistovnictvo AEGON su zlodeji !!Pracovala som pre nich a tak ako si ziskavaju ludi je ubohe.Tak ako ich skolia absolutne smiesne.Preto som tam aj nezostala a pri zruseni SVOJEJ zivotky mi po 6tich rokoch po platbe 53 E mesacne,POSIELAJU odkupnu hodnotu 500E. Preto pripravte sa ,ze pridete o riadny balicek penazi ak Zrusite zmluvu.Lutujem den kedy som naletela kamaratke a dala som sa nalakat.Tak som pripravila svoju malu rodinku o vyse 3500 eur.a sme len dve.a som bez prace.to som mohla mat teraz na konte. 😠 , 😒

nina233
autor
25. sep 2014

@chocoladka Ahoj, dakujem za odpoved. Nakoniec som to zrusila. S odstupom casu som si tiez hovorila, ze som mohla mat nasetrenu krasnu sumu a nezivit tychto darmozracov. Tiez som o nich pocula svoje. Hold, uz budeme mudrejsie nabuduce 😉

mina1834
17. dec 2014

@chocoladka ahoj prosim ta pises ze si pre nich pracovala aku si mala snimi zmluvu plny uvazok nakolko som bola na pohovor a pozvali ma na dalsi co mozem od nich ocakavat ?? a este ako to je platovo prosim ta ak to neni tajne ,,??

popradcanka12
5. dec 2018

@chocoladka tak isto som naletele kamoške co robila pre túto poisťovňu po 4r sme chcely zrušiť poistenie a mi zavolá že nedostaneme nič lebo to nebola sporiaca poistka ti kokos jaké ja mam nervy najhoršia poisťovňa na Slovensku je Aegon nikdy viac zlodeji

bety2222
10. mar 2023

@nina233 možete požiadať o zmenu finančného agenta