icon

Vysadenie antikoncepcie po troch rokoch

avatar
sisimimi
24. apr 2026

Ahojte, je tu niekto kto vysadil po dlhej dobe( rokoch) antikoncepciu? A aké príznaky ste mali, mali ste to ťažké ženy? Ja až teraz zisťujem a ľutujem aké svinstvo som do seba 3 roky dávala.

avatar
sisimimi
autor
25. apr 2026
@denisa_deniska

@sisimimi ja som vysadila pred rokom a pol po takmer 7 rokoch 🙃 nemyslím si, že je to úplne svinstvo, ale áno - po vysadení akné (tvár - presne tá spodná časť tváre, kde sa vyskytuje hormonálne akné, a chrbát, na druhej strane, s týmto som mala problém aj pred užívaním), a vypadli mi 2/3 vlasov. To bol extrém, ale pekne mi rastú nové 🙏🏻 takže pre tieto dôvody si v budúcnosti antikoncepciu už asi nenasadím 😊

@denisa_deniska tak to mame každá inak ja chvalabohu s vlaskami nemám nič ani akné na dekolte a chrbte ale tvar áno hlavne brada a krk občas lica a vysadila som pred rokom a pol cca tiež

avatar
sara07
25. apr 2026
@pr85

@sara07 To, čo dýcham zo vzduchu a mikroplasty, ktoré sa nachádzajú aj v semennikoch (a bude to tak u každého chlapa) bohužiaľ nevieme ovplyvniť. Ale snáď nebudem pchať do seba nejaké nebezpečné hormóny, ktoré môžu vážne poškodiť zdravie a dokonca spôsobiť neplodnosť. Chvalabohu si už teraz veľa žien uvedomuje nebezpečnosť HAK a odmietajú ju brať.

@pr85 tvoje silne krestanské srdiečko predpokladam berie aspekt len čisto zdravotny, tvoja viera a presvedčenie v tom nemá ani len 0,01% že ..........
to si myslíšm že ti toto vážne uverím ?
ked ty chceš mat 10 deti , prosím . .kludne aj 30 ... mne stačia totálne bohate len 3,
a kecy o tom že plasty nevieme ovpylvnit a nič sa s tým neda robit ??? to vážne ako ???? si robíš prdel že ?

avatar
sara07
25. apr 2026
@sisimimi

@sara07 Ach Ach že som tu vôbec niečo písala ja som čakala slušne odpovede a nie útoky… logicky keď som pred tým mala všetko vporiadku a aj počas toho a po vysadení všetky úplne inak k zlému tak nebudem hlasať že to je úžasne keď mám z toho zmätok v tele, pýtala som sa ako to mali iné ženy a nie na takéto názory útočne

@sisimimi žiadny utočny komentár
len sa ti nehodi do toho čo si chcela počut o ničom inom to nie je
a máš tu zo 10 podobných tem alebo vyhladavač ak si nevieš dat rady ..
do zadu jeden den dva je diskusia že nie hak je na vine pri priberani ale niečo iné ..
ale ja lahšie všetko zhodit na hak, take lahke sa vyhovorit 😂😂😂
ako 3 roky to bolo v poriadku a teraz si sa zobudila ..hmmmm , malér na mk hodny

avatar
michaela329
25. apr 2026
@sisimimi

@denisa_deniska tak to mame každá inak ja chvalabohu s vlaskami nemám nič ani akné na dekolte a chrbte ale tvar áno hlavne brada a krk občas lica a vysadila som pred rokom a pol cca tiež

@sisimimi a Ty si uvedomuješ, že rok a pol po vysadení to akné nemáš šancu mať z HAK? Je dosť pravdepodobné, že si vďaka HAK to akné nemala a samozrejme, že po jej vysadení Ti vybehlo. Ono HAK sa je normálne používaná na jeho liečbu 🤦 Ja som si teda prešla mnohými hormonálnymi liecbami aj s oveľa silnejšími hormónmi ako sú v HAK a každý jeden vedľajší účinok bol po týždni - max dvoch, preč.

avatar
wella47
25. apr 2026

@sisimimi brala som ju na výške a po svadbe som ju vysadila. Vidím zlepšenie - pominuli kandidózy. Brala som HAK kvôli akné. Bez problémov som otehotnela,cyklus pravidelný ako aj bol pred HAK.Žiadne menštruačné bolesti. Už by som to viac nebrala.Po tehotenstvách som sa aj akné zbavila.Deti ma hormonálne vyrovnali.😉

avatar
sisimimi
autor
25. apr 2026
@sara07

@sisimimi žiadny utočny komentár
len sa ti nehodi do toho čo si chcela počut o ničom inom to nie je
a máš tu zo 10 podobných tem alebo vyhladavač ak si nevieš dat rady ..
do zadu jeden den dva je diskusia že nie hak je na vine pri priberani ale niečo iné ..
ale ja lahšie všetko zhodit na hak, take lahke sa vyhovorit 😂😂😂
ako 3 roky to bolo v poriadku a teraz si sa zobudila ..hmmmm , malér na mk hodny

@sara07 dobre končím diskusiu s vami keďže to nemá zmysel ale ďakujem za vaše odpovede aspoň zase vidím príklad ženy ktorou sa nechcem stať

avatar
sisimimi
autor
25. apr 2026
@michaela329

@sisimimi a Ty si uvedomuješ, že rok a pol po vysadení to akné nemáš šancu mať z HAK? Je dosť pravdepodobné, že si vďaka HAK to akné nemala a samozrejme, že po jej vysadení Ti vybehlo. Ono HAK sa je normálne používaná na jeho liečbu 🤦 Ja som si teda prešla mnohými hormonálnymi liecbami aj s oveľa silnejšími hormónmi ako sú v HAK a každý jeden vedľajší účinok bol po týždni - max dvoch, preč.

@michaela329 dobre pani doktorka

avatar
michaela329
25. apr 2026
@sisimimi

@michaela329 dobre pani doktorka

@sisimimi nemáš za čo, mladá dáma 😂

avatar
sara07
25. apr 2026
@sisimimi

@sara07 dobre končím diskusiu s vami keďže to nemá zmysel ale ďakujem za vaše odpovede aspoň zase vidím príklad ženy ktorou sa nechcem stať

@sisimimi môžeš byt v klude nemáš šancu sa nou stat

avatar
sara07
25. apr 2026
@michaela329

@sisimimi nemáš za čo, mladá dáma 😂

@michaela329 ale tak berme to pozitvne môže za to len hak nie soroš alebo vyrub pralesov , som v klude už 😎😉

avatar
pr85
25. apr 2026
@sara07

@pr85 tvoje silne krestanské srdiečko predpokladam berie aspekt len čisto zdravotny, tvoja viera a presvedčenie v tom nemá ani len 0,01% že ..........
to si myslíšm že ti toto vážne uverím ?
ked ty chceš mat 10 deti , prosím . .kludne aj 30 ... mne stačia totálne bohate len 3,
a kecy o tom že plasty nevieme ovpylvnit a nič sa s tým neda robit ??? to vážne ako ???? si robíš prdel že ?

@sara07 Ale škodlivé aspekty HAK dúfam nepopieram. Ináč existujú aj iné, nehormonalne prostriedky, ktoré ti zaručia, že nepocnes dieťa.

avatar
sara07
26. apr 2026
@pr85

@sara07 Ale škodlivé aspekty HAK dúfam nepopieram. Ináč existujú aj iné, nehormonalne prostriedky, ktoré ti zaručia, že nepocnes dieťa.

@pr85 uhol pohladu, alebo skusenosti
osobne mi hak neuškodilo, skôr v určitom období pomohlo, takže volba po odskušaní bolo u mna jasná ... vedlajšie učinky očkovania su horšie, aspon v mojom/našom prípade s trvalými následkami ... nie domnienka ale potvrdené u mudr v zahraničí
takže asi tak ...
po vysadení hak som nemala žiadne problémy ani som nepribrala , ked si porovnam chudnutie tak lahšie sa mi chudlo pri hak - cvičenie , uprava stravy beh kombinacia

avatar
michaela329
26. apr 2026
@pr85

@sara07 Ale škodlivé aspekty HAK dúfam nepopieram. Ináč existujú aj iné, nehormonalne prostriedky, ktoré ti zaručia, že nepocnes dieťa.

@pr85 a Ty hádam nepopieraš škodlivé aspekty tých prirodzených metód - hlavne aspekt neželané tehotenstvo, kde je riziko embólia 6-7 žien na 10tisic (HAK 2-4, bežná populácia bez HAK a tehotenstva 1-2,) kde je riziko rozvoja poporodnej depresie, úmrtia v dôsledku preeklampsie, alebo samotného porodu-kde je aj riziko trvalého poškodenia zdravia, kde je úplne bežné tehotenské akné a hyperpigmentacie (keď už autorka si myslí, že akné je taký problém), kde strata libida je úplne rovnaký problém, len sa nedá riešiť výmenou preparátu, a vypadávanie vlasov po pôrode je úplne bežná vec, nehovoriac o sociálnom aspekte takej situácie. A snáď aj hovoríš o riziku neplodnosti v dôsledku prerastania endometriózy, ked žena tú HAK odmieta kvôli predsudkom. Snáď každého intormujes o rizikách brania paralenu, ibalginu, liekov na zrážanie krvi a podobne. Snáď si taký dôsledný pri každom liecive a nie len pri tom, ktoré Ti ideologicky vadí.

avatar
pr85
26. apr 2026
@sara07

@pr85 uhol pohladu, alebo skusenosti
osobne mi hak neuškodilo, skôr v určitom období pomohlo, takže volba po odskušaní bolo u mna jasná ... vedlajšie učinky očkovania su horšie, aspon v mojom/našom prípade s trvalými následkami ... nie domnienka ale potvrdené u mudr v zahraničí
takže asi tak ...
po vysadení hak som nemala žiadne problémy ani som nepribrala , ked si porovnam chudnutie tak lahšie sa mi chudlo pri hak - cvičenie , uprava stravy beh kombinacia

@sara07 OK. Očkovanie beriem, ja som nemal nič, iní mali. Ale v prípade očkovania ide o skôr krátkodobé následky, u HAK ide aj o dlhodobé, ako nemožnosť otehotnieť. Očkovanie bráni chorobám, HAK čomu? Plodnosti? HAK je úplne nepotrebné, preto nie je preplácane z verejného zdravotného poistenia (ako napr. očkovanie).

avatar
pr85
26. apr 2026
@michaela329

@pr85 a Ty hádam nepopieraš škodlivé aspekty tých prirodzených metód - hlavne aspekt neželané tehotenstvo, kde je riziko embólia 6-7 žien na 10tisic (HAK 2-4, bežná populácia bez HAK a tehotenstva 1-2,) kde je riziko rozvoja poporodnej depresie, úmrtia v dôsledku preeklampsie, alebo samotného porodu-kde je aj riziko trvalého poškodenia zdravia, kde je úplne bežné tehotenské akné a hyperpigmentacie (keď už autorka si myslí, že akné je taký problém), kde strata libida je úplne rovnaký problém, len sa nedá riešiť výmenou preparátu, a vypadávanie vlasov po pôrode je úplne bežná vec, nehovoriac o sociálnom aspekte takej situácie. A snáď aj hovoríš o riziku neplodnosti v dôsledku prerastania endometriózy, ked žena tú HAK odmieta kvôli predsudkom. Snáď každého intormujes o rizikách brania paralenu, ibalginu, liekov na zrážanie krvi a podobne. Snáď si taký dôsledný pri každom liecive a nie len pri tom, ktoré Ti ideologicky vadí.

@michaela329 Pri tehotenstve existujú komplikácie, to nepopieram, ale tehotenstvo nie je choroba. A viem, že HAK sa môže použiť ako liečivo, a vtedy je jej používanie pre mňa OK.

avatar
sara07
26. apr 2026
@pr85

@sara07 OK. Očkovanie beriem, ja som nemal nič, iní mali. Ale v prípade očkovania ide o skôr krátkodobé následky, u HAK ide aj o dlhodobé, ako nemožnosť otehotnieť. Očkovanie bráni chorobám, HAK čomu? Plodnosti? HAK je úplne nepotrebné, preto nie je preplácane z verejného zdravotného poistenia (ako napr. očkovanie).

@pr85 žiadne krátkodobé , dlhodobé trvalé po očkovaní ,
mám 3 deti čo myslíš , hak na to nemalo vplyv, dokonca pri jednom hak zlyhala - nestihla sa správne vstrebať pre č. chrípku ..
HAK je potrebné , osobne sa mi absolútne nechce íst na interupciu a pri 4 by som proste išla už ..
chápem že tvoje krestanské presvedčenie ale nezdielam ho, a nie je šanca ma presvedčiť .. na to sme diametrálne rozdielne nastavení

avatar
millyemillyana
27. apr 2026

HAK beriem asi vyše 20 rokov, prvá prestávka po 5 rokoch a v pohode, druhá keď som otehotnela a tiež v pohode, žiadne zmeny ani po vysadení ani pri užívaní. Cyklus sa mi vždy vrátil rovnako takže celé roky beriem rovnaký deň🙂

avatar
pr85
27. apr 2026
@sara07

@pr85 žiadne krátkodobé , dlhodobé trvalé po očkovaní ,
mám 3 deti čo myslíš , hak na to nemalo vplyv, dokonca pri jednom hak zlyhala - nestihla sa správne vstrebať pre č. chrípku ..
HAK je potrebné , osobne sa mi absolútne nechce íst na interupciu a pri 4 by som proste išla už ..
chápem že tvoje krestanské presvedčenie ale nezdielam ho, a nie je šanca ma presvedčiť .. na to sme diametrálne rozdielne nastavení

@sara07 Pozri, v konečnom dôsledku si ničis zdravie ty, nie ja alebo moja žena. Takže ma to absolútne nezaujima. Ja som sa už na druhom rande ženy spýtal, či berie HAK alebo má teliesko a samozrejme nič z toho nebrala. Ak by povedala áno, bol by to pre mňa veľký red flag. Dúfam, že nikdy už s 4. neotehotnies, lebo interrupcia by ta psychicky zničila.

avatar
michaela329
27. apr 2026
@pr85

@sara07 Pozri, v konečnom dôsledku si ničis zdravie ty, nie ja alebo moja žena. Takže ma to absolútne nezaujima. Ja som sa už na druhom rande ženy spýtal, či berie HAK alebo má teliesko a samozrejme nič z toho nebrala. Ak by povedala áno, bol by to pre mňa veľký red flag. Dúfam, že nikdy už s 4. neotehotnies, lebo interrupcia by ta psychicky zničila.

@pr85 ničí zdravie? Už sú výskumy, ktoré potvrdzujú, že moderné HAK majú ochranný účinok pred rakovinou vaječníkov (to je tá, ktorú obvykle diagnostikujú už neskoro) a rakovinou maternice. Správne zvolená HAK vie naopak zdravie ženy zlepšiť, ale tu majú ľudia ako Ty v hlave svoj stredovek. A mne je totálne jedno, že si proti nej, ale aspoň si narovinu ako chlap priznaj, že je to kvôli Tvojmu bigotnému svetonázoru a neťahaj do toho klamstvá a polopravdy. A úprimne, som v šoku, že tá žena z toho rande rovno neutiekla, ibaže by si si ju vymyslel m

avatar
pr85
27. apr 2026
@michaela329

@pr85 ničí zdravie? Už sú výskumy, ktoré potvrdzujú, že moderné HAK majú ochranný účinok pred rakovinou vaječníkov (to je tá, ktorú obvykle diagnostikujú už neskoro) a rakovinou maternice. Správne zvolená HAK vie naopak zdravie ženy zlepšiť, ale tu majú ľudia ako Ty v hlave svoj stredovek. A mne je totálne jedno, že si proti nej, ale aspoň si narovinu ako chlap priznaj, že je to kvôli Tvojmu bigotnému svetonázoru a neťahaj do toho klamstvá a polopravdy. A úprimne, som v šoku, že tá žena z toho rande rovno neutiekla, ibaže by si si ju vymyslel m

@michaela329 To nie je pravda. HAK má škodlivé následky. Prečo si myslis, že kontinuálne klesa počet užívateliek HAK na Slovensku? Ženy sa samy rozhodujú o vysadení HAK? A áno, mám aj nabozenske dôvody, ale aj zdravotné sú pre mňa dôležité.

avatar
michaela329
27. apr 2026
@pr85

@michaela329 To nie je pravda. HAK má škodlivé následky. Prečo si myslis, že kontinuálne klesa počet užívateliek HAK na Slovensku? Ženy sa samy rozhodujú o vysadení HAK? A áno, mám aj nabozenske dôvody, ale aj zdravotné sú pre mňa dôležité.

@pr85 kontinuálne klesá kvôli práve kvôli predsudkom a neinformovanosti a pravdu samozrejme mám - stačí sedem sekúnd a Google Ti vyhodí výskumy.

anonym_e9e477
27. apr 2026
@pr85

@sara07 Ale škodlivé aspekty HAK dúfam nepopieram. Ináč existujú aj iné, nehormonalne prostriedky, ktoré ti zaručia, že nepocnes dieťa.

@pr85 Pánko zaseknutý v 17. storočí. Tvoja žena sa ťa musí pýtať, či môže niečo užívať? Waw. Prosím ťa nezavádzaj, že HAK spôsobuje neplodnosť. Môže mať rôzne vedľajšie účinky, tak ako mnoho ďalších iných liekov napríklad Ibalgin, Paralen a vlastne všetky ostatné, ktoré aj ty bežne užívaš, napríklad antibiotiká. Alebo ich tiež vynechávaš z náboženských dôvodov? Do čoho všetkého sa vy pambičkari vyznáte a montujete. A ešte keď je pambičkár plochozemec, to je úplná katastrofa.
Este by som rada vedela tie antikoncepcne metody, ktore "zarucia" , ze neotehotnies? Chces povedat, ze sledovanie hlienu? A zeny sa pytat na rande, ci ma teliesko? Ty si chory clovek.

anonym_ea086b
27. apr 2026

Brala som antikoncepciu 10 rokov (od 16, kvôli nepravidelnemu cyklu, do 26 rokov). Pomohla mi s cyklom, chodil ako hodinky, pomohla mi na akné, ktoré som v tom čase mala aj na chrbte a aj som dosť schudla. Keď som ju vysadila, znovu som trochu pribrala, nič hrozné, asi 5kg, cyklus už nechodil ako hodinky, ale cca +-5 dní. Otehotnela som do pol roka snaženia a úprimne - vrátila som sa k nej aj počas kojenia (k takej ktorá bola kompatibilná) a po odstavení som prešla na klasiku. Ja v tom vidím pre seba osobne len benefity. Chodím aj na pravidelné preventívne prehliadky a všetky výsledky mám vždy tip top, takže mi zjavne nijako neškodí.

avatar
sara07
27. apr 2026
@pr85

@sara07 Pozri, v konečnom dôsledku si ničis zdravie ty, nie ja alebo moja žena. Takže ma to absolútne nezaujima. Ja som sa už na druhom rande ženy spýtal, či berie HAK alebo má teliesko a samozrejme nič z toho nebrala. Ak by povedala áno, bol by to pre mňa veľký red flag. Dúfam, že nikdy už s 4. neotehotnies, lebo interrupcia by ta psychicky zničila.

@pr85 nezničila , to ty nemôžeš vôbec vediet ......

avatar
sara07
27. apr 2026
@pr85

@michaela329 To nie je pravda. HAK má škodlivé následky. Prečo si myslis, že kontinuálne klesa počet užívateliek HAK na Slovensku? Ženy sa samy rozhodujú o vysadení HAK? A áno, mám aj nabozenske dôvody, ale aj zdravotné sú pre mňa dôležité.

@pr85 klesa napr aj z dôvodu že najväčšia skupina - husakove deti - už nemusia brat
máš celkovo p% ale nie dôvody zmapované
zrovna začina v podstate dalšia väčšia skupina bab rodit , takže to koliše
jediné čo klesa neustale je počet interupcii , tie su zmapované a to je škoda že je do toho čisla započitane aj tie ktore sa musia pre odumretie plodu

avatar
sara07
28. apr 2026
@pr85

@michaela329 Pri tehotenstve existujú komplikácie, to nepopieram, ale tehotenstvo nie je choroba. A viem, že HAK sa môže použiť ako liečivo, a vtedy je jej používanie pre mňa OK.

@pr85 ano tehotenstvo nie je choroba
ale baba ti vymenovala čo všetko a aké následky môže mať na zdravie ženy tehotenstvo a každé dalšie tehotenstvo si niečo zoberie v menšej alebo väčšej miere , niekde ostavaju aj trvalé následky alebo sa dalej lieči ide na operaciu, plastiku atd ...
nerozumiem prečo nevnímaš tento aspekt , vnímaš len svoj krestanský a tým to hasne

avatar
pr85
28. apr 2026
@anonym_e9e477

@pr85 Pánko zaseknutý v 17. storočí. Tvoja žena sa ťa musí pýtať, či môže niečo užívať? Waw. Prosím ťa nezavádzaj, že HAK spôsobuje neplodnosť. Môže mať rôzne vedľajšie účinky, tak ako mnoho ďalších iných liekov napríklad Ibalgin, Paralen a vlastne všetky ostatné, ktoré aj ty bežne užívaš, napríklad antibiotiká. Alebo ich tiež vynechávaš z náboženských dôvodov? Do čoho všetkého sa vy pambičkari vyznáte a montujete. A ešte keď je pambičkár plochozemec, to je úplná katastrofa.
Este by som rada vedela tie antikoncepcne metody, ktore "zarucia" , ze neotehotnies? Chces povedat, ze sledovanie hlienu? A zeny sa pytat na rande, ci ma teliesko? Ty si chory clovek.

@anonym_e9e477 Neviem, kde si prišla na to že som plochozemec. Normálne uznávam guľatu zem. A áno, ak by mi žena na druhom rande povedala, že berie HAK alebo má teliesko, tak by to bol pre mňa skutočne red flag. Že asi sexuálne žije s niekým iným a ja by som odmiel byť len ďalším body count-om v je zozname.

avatar
pr85
28. apr 2026
@sara07

@pr85 ano tehotenstvo nie je choroba
ale baba ti vymenovala čo všetko a aké následky môže mať na zdravie ženy tehotenstvo a každé dalšie tehotenstvo si niečo zoberie v menšej alebo väčšej miere , niekde ostavaju aj trvalé následky alebo sa dalej lieči ide na operaciu, plastiku atd ...
nerozumiem prečo nevnímaš tento aspekt , vnímaš len svoj krestanský a tým to hasne

@sara07 Ja si skutočne nemyslím, že žena musí rodiť ako jabloň. Ale dá sa docieliť, aby nepocala aj inými prostriedkami, ktoré nemajú vplyv na jej zdravie. Dopovanie sa umelými hormonami nie je fakt pre ženský organizmus prospešné.

avatar
pr85
28. apr 2026
@sara07

@pr85 klesa napr aj z dôvodu že najväčšia skupina - husakove deti - už nemusia brat
máš celkovo p% ale nie dôvody zmapované
zrovna začina v podstate dalšia väčšia skupina bab rodit , takže to koliše
jediné čo klesa neustale je počet interupcii , tie su zmapované a to je škoda že je do toho čisla započitane aj tie ktore sa musia pre odumretie plodu

@sara07 percentuálne to bolo v roku 2007 cca 25 percent, v súčasnosti je to pod 10%. Gynekologovia vidia, že slovenské ženy sa masovo odvracajú od umelých hormónov.

avatar
pr85
28. apr 2026
@michaela329

@pr85 kontinuálne klesá kvôli práve kvôli predsudkom a neinformovanosti a pravdu samozrejme mám - stačí sedem sekúnd a Google Ti vyhodí výskumy.

@michaela329 Mnohým ženám ťa HAK fakt nesadla, pozri si diskusie na MK. Preto popilarita HAK klesá.