Detský psychológ pre 5-ročného chlapca

andrejka0303
31. máj 2022

Ahojte poklady,zúfalá mama potrebuje pomoc...som ochotná zájsť až na koniec sveta aby som zistila co trápi môjho krpca (5 ročný) hľadám detského psychológa je mi jedno odkiaľ...ktorý to s deťmi fakt vie...dlhsia čakacia doba mi nevadí...len aby sa rozumel svojej práci a mal fakt strpenie ďakujem veľmi...prajem pekný dnik

pribinak
31. máj 2022

@andrejka0303 asi by bolo dobre upresniť o akú problematiku sa jedna, dobrý psychológ nemôže byt expert na úplne všetko

andrejka0303
autor
31. máj 2022

@pribinak ďakujem doplnim

andrejka0303
autor
31. máj 2022

@andrejka0303 mame problémy v škôlke ktoré trvajú od začiatku roka...nerešpektovanie autorít,ubližuje deťom,nezapaja sa do aktivít,tvrdohlavosť a naposledy zaútočil na fotografa a učiteľku...autizmus potvrdený nebol nemá ani ADHD a stojíme na mŕtvom bode...

martulienka58
31. máj 2022

@andrejka0303 kazdy psycholog v centre pedagogicko psychologickeho poradensva a prevencie by s dietatom mal vediet pracovat, to su tie CPPPaP. Ale ak chces, napriklad v Martine, tusim maju svojich terapeutov aj v ziline sa venuju detom, robia terapiu hrou.

luxus10
31. máj 2022

@andrejka0303 ako zautocil? to ho zbil? a maly sa chova tak aj doma? alebo medzi detmi v rodine? ci len v skolke?

maca2017
31. máj 2022

@andrejka0303 Odporúčam doktorku Lazíkovú z Trnavy 😊

andrejka0303
autor
31. máj 2022

@martulienka58 dakujem za radu 🙂

andrejka0303
autor
31. máj 2022

@luxus10 ahoj,áno zaútočil naňho fyzicky lebo ho chcel odfotografovať a malý nechcel a šiel naňho milo doma ma svoje amoky ale to iba občas problém je skôr keď je v kolektíve,rodina nie ale deti v škôlke je problem

andrejka0303
autor
31. máj 2022

@maca2017 ďakujem 🙂

martulienka58
31. máj 2022

@andrejka0303 určite dbať na kvalitnú diagnostiku, pri týchto fyzických útokoch by som zvážila aj pedopsychiatria. Ale dobrá diagnostika je základ, aby zase neurčili diagnózu, ktorá ani nemusí byť. Držím Vám palce 🙂

aknellita
31. máj 2022

Je tu aj poradňa, možno pani psychologička poradí viac: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

luxus10
31. máj 2022

@andrejka0303 a predpokladam, ze taketo spravanie nema z domu, ale ziskal ho v skolke....lebo toto co pises robia niektore deti este aj v 1. roc na zs....oni si takto reaguju na ine deti, pre hocico, aj pre nic...ale tie deti nemali ziadne diagnozy, len mali zauzivane take spravanie zo skolky...

a ucitelky robia v skolke co?

je mi smiesne, ze nechaju deti toto medzi sebou robit, ale ked to urobia im, hned je ohen na streche....nie je to v poriadku, ale v poriadku nie je dla mna ani skupina deti, kt. tvoj syn navstevuje...

a ty mas chodit po psychologoch...

luxus10
31. máj 2022

toto ma uplne fascinuje, ze riesia len nasledok, nehladaju pricinu...

andrejka0303
autor
1. jún 2022

@luxus10 viete minulý rok chodil do škôlky rád, popravde keď som prisla poobede poňho ani domov nechcel ísť...tento škôlky rok akoby uťal..najhoršie je ze učiteľky odmietajú somnou diskutovať co sa deje v škôlke,včera som bola u zástupkyne ta mi vytiahla incidenty zo škôlky o ktorých som nemala ani tušenie ze sa stali...vtedy som jej povedala ze ako môžu oni chcieť aby som vyvodila iste dôsledky keď o ničom neviem...viem akurát ze je problém v jeho správaní...ale netušila som ze je to na pravidelnej báze a ze už útočí už aj na učiteľky...prakticky ona vedela o mojom dieťati viac ako ja...aký je v škôlke...už zvažujem aj zmenu škôlky,nie preto ze aké má správanie to sa možno zlepší..ale ja potrebujem učiteľky ktoré mi budu vešať veci na nos každú príhodu zo škôlky ci už tu dobrú alebo zlu...

luxus10
1. jún 2022

@andrejka0303 ja by som po nich ziadala vysvetlenie, ako sa snazia takym veciam predchadzat, ako to riesia....myslim ze pravdu sa nedozvies...mozno potrebuju volne miesto.....ja toto obdivujem, radsej nalepia nalepku na celo dietatu , namiesto toho, aby mu pomohli a ukazali, ako veci riesit...

vytiahla incidenty...cize starostlivo pripravena akcia....

a maleho si sa pytala, preco to rrobi, ci mu niekto neublizuje, a toto je len jeho forma reakcie na podrazdenie....? ty tam s nimi nie si... nevidis, co sa tam deje...a ano informovat ta mala hned, a nie zbierat si ako vcelicka na med....

andrejka0303
autor
1. jún 2022

@luxus10 to je už problém to riešenie tých situácii keďže obe učiteľky sú stará škola...čiže násilím...budeš to robiť a hotovo...a to je kameň úrazu on keď nemá motiváciu s nim nepohnes...viem to zo situácii zo škôlky ked chceli učiteľky niečo napr mali vystúpenie pre rodičov v krojoch prišla som a učiteľky hneď a prehovorte ho nech si to oblečie...s malým som nehla...tak som ho vzala a celé vystúpenie sedel mne na kolenách...mali ste vidieť tie pohľady učiteliek ze odmieta niečo urobiť...po vystúpení sarkasticky na mňa ze ako je možné že nemám žiaden rešpekt pred synom...pritom všetky básničky vedel len mi to šepkal pri vystúpení...neriešila som..ja som bola ako decko taka istá...jedna z pani učiteliek mi včera vysvetľovala ako.nanho len nie vždy to funguje...a pýtam sa malého často co a ako v škôlke len nie vždy povie...niekedy s odstupom času povie...co sa dialo,prečo tak reagoval,len koľko krát je reakcia presne taka ako v škôlke príklad učiteľka pošle dieťa do kúta alebo somarsku lavicu a on to potom praktizuje na deťoch...každopádne ďakujem za váš pohľad na vec a za rady...mega si to cením

andrejka0303
autor
7. jún 2022

@martulienka58 vedeli by ste mi posunúť kontakt? Ďakujem

luxus10
7. jún 2022

@andrejka0303 ak sa da zmenila by som skolku, chce to iny zivocisny druh pedagoga....a dieta sa otvori....ja som videla skupiny deti v montessorri skolke aj skole...tie deti sa k sebe chovali uplne inak ako v beznych statnych...hold iny pristup, ina atmosfera....aj tam prisli problemove deti z beznych zs, a tie mali problem sa prisposobit dobru, a inemu pristupu...byvaju aj statne skolky, kde si daju ucitelky zalezat, ale tie treba hladat lupou...tieto stare skoly ponimaju vsetko kolektivne a hufne, ved kazdy cloviecik sa da zlomit, im je to jedno....zarovnat do lajny a na clovieciku nezalezi....

a pri chlapcoch- teraz ich lamu, neskor od nich cakaju, ze budu CHLAPI....

artmaka
14. jún 2022

Dobrý deň, ja mam tiež skúsenosť s pani Lazikovou. Nám veľmi pomohla, ale myslím ze sa špecializuje na klinickú psychológiu. Diagnostiku a terapie.
No ako základ je naozaj dobrá diagnostika a podla toho následný postup. Môj syn má NKS/PAS a tiež mal napríklad problém s fotografom v škôlke. Avšak on dlho nerozprával a nerozumel a tam úradoval skôr strach z novej situácie, mal samozrejme vysvetlene co ten fotograf robí a co sa bude diať napriek tomu na foto vyzeral akoby ho bili 🙂
No keď píšete ze 1.rok bol ok a problémy prišli až teraz tak predpokladám ze malý rozpráva a rozumie podstata problému bude inde.
Skúsila by som poslať mail Lazikovej , vysvetliť o co ide a spýtať sa ci by vám ona vedela pomôcť.
Ak nie možno vás aspoň odporučí niekomu ďalšiemu. Inak s deťmi to ona naozaj vie.