Dobrá detská lekárka v Devínskej Novej Vsi. Poznáte?

majkuliatko
29. júl 2008

Ahojte, vedeli by ste mi poradit dobru detsku lekarku, ktora ma ordinaciu v DNV? dakujem.

ellit
9. nov 2012

@barbora21 ano pouziva homeopatiu. Mne napriklad uz pri prvom syncekovi poradila cipky Viburcol. Nedam na ne dopustit. Su na zmiernenie priznakov po ockovani, pri nervozite napriklad pri zubkoch....super. A vela mamin ani netusi, ze take nieco existuje. A napriklad aby malinka netrpela pri ockovani kupujeme jej Emla naplaste. Ona poradi ako babatku pomoct. To si na nej cenim. Ona je zastanca homeopatik, jasne ze nikoho nenuti na nic. Ona poradi, napise ti nazov lieku a necha na tebe.
A velmi sa mi u nej pacil zazitok z ordinacnych hodin. Jeden chlapcek sa tak hrozne bal ordiancie, ze sa schoval pod lavicu v cakarni. Ina lekarka by urobila hukot na rodicov, nech ho odtial vytiahnu. Ona vysla z ordinacie, sadla si k nemu a zacala sa s nim tam rozpravat. Zacala si s nim citat knizku, pozicala mu stetoskop a postupne bez stresu ho dostala do ordinacie. Dostal medailu za statocnost (tu maju aj moje deti) a bol to hrdina 😀 Kazda lekarka ci lekar ma svoje chyby, ale ja jednoznacne som s nou velmi spokojna.

barbora21
9. nov 2012

@ellit Super, dakujem za vycerpavajuce info 🙂

gangulienka
13. nov 2012

@barbora21 ano sme tam stale, preco ?

moni244
5. dec 2012

ahojte, aj ja akurát riešim dilemu a neviem sa rozhodnúť medzi MUDr. Valdnerovou a MUDr. Prokopovou. Obidve sa mi zdajú výborné, takže mám dilemu.

superego
10. dec 2012

Baby ja som z Ruzinova a vybrala som si pediatricku v Ruzinove, ktora mi teda rozhodne nesalda a to som na nu nikdy necitala negativne recenzie. Teraz cestujem do DnV k Dr. Csaderovi a som nadmieru spokojna.. Uplne iny pristup, na aky som bola zvyknuta.. Odporucam ho jednoznacne!!

syslica
10. dec 2012

@moni244 Tak sa rozhodni podľa toho, čo máš bližšie - či zdravotné stredisko na Horova alebo Sandberg. A hlavne sa bež ešte v predstihu spýtať, či doktorky vôbec berú nových pacientov, pretože obe sú veľmi žiadané. Inak, aj Dr. Csáder, vlastný brat Dr. Valdnerovej, je super - niektoré mamy však odrádza, že je chlap.
Pre mimo-devínskonovoveských: pri zdravotnom stredisku sa parkuje lepšie ako pri bytovke Sandberg...

mimikas
10. dec 2012

@moni244 ja chodim s malym k Dr. Prokopovej a nemozem na nu povedat jedno zle slovo, je ustretova a naozej vsetko vysvetli, poradi a mne vyhovuje ze nedava ATB hned ked je dieta chore a dost vela radi ohladom homeopatik a prirodnych liekov, na ockovanie netlaci da vsetky informacie ake moze a rozhodnutie necha na rodicov a nevyjadruje sa k tomu. S Dr. Waldnerovou ja mam osobne dost zlu skusenost ale poznam vela mamiciek co si ju chvalia.

moni244
10. dec 2012

@mimikas @syslica obidve mám rovnako blízko, bývam tak na pol ceste. Ale asi pôjdem do toho zdravotného sstrediska sa opýtať, keď nezoberie, tak pôjdem k inému doktorovi. Ďakujem

daimon
14. dec 2012

vie mi niekto poradit, či sa k dr.Prokopovej dá objednávat, alebo treba čakat v čakárni?

baryana
14. dec 2012

myslim, ze sa da objednat. aspon ja som mala taku skusenost. zavolala som jej, ze mam taky a taky problem. ona mi povedala, pridite, uvidime. a ked som prisla, vzala nas dnu hned, ako vysiel pacient. a ani som nic neplatila. tak neviem, ci som to mala brat ako urgenciu, alebo objednanie na cas. ale ved staci, ak sa telefonicky spytas a odpoved mas z prvej ruky.

gabusa1975
25. jan 2013

Ahojte,my sme si vybrali Dr.Csadera a sme veľmi spokojní.Perfektný prístup,maximálny profík,odpovie na všetko aj na hovadiny 😀 😀 😀 ,klobúk dole

chloe21
16. mar 2013

@gabusa1975
@superego ahojte žienky. Hľadám pediatra pre našu mrňousku, ktorá sa ma narodiť v máji. Náhodou som sa dostala ku kontaktu na pediatra Csádera a ako som sa dočítala tak nie je zarytý zástanca podávania ATB - čo mi úúplne vyhovuje, no najviac ma zaujíma otázka očkovania. Viem, že dáva rodičom na výber no ako to je ak sa rodič rozhodne neočkovať? Nahlasuje ho na úrad alebo nie a rešpektuje jeho rozhodnutie? Máte s tým niektorá skúsenosti? Ďakujem za vaše odpovede 🙂

gabusa1975
16. mar 2013

@chloe21 Ahoj,neviem ako to je,lebo on ockuje klasicky podľa ockovacieho kalendára.My ideme do poradne 26.3 a caka nás prvé očkovanie

chloe21
16. mar 2013

@gabusa1975 nevadá, aj tak ďakujem za odpoveď, hľavne hľadám doktora ktorý sa na nás ako rodičov nebude pozerať cez prsty a bude k nám pristupovať rovnako ako k ostatným rodičom, ktorý očkovať dali.. 🙂

ajvetka
8. apr 2013

u Prokopovej su zakazdym (a to som tam chodila aj dvakrat do tyzdna) minimalne 4 pacienti CPckari!!, cakam tam aj 3,5hodiny kym idem dnu, vzdy je plna cakaren ludi. Malemu dala uz doost antibiotik, jedenkrat uplne zbytocne, druhykrat mu dala zle atb. Ked sme prisli dnu, akurat volala s jednou mamickou ohladom ockovania. Potom som sa jej opytala, ze ci ma vela takych mamiciek. Ze furt vkuse, uz ju na to nebavi odpovedat, ze takto vymyslaju, niekedy bolo ockovanie povinne a hotovo, tie ktore ockovat nedaju ma povinnost nahlasit. Maly je tazky prieduskar a pocuvala ho az po mojom napomenuti, a jej reakcia po popocuvani:: Ved on strasne chrci, ze ledva dycha! Ked som este kojila, tak maly priberal pomaly, ale bol spokojny, vedel vsetko co mal, len podla nej som mala dokrmovat a tym som si posrala cele kojenie. Moja chyba, nemala som ju pocuvat. Od 5 mesiaca ma krpec zdravotne problemy a na to co mu je som prisla sama!!! pred mesiacom. A ked som jej povedala ze uz viem co mu je, tak mi zacala davat rozumy, ze ako mam dalej postupovat?! haha ach, az som z toho vytocena. Ale pristup k detom ma krasny, lenze pre mna to uz nieje take dolezite. A este pikoska, kamoske s dvoma detmi neprisla na obojstranny zapal pluc, vsetci skoncili v ten den v nemocnici na mesiac. Tak, moj nazor...

zika20
13. máj 2014

Awoj ja sa chcem spytat ako je to z Crp testami ci platite a ak ako kolko?dakujem

moni244
13. máj 2014

@zika20 ja som dávala raz robiť CRP u doktorky Baumanovej a platila som 5 eur

zika20
13. máj 2014

@moni244 a aku mas poistovnu?nahodov u dr.Prokopovej mi neviete povedat kolko sa plati ked mam VZP?

moni244
13. máj 2014

@zika20 VZP, to neviem, ale myslím, že to poisťovňa neprepláca

baryana
16. máj 2014

ahojte, neviete niekto, preco v poslednej dobe stale dr. prokopovu niekto zastupuje?ak by to bolo docasne, alebo len sem tam... ale uz to trva velmi dlho a viac ako casto.

evina313
16. máj 2014

no neviem, nam napr. poistovna CRP doplaca, mi platíme 3€.mame doveru

anabella30
16. júl 2014

Ahojte neviete mi poradit kam patria detičky zo škôlky milana marečka, devínska nová ves. akému detskému zubárovi, trvalý pobyt má v dúbravke, ale tam mi povedala zubárka že ku nej nepatríme, že podla škôlky, malá ma 4 roky a bolí ju zub.

emiluska_
22. júl 2014

Ma niekto skusenost s MUDr. Baumannovou? MUDr. Valdnerova neberie novych pacientov, iba novorodencov. Chceli sme ist k nej, ale bohuzial. Tak hladam nejaku nahradu..... dakujem za rady

brumka
22. júl 2014

prokopova odporucam, ja som k nej este par rokov chodila ked sla buchtova do dochodku a musim povedat ze je super, pedant a zo vsetkeho ma dostala

luna11
13. jan 2015

ahojte, neviete, ake ma poplatky mudr prokopova a za co? nikde som nenasla cennik, nema ho ani v cakarni. a este ci sa jej da zavolat na mobil, ked ide o novorodenca...dakujem

monyz
8. mar 2015

kocky, Prokopova ma kde ordinaciu, prosim Vas?

mirkatn
23. apr 2015

@asiza a co jeho vztah k neockovaniu? Nevies poradit. Zhaname pediatra v BA cim.skor bo.sa stahujeme za tyzden. Dakujem 😉

marketa2007
2. máj 2016

Ahojte, viete mi odporucit detskeho lekara v Stupave?

basska_b
2. nov 2017

Ahojte dievčatá, ďakujem za infošky ohľadom našej stálej štvorice pediatrov pre Devínsku Novú Ves 🙂 ja hľadám pre ešte nenarodenú dcérku lekára v Devínskej.

Najviac sa mi zdala asi pani Prokopová, najmä je k nám najbližšie. Ale neviem, či ma zoberie, podľa ulice nepatrím totiž pod ňu...

K pani Valdnerovej som chodila ja osobne asi 10 rokov. Prístup sa mi zdal dosť pánovitý. Posielala ma k nejakým svojim kamarátkam, ktoré nič nevedeli (napr. dermatologička... odborníčku som si našla až sama.) Bola často neochotná, nechcela mi spraviť predoperačný odber krvi, lebo mala mať na druhý deň dovolenku, nechcela mi menovať svojho zástupcu a poslala ma na súkromnú kliniku. To bolo možno nedorozumenie, myslela si asi, že idem na zákrok z estetických príčin, ale všetko mi hradila poisťovňa. Hlavne mala rada chlapcov, k tým sa správala úplne inak. Furt sa vyberali nejaké poplatky za nič, za papiere. Ale to je asi všade. No ale pocit je taký, že nechcela by som ku nej znovu...

http://www.region-bsk.sk/clanok/kto-je-môj-leka...

Tuto nájdete po zadaní svojej mestskej časti tzv. rajonizáciu, čiže aký pediater je stanovený pre vašu ulicu. Ten je vraj povinný dieťa zobrať, aj keby mal pacientov veľa.

My máme podľa rajonizácie Csádera, ale ja teda váham. Kamarátka mala zápal slepého čreva, čo on asi nezistil a predpísal jej Smectu, čo by ju asi zabilo. V hodine dvanástej prišli na pohotovosť s ňou. Ja som aj za alternatívnu medicínu, sú na neho aj dobré ohlasy, ale toto ma tak odrádza, plus to, že je v Záhorskej a tam je dostupnosť z Devínskej bez auta žiaľ naozaj "úžasná"... to by nás musel manžel furt voziť.

Tak uvidím, no... zatiaľ zisťujem, kde skončíme vlastne 🙂

basska_b
3. nov 2017

@basska_b Update: kamoške odporučil na zápal slepého čreva nie Smectu, ale nejaký bylinkový čaj z pupenca :( dopadlo to skoro fatálne