Sereď - joga, pilates

mogaa
29. máj 2022

Kočky kde v Seredi cvičia jogu, prípadne pilates? Viem že volakedy sa cvičila aj kalanetika. Potrebujem niečo na chrbticu.

majkabambulik
29. máj 2022

Na chrbticu jogu neodporucam. Odporucam SM system na rehabilitacii. https://www.snop.sk/cvicenia/kurz-sm-system/

mogaa
autor
29. máj 2022

@majkabambulik prečo si myslíš že joga nie je vhodná? Ja práveže chodím aj na SM systém len to mi nepríde ako cvičenie, tobôž na spevňovanie svalov....je to super na držanie tela, viac sa sledujem ako chodím a sedím, hlavne pri chôdzi či sa nehrbím.....joga mi super pomáha po celom dni ak má večer bolesti chrbta...ja mám ten problém že na pravej strane chrbta mám uvolnené svaly, mala som vysunutú lopatku a viac som namáhala ľavú stranu....takže jednu stranu potrebujem uvolňovať ale druhú posilňovať....na sm systém chodím 2x v týždni a večer sa snažím dať nejaké kratšie videá z jogy na chrbticu, ale predsa lektor je lepší ako video...pilates sa aj bojím cvičiť lebo pri joge svaly aj naťahujem ale aj vedome uvolňujem....

majkabambulik
29. máj 2022

@mogaa Ja mam skusenosti,ze SM system je fakt dobry na chrbticu, cvicila som aj kalanetiku a ta sa mi zdala ovela lepsia ako joga na chrbticu. Joga mi vobec nepomohla. Pri kalanetike sa svalstvo posilni, zpevi a zvysi sa jeho pruznost.

mogaa
autor
29. máj 2022

@majkabambulik mne práveže joga pomáha, teda na posilnenie a spevnenie svalov neviem posúdiť, ale určite svaly uvolní, lebo po cvičení mi bolesť prejde.....teda mám také video čo je naozaj skôr také uvolňovacie, cvičenie je tam skôr izometrické, nie také klasické jogové asany.....preto hľadám kde v meste sa čo cvičí, chcem vyskúšať a uvidím....

majkabambulik
29. máj 2022

@mogaa Chapem, no ja som nadabila na jogu, kde nenapadne tlacili hinduisticke kaleraby do hlavy. Vraj ak chceme, aby joga fungovala, tak sa musime zriect upne nasho nabozenstva a presvedcenia. Vraj guru sa rehotal, ked mu povedali, ze jogu cvicime relaxacne, lebo aj nase relaxacne cvicenie nebrani, aby sme vytvorili spojenie medzi jogou a okultizmom, lebo tretia vedska kniha hovori o okultnych silach shiddhi a jogou ziskavame nevedomky schopnosti ako okultisti a to skrze cvicenie a manipulaciou vlastnym telom. Tlacili do hlavy, ze v spodnej casti chrbtici je to energia spiaceho hada cize diabla. S tymi vecami rozumny clovek radsej nechce mat nic spolocne. Dost ma toho utrpenia a nieto este dalsieho diabla navyse. Tak som radsej chrbat zverila do ruk skusenemu rehabilitacnemu lekarovi, SM systemu a posilovni. 😉

mogaa
autor
29. máj 2022

@majkabambulik tak ja som chodila volakedy na jogu a k viacerým cvičiteľom, ono jedna vec je cvičenie druhá vec veriť niečomu.....poznám kočku čo cvičí jogu a patrí k najlepším ľuďom akých poznám, chodieva aj do Indie ale okultizmu neprepadla😀chodila som aj k takému chalanovi čo veril tomu ich náboženstvu, ale nikdy to neťahal do hodín jogy....k joge patrí relaxácia a aj dychové cvičenia majú veľa do seba,ale to samo o sebe nie je náboženstvo.....aj v rehabilitačných cvikoch je toho veľa z jogy, napr.mačací chrbát...nepletiem si cvičenie s náboženstvom, takže ak by som prišla na jogu kde ma o niečom presviečajú s čím nie som stotožnená, odídem....joga má tiež strašne veľa druhov ja som najviac stotožnená s jogou v dennom živote, tam je klasická relaxácia a jednoduché cvičenia spojené s dýchaním....